Burial – Archangel. Ponuro, mechanicznie, acz z feelingiem

Burial okładka

Ten brytyjski muzyk znany jest podobno z dubstepu i muzyki dawniej nazywanej „garage”. Czytałem o nim, choć nie śledziłem sczegółowo jego dyskografii. Biję się w pierś, bo teraz wiem, jak wiele moja umysłowa estetyka straciła nie skupiając się na Burialu parę lat wcześniej. Jego osobowość, jak i muzyka, którą tworzy, posiada wiele tajemniczości.

Jak mówi Wikipedia:

Burial w wywiadzie dla brytyjskiego Guardiana z października 2007 powiedział, że tylko pięć osób z jego otoczenia zdaje sobie sprawę, że tworzy on muzykę.

Delikatny, acz dynamiczny rytm, który po wielokrotnym przesłuchaniu tego utworu staje się niezauważalnym tłem precyzyjne wtapiającym się w muzykę. Na pierwszy plan rzuca się ciekawie wykonany, lekko połamany i zmodulowany wokal, który w połączeniu z przewijającym się daleko w tle akordem i jednolitą linią basową stanowią wspólną całość.

Utwór Archangel poznałem o dziwo dopiero dziś. W tak senny, deszczowy, październikowy poranek, kiedy oczy w pracy same się zamykają. Kawałek ten spowodował, że powieki zatrzymały się w miejscu przestając dalej opadać. Co ciekawe, powieki te jednak nie powróciły do góry. Zatrzymały się w połowie oka 🙂


Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.