Aero2 – darmowy internet mobilny

Aero2 starter SIMDarmowy internet w smartfonie lub tablecie jest marzeniem niejednego miłośnika mobilnego surfowania po Internecie. Niejeden użytkownik płaci za tą przyjemność krocie (współczuję klientom, którzy pozostali do tej pory w Orange), narażając się na spore miesięczne wydatki, które można było by zoptymalizować.

Przed podjęciem zakupu startera mobilnego internetu spośród kilku polskich operatorów (PLAY, T-Mobile, Virgin, Plus, Orange, oraz kilku mniejszych wirtualnych) wybór zawsze pada na ten, który kosztować będzie nas najmniej. Ale istnieje jeszcze jeden operator, który mimo iż jest najmniej popularny, kosztuje miesięcznie… ZERO złotych. Jest nim Aero2. Jak to możliwe że nic się za niego nie płaci? Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił przetarg publiczny na bezpłatny dostęp do Internetu mobilnego. Koszty przetargu pokrywa państwo. Jedyny koszt ponoszony przez użytkownika to koszt produkcji karty SIM, oraz koszt wysyłki (łącznie 27 złotych). Karta ta pozwala na swobodne korzystanie z Internetu aż do 2016 roku.

Gdzie tu jest haczyk? Mogliby się podejrzliwi zapytać. Haczyka nie ma, ponieważ Aero2 spełnia warunki określone w przetargu. Dzięki UKE można używać Internetu na koszt państwa. Wystarczy ze strony http://aero2.pl/bdi.html zamówić starter, i podłączyć go do swojego tabletu / smartfona / komputera (no chyba, że ma ktoś tak inteligentne żelazko, które też obsługuje karty SIM:). Jedynym minusem może być fakt, iż prędkość nie jest porywająca (pół mega), ale jak mówi stare dobre przysłowie: “darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda”.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Aero2 – darmowy internet mobilny?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Komentarzy: 2

  1. Nazir

    Mam Aero2 już 2 lata i działa świetnie jeżeli się nie oczekuje za free luksusu , w innej opcji wymagań już tylko net mobilny lub kablowy .

  2. Pajto

    Dostałem we czwartek tą kartę ale nie umiem jej zainstalować na komputerze. Czytałem że Aero2 zaczęło utrudniać korzystanie z darmowego internetu i każe od niedawna przepisywać zabezpieczenia obrazkowe. Poradźcie coś jak zainstalować Aero2 na modemie 3G z PLAY – Huawei.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.