Angkor Wat – miejsce przeszłości, które odrodziła natura

Angkor Wat

Opuszczone miejsca, które kiedyś tętniły życiem są piękne i czasami zachwycają swoją architekturą oraz tym, jak te miejsca potraktowała natura na przestrzeni wielu lat. Ciekawym miejscem na świecie, jakie mnie ostatnio zainspirowało, jest opuszczona świątynia Angkor Wat. Budowla, która pozostała do dziś, stanowi piękny obraz tego, jak natura potrafi przejąć miejsce po człowieku.

Historia Angkor Wat

To najsłynniejsza ze świątyń w kompleksie Angkor. Została zbudowana w XII wieku przez króla Surjawarmana II. Jej piękno tkwi w symetrii, proporcjach. Ze wszystkich stron otoczona jest wodą.

Szacuje się, że budowa tej świątyni zajęła pracę ponad 10 000 robotników. Układ świątyni oparty jest na mitologii hinduskiej i odzwierciedla wiarę hinduizmu w świętość w liczbach 3, 4, 9 i 10 z czterema głównymi wejściami po każdej stronie piramidy, dziewięcioma poziomami wysokości (w tym tarasem), dziesięcioma wieżami wokół centralnej wieży (najwyższy poziom). Głównym materiałem użytym do budowy tej świątyni były bloki piaskowca powstałe z kamieniołomów w pobliżu Siem Reap.

Angkor Wat

Architektura

Świątynia jest wypełniona różnymi symbolicznymi reprezentacjami hinduizmu i buddyzmu Theravada. Angkor Wat to jedno z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Azji Południowo-Wschodniej. Angkor Wat to najpopularniejszy kompleks świątynny w Kambodży. Jest to także największy zabytek religijny na świecie. Świątynia została pierwotnie zaprojektowana do kultu hinduistycznego, ale została przekształcona na buddyjską za panowania króla Surjawarmana II.

Nikomu nie wolno wspinać się na szczyt tego obiektu. Możesz dostać się na szczyt innych świątyń, ale ta jest niedostępna. Za samą próbę zbliżenia się do niej zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 5000$!

Angkor Wat


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

727