5 sposobów na łatwe pakowanie walizek

Kobieta na plaży

Wakacyjny bagaż ma to do siebie, że jego pojemność niestety jest ograniczona. Pierwszym ogranicznikiem jest rozmiar walizki, drugim, jeśli lecimy samolotem, ilość bagażu, jaką można zabrać na pokład. O ile za ewentualny nadbagaż da się dopłacić, to powiększenie walizki nie wchodzi w grę. Jak więc spakować się na wakacje by niczego nie brakowało?

1. Rozmiar ma znaczenie

Nie tylko rozmiar bagażu czy plecaka, ale i tego, co do niego wkładamy. Na tygodniowe wakacje nie musimy zabierać litrowego płynu do kąpieli i takiegoż szamponu. W zupełności wystarczą małe buteleczki. Często tego typu kosmetyki są dostępne w hotelach. Zamiast papierowych książek, które nie tylko zabierają miejsce, ale i dużo ważą, można zabrać czytnik e-booków. Parasolka? Duża i nieporęczna, w zupełności wystarczy cienki płaszcz przeciwdeszczowy.

2. Urlop to nie rewia mody

Naprawdę nie trzeba zabierać ze sobą połowy garderoby, bo „może się przyda”. Efekt? Tygodniowy urlop i dziesięć różnych bluzek w plecaku. Czy naprawdę w domu przebieramy się tak często? Zamiast zabierać wszystko, co wpadnie w oko, lepiej zabrać mniej, ale pasujących do siebie ubrań. Jeśli nie mamy ulubionych kolorów lepiej postawić na uniwersalne biele, szarości i granaty (jeansy).

3. Stop zagnieceniom

Chociaż urlop to czas luzu i relaksu, to jednak pogniecione ubrania nie wyglądają dobrze. Mało kto ma ochotę w czasie wakacji z obłędem w oczach szukać żelazka. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim „stop” składaniu ubrań w kostkę, to najprostszy sposób na trudne to rozprasowania kanty. Najlepiej jest rolować ubrania po kilka sztuk i takie grube wałki pakować do walizki. Oczywiście z szafy wyławiamy ubrania, które nie mają tendencji do gniecenia się.

4. Pamięć bywa zawodna

Przed pakowaniem walizki dobrze jest przygotować sobie listę rzeczy niezbędnych do zabrania. Oczywiście nie robimy tego w dniu pakowania się, a co najmniej kilka dni wcześniej. Dzięki temu przypomni nam się wiele rzeczy, które za pierwszym razem umknęły. Po spisaniu listy uczciwie zastanawiamy się, czy naprawdę tak dużo rzeczy potrzebujemy? Może jednak da się przeżyć tydzień bez laptopa, suszarki do włosów i hantli?

5. Pakowanie to zabawa

Serio! Dobre zapakowanie walizki przypomina nieco puzzle trójwymiarowe. Dobrze zapakowany bagaż to taki, w którym każda luka została zagospodarowana. Wolne miejsce między kosmetykami? Bez trudu zmieszczą się tam fragmenty bielizny czy skarpetki. Ulubiony kubek? Niech nie jedzie pusty, włóż do niego krem lub zapas herbaty. Małe, sztywne fragmenty bagażu można włożyć między ubrania, które ugniotą się i „zrobią” miejsce.

Pakowanie walizki to sztuka, którą warto opanować, szczególnie że tanie bilety lotnicze coraz częściej dają szansę spontanicznych wyjazdów do najdalszych nawet zakątków świata.


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 579

Szukałeś mnie na Instagramie?