3 gry komputerowe dla 3 różnych osobowości na koniec roku 2021

Granie w gry komputerowe to zdrowy sposób na zmniejszenie stresu i relaks po całym dniu pracy. Istnieje wiele różnych sposobów wykorzystania gier w celu zmniejszenia stresu. Na przykład niektórzy ludzie grają w nie, gdy potrzebują przerwy w pracy, co pomaga im zachować energię i koncentrację po powrocie. Inni natomiast potrzebują się wyładować w jakiejś dynamicznej grze, aby dać upust swoim emocjom.

Kobieta Space Invaders

Gry komputerowe dla zdrowia psychicznego

Granie w gry wideo pomaga zachować zdrowie na wiele sposobów: zmniejsza stres, zwiększa kreatywność, poprawia nastrój, poprawia zdolność uczenia się, uczy rozwiązywania problemów, poprawia koordynację i równowagę oraz zmniejsza objawy depresji.

Które z najnowszych gier wydanych pod koniec 2021 roku można zaliczyć do zmniejszających stres? To wszystko zależy od osobowości gracza. Przygotowałem subiektywną listę 3 gier komputerowych – każda dla innego typu osobowości. Każda z tych gier ma inne oddziaływanie na psychikę gracza.

Dla fanów piłki nożnej: FIFA 22

Od lat jest tradycją, że co roku pojawia się nowa edycja gry FIFA. Każda wersja posiada coraz nowsze dodatki, a przede wszystkim aktualizacje składów drużyn. FIFA to jedna z najważniejszych (o ile nie najważniejsza) gier sportowych zarówno na komputery, jak i konsole. Doskonale dopracowany algorytm, fizyka gry, prawdziwi komentatorzy i najważniejsze światowe drużyny piłkarskie. To czyni tę grę liderem. Sam też jestem miłośnikiem Fify i z chęcią bym kupił wersję na 2022 rok, ale tak się składa, że jestem fanem Zagłębia Sosnowiec, a ta drużyna w Ekstraklasie w ostatnich latach grała tylko przez jeden sezon. Dlatego Zagłębie Sosnowiec ukazało się tylko raz w serii gier FIFA, niestety w 2019 roku. Z chęcią bym sobie pograł w 22, ale musiałbym pożegnać się ze swoją drużyną. No cóż. Są rzeczy, których nie da się przeskoczyć.

Zobacz gdzie FIFA 22 można kupić najtaniej

Dla miłośników adrenaliny za kółkiem: Forza Horizon 5

Uwielbiam grać w gry wyścigowe. Mimo, iż osobiście nie posiadam samochodu (wolę zdecydowanie transport rowerem), nie przeszkadza mi z zamiłowaniem sięgać po ścigajki. Moją ulubioną serią jest Need For Speed. Jest jednak gra, która grafiką i fabułą kładzie na łopatki NFS. Nowo wydana Forza Horizon 5 zachwyca przepychem i niemal idealną grafiką, która raduje oczy. Nie mam dobrej wiadomości dla użytkowników PC i Playstation. Ta gra ukazała się wyłącznie na Xbox. Gdybym miał kupić najnowszego Xboxa, to właśnie dla tej gry. To kwestia czasu, kiedy podejmę taką decyzję.

Zobacz gdzie Forza Horizon 5 można kupić najtaniej

Dla lubiących spokojne, wiejskie życie: Farming Simulator 22

Kiedy już sięgniesz po tę grę uświadomisz sobie, że wiejskie życie wcale nie jest taką sielanką. Niejeden rolnik wstaje o 4 rano, aby zacząć swoją pracę. A praca na polu nie należy do łatwych. Utrzymanie dużego gospodarstwa wymaga dużo wyrzeczeń, pieniędzy, potu, a w dobie katastrofy klimatycznej również ogromnego szczęścia. Czy tak jest naprawdę jak piszę? Nie dowiesz się, dopóki sam nie spróbujesz. A najlepiej spróbować grając w Farming Simulator 22.

Zobacz gdzie Farming Simulator 22 można kupić najtaniej

Którą grę spośród tych trzech bym wybrał jako tę jedyną?

Każdy ma swój gust i preferencje w wyborze rozrywki. Lubię gry komputerowe. Lubię też, kiedy dużo się dzieje na ekranie. Adrenalina to coś, co mnie wciąga na długie godziny. Dlatego właśnie spośród tych trzech tytułów wybrałbym Forza Horizon 5, ale najpierw muszę sprawić sobie nowego Xboxa.


Gry na konsole stały się znacznie bardziej popularne niż gry na PC, ponieważ oferują bogatsze i bardziej wciągające wrażenia. W dzisiejszych czasach granie na konsoli nie ogranicza się do siedzenia na kanapie przed telewizorem. Coraz więcej gier jest dostępnych w podróży, co oznacza, że gracze mogą grać w dowolnym miejscu i czasie na telefonie lub tablecie.

Jak gry komputerowe wpływają na psychikę ludzką?

Przemysł gier komputerowych jest wart ponad 110 miliardów euro. To więcej niż łączny dochód wszystkich profesjonalnych lig sportowych w całej Europie. Gracze spędzają na grach średnio sześć godzin tygodniowo, ale czy rozwijają jakieś umiejętności, czy po prostu tracą czas?

Toczy się wiele dyskusji na temat tego, czy tradycyjne gry są złe dla graczy, ale niektórzy eksperci twierdzą, że te wszystkie godziny grania mogą być rzeczywiście dobrą rzeczą. Wielu ekspertów tak się wypowiada: “Chodzi o to, jak z tego korzystasz”. Dlatego można wyciągnąć wniosek, że żadna gra nie szkodzi, dopóki nie dochodzi do skrajnych sytuacji, np. furia po przegranej partii.

Wpis powstał dzięki współpracy z Ceneo, a każde kliknięcie do okazji wspiera mnie drobną kwotą.
E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

901

Szukałeś mnie na Instagramie?