Bondage czyli sztuka krępowania ciała

Bondage

Bondage to jeden z elementów BDSM, który może występować w różnych formach. W najlżejszej z nich polega na założeniu partnerowi kajdanek w czasie pieszczot. Niemniej jednak ta sztuka skupia się na krępowaniu ciała i zazwyczaj wykorzystuje do tego liczne akcesoria w postaci taśm, obroży, chokerów czy uprzęży. Głównym celem tego rodzaju zabaw erotycznych jest poczucie dominacji. Najpierw należy jednak podzielić role i ustalić pewne zasady. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o bondage?

Dominacja i uległość

Krępowanie ciała partnera, jak również postawa osoby uległej, mogą wiązać się ze silną stymulacją erotyczną. Nie zawsze jest tak, że to słaba płeć przyjmuje rolę osoby zniewolonej, przykładem może być chociażby domina. Jest to zależne od waszych osobistych preferencji więc należy to najpierw przedyskutować. Bondage daje wam nieograniczone pole działania. Na początek możecie spróbować kajdanek- zarówno na ręce, jak i nogi. Sztuka krępowania nie polega tylko i wyłącznie na ograniczeniu ruchów, ale także na przejęciu władzy. Nierzadko podczas tej zabawy pojawiają się zatem różne wyzwania, które mają charakter seksualny. Które gadżety erotyczne okażą się najbardziej przydatne?

Akcesoria do bondage

Znajdziemy je przede wszystkim w sex shopach. Dla osób początkujących zaleca się korzystanie ze wstążek i opasek na oczy. Później, kiedy nabierzemy już doświadczenia możemy pokusić się o inne gadżety, jak chociażby:

  • Kajdanki na ręce i kostki
    To zdecydowanie najpopularniejszy gadżet wykorzystywany do krępowania ruchów. Osobom początkującym zaleca się stosowanie kajdanek na ręce, które nierzadko posiadają dodatkowe ozdoby, jak np. kolorowe futerko. W innej wersji występują także kajdanki na kostki, które można złączyć razem z tymi do nadgarstków. Ponadto, możemy je przytwierdzić do łóżka.
  • Obroże i chokery
    Kojarzone są głównie jako symbol uległości i w ten sposób są zazwyczaj traktowane. Można połączyć je ze smyczą dla jeszcze lepszego wczucia się w rolę. Najlepsze wrażenie sprawiają obroże skórzane bądź z metalowymi elementami.
  • Taśmy do krępowania
    Nie przyklejają się do włosów i delikatnie pokrywają skórę, dzięki czemu nie powodują bólu. Można ich używać m.in. do kneblowania, wiązania czy jako opaskę na oczy.

Ustalcie wspólne zasady

Ustalenie zasad to kluczowy element bondage. Najważniejsze jest hasło bezpieczeństwa, które osoba uległa może wypowiedzieć w momencie, kiedy będzie chciała przerwać zabawę. W tej chwili powinniśmy zaprzestać dalszej gry. Jest to istotne dla zbudowania obopólnego zaufania. Starajcie się także nie przesadzać: nie krępujcie dłoni i nóg zbyt mocno, nie zakładajcie taśm na gardło, określcie jasno granice. Bondage z pewnością nie jest dla każdego, dlatego nie przekonujcie partnera na siłę. Podczas tej zabawy każdy powinien czuć się komfortowo i bezpiecznie, inaczej nie będziecie czerpać z niej przyjemności. Mimo, że bondage jest jedną z części BDSM, to wcale nie oznacza, że nie może przybierać łagodniej formy.

Wpis powstał we współpracy z Sexshop112.pl


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 025

Szukałeś mnie na Instagramie?