Co warto mieć do oglądania telewizji?

Efekt TV Philips Ambilight

Oglądanie telewizji to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych hobby na całym świecie. Dla wielu osób jest to sposób na relaks, a dla innych – źródło informacji i rozrywki. W każdym razie, aby czerpać maksymalną korzyść ze swojego czasu przed telewizorem, warto pomyśleć o kilku gadżetach, które mogą uczynić ten czas jeszcze bardziej przyjemnym. Zacznijmy od czegoś najbardziej oczywistego, czyli od wyboru źródła sygnału.

Antena naziemna

Kiedy nie chcesz płacić prawie stówy miesięcznie na pierdylion kanałów, których większości i tak nie znasz, wystarczy, że zaopatrzysz się w domową antenę. Anteny naziemne mają tę zaletę, że nie musisz za nią płacić co miesiąc, a odbiór telewizji jest takiej samej jakości, jak w kablówce. Ostatnio zmienił się standard nadawania na DVBT-2, więc przy okazji sprawdź, czy twojej babci nie zniknęła większość kanałów. Szkoda by było, gdyby jej jedynymi stacjami były kanały TVP 😉 Kolejną zaletą własnej anteny jest to, że nie jesteś podatny na awarie sieci kablowej. Nie ma ryzyka, że stracisz na kilka godzin sygnał. Antena naziemna nie jest podatna na braki sygnału. No chyba, że się zepsuje z przyczyn naturalnych. Koszt takiej anteny zaczyna się od kilkudziesięciu złotych, czyli tyle, ile wynosi jeden miesiąc abonamentu telewizji kablowej. Jeśli nie siedzisz długimi godzinami przed telewizorem, a filmy oglądasz głównie na Netflixie, warto pomyśleć nad rezygnacją z sieci kablowej i sprawić sobie niedrogą i niezależną od opłat domową antenę. No i skończy się długie oczekiwanie w kolejce na infolinii operatora kablówki, żeby zgłosić, że ich usługi nie chcą zbyt dobrze działać 😉

Głośniki do telewizora

Jakość głośników wbudowanych we współczesne telewizory jest okropna. Dzieje się to dlatego, ponieważ ciągłe wychudzanie obudowy spowodowało, że w tak cienkiej konstrukcji nie jest możliwe pomieścić dobrej jakości membranę. Jeśli więc lubisz oglądać filmy z przyzwoitym dźwiękiem, głośniki i kolumny do telewizora uprzyjemnią ci filmowy wieczór. Chyba lepiej jest oglądać “Gwiezdne Wojny” na dobrym nagłośnieniu, zamiast na marnych piszczałkach zintegrowanych z telewizorem. Jeśli nie lubisz “Gwiezdnych Wojen” – nie szkodzi. “Psi patrol” też możesz oglądać z dobrym dźwiękiem 🙂

A kiedy lubisz oglądać telewizję w nocy, ale nie chcesz budzić współlokatorów, lepiej wybrać słuchawki, które nie zakłócą snu pozostałych osób.

Słuchawki bezprzewodowe

Czasami głośniki mogą nie spełnić twoich wymagań. Szczególnie wtedy, gdy w pomieszczeniu znajdują się inne osoby, które nie mają ochoty na film. Oglądanie telewizji w słuchawkach bezprzewodowych jest bardzo wygodne. Można się wygodnie rozsiąść w fotelu i cieszyć się ulubionym programem, nie przeszkadzając innym domownikom. Słuchawki bezprzewodowe pozwalają też na korzystanie z dodatkowych funkcji telewizora bez konieczności używania pilota, takich jak np. regulacja głośności.

Słuchawki bezprzewodowe telewizyjne są tak skonstruowane, aby jak najwięcej wycisnąć z jakości dźwięku. Producenci zdają sobie sprawę, że kinomani są wymagającą grupą użytkowników, dlatego szukając słuchawek przeznaczonych głównie do oglądania telewizji, masz pewność, że trafisz na dobry produkt.


Wygodny fotel do oglądania telewizji

Wygodny fotel do oglądania telewizji to podstawa każdego domowego kina. Pozwala on w pełni cieszyć się filmem, serialem czy grą na konsoli. Warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego fotela na kilka istotnych cech. Pierwsza to oczywiście wygoda. Fotel powinien być miękki i posiadać regulację wysokości oraz oparcia. Dzięki temu można dopasować go do swoich potrzeb i siedzieć w nim przez długi czas bez odczuwania dyskomfortu. Druga ważna cecha to stabilność. Fotel musi być solidnie stworzony, aby się nie przechylał ani nie przesuwał po podłodze. Warto także zwrócić uwagę na to, czy fotel ma możliwość obrotu – dzięki temu łatwiej sięgnąć po kubek czy pilota.

Stolik pod telewizor

Oprócz fotela ważnym gadżetem jest stolik. Podstawowym jego zadaniem jest utrzymanie telewizora, ale może także pełnić funkcję miejsca do przechowywania dodatkowego sprzętu RTV lub książek, a nawet posiłków. Dlatego warto wybrać stolik o odpowiednich rozmiarach i kształcie. Należy też pamiętać o tym, aby był on stabilny, gdyż nieodpowiednia jakość może skutkować przewróceniem się telewizora.

Nie trzeba być gadżeciarzem, aby chcieć komfortowo oglądać telewizję. Oglądanie TV jest rodzajem relaksu podczas wolnego czasu, dlatego warto, aby ten relaks był spędzony w przyjemny sposób. Szkoda byłoby cieszyć się wolnym czasem i oglądać filmy z kiepskiej jakości dźwiękiem na niewygodnym fotelu. Warto sprawić sobie odrobinę więcej komfortu.

Wpis powstał dzięki współpracy z Ceneo, a każde kliknięcie do okazji wspiera mnie drobną kwotą.
E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,153

Szukałeś mnie na Instagramie?