Bez alkoholu nie ma kultury

Drink

Władze Sosnowca chcą dobrze, ale im jakoś nie wychodzi. Wystartował sosnowiecki program „Lokal na Kulturę”. To tyle z dobrych wieści.

Zastaw się a pokaż się. Tak można określić prace władz Sosnowca w ramach programu który miał odnieść sukces. Chcieli dobrze. Chyba coś nie wyszło. Taki peszek. Przyznanie lokali przedsiębiorcom w ramach wspierania lokalnej kultury to piękny gest, szczególnie w mieście, które nie słynie raczej z dobrej opinii. Dwustutysięczne miasto wandali, kiboli, tanich rozrywek aż wołało o miejsce, w którym można kulturalnie spędzić wolny czas bez konieczności wyjeżdżania do sąsiednich miast.

Jest alkohol, jest impreza

Wszystko było pięknie i ładnie, dopóki mądre głowy nie wpadły na pomysł, aby nowe lokale na kulturę nie prowadziły działalności sprzedaży alkoholi. Jak to? To imprezy będą przy przysłowiowym soczku? Kto się na to pisze? Nie jestem zwolennikiem picia do upadłego, ale brak możliwości konsumpcji mocniejszych trunków stanowi gwóźdź do trumny miasta. Żaden lokal nie utrzyma się z samych biletów na wydarzenia i herbatki.

Bez alkoholu też można dobrze się bawić

Owszem. Można bawić się bez alkoholu na imprezach. Można bawić się także bez muzyki i bez wychodzenia do lokali na mieście. Tylko czy to ma sens? Gdy zbliża się weekend, a znajomi dobijają się na Twojego messengera zasypując Cię propozycjami wiesz, że to na pewno nie będzie wypad na turniej szachowy ani wizyta w klubie abstynenta. Nie. Kółko różańcowe to również nie będzie. Krążą głosy, że podobno nawet na najnudniejszych stypach się pije. Nie wiem. Nie znam się, bo jeszcze żyję. Niestety, tego co lubisz, prawdopodobnie nie znajdziesz w Sosnowcu. Chyba że na domówkach, wtedy pamiętaj: jeśli chcesz mnie zaprosić, zaopatrz barek w zimnego Jagermeistera.

Kultura bez alkoholu? Niby da się, ale sorry. Ja się na to nie piszę. Nie jestem Oplem.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-puHrh9zW-0

Foto: Viktor Hanacek


1 Komentarz

  1. Andrzej

    Zabawa jest udana wtedy gdy jest dobra głośna muzyka dobry sprzęt kolorofony i fajni ludzie nic więcej nie potrzeba alkohol jest zbędnym dodatkiem już nie mówiąc o tym syfie jakim są papierosy.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.