Czy kiedyś minie moda na smartfony?

Smartfony na koncercie

Smartfony już dawno przestały służyć wyłącznie do wysyłania wiadomości tekstowych i dzwonienia. Obecnie stały się one wielofunkcyjnymi urządzeniami, które oferują różne formy rozrywki i dają ogromne możliwości. Za pomocą smartfona można nawet sterować całym domem: meblami, sprzętem RTV i AGD, roletami, bramą garażową i wjazdową, oświetleniem, ogrzewaniem itd. Znika nawet potrzeba kupowania kamery czy aparatu cyfrowego, bo współczesne smartfony to prawdziwe kombajny multimedialne, a ich producenci cały czas prześcigają się w tworzeniu jeszcze bardziej innowacyjnego modelu, który wszyscy będą chcieli mieć.

Era smartfonów dobiegnie kiedyś końca?

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, czy kiedyś minie moda na smartfony, to można udzielić krótkiej odpowiedzi: tak, jeśli pojawi się coś, co będzie jeszcze lepsze, czyli bardziej innowacyjny następca. Znudzić może się stary model smartfona, ale do wyboru jest tak wiele urządzeń, że zmienia się sprzęt niczym przysłowiowe rękawiczki. Co więcej, nieustannie pojawiają się na rynku nowe modele, które zostały wyposażone w dodatkowe funkcje. Dla większości osób jedyną przeszkodą w zakupie flagowego modelu jest jego wysoka cena. Pomimo tego i tak wielu decyduje się na najnowszego smartfona, aby móc cieszyć się wielofunkcyjnym urządzeniem, które umila życie i je ułatwia. Ponadto jeśli coś jest nowe, a dostęp do tego ograniczony, to staje się jeszcze bardziej pożądane. Smartfona ma niemalże każdy, niezależnie od wieku, od małego dziecka po seniora. Wszyscy czerpią szereg korzyści z użytkowania takiego małego urządzenia, w którym drzemie ogromny potencjał. Dostępne są już nawet elastyczne smartfony, które mają ogromne wyświetlacze, składane jak książka.


Ponadczasowe smartfony o coraz większych możliwościach

Po co kupować mnóstwo sprzętu, skoro można mieć jednego smartfona łączącego w sobie funkcje rozmaitych urządzeń? Jest to nieekonomiczne, a nowoczesny smartfon w ręce stał się wręcz oznaką prestiżu. To właśnie za pomocą smartfona możliwe jest zdalne łączenie się z szeregiem innych urządzeń. Nawet płacenie zbliżeniowo i odbierane przesyłek w paczkomacie. Trudno w ogóle wyobrazić sobie, że smartfon mógłby się komukolwiek znudzić. Chyba że ktoś zechce odciąć się od technologii i powrócić do natury. Na przykład wieść spokojne życie z dala od zgiełku miasta i cyfryzacji. Smartfony zastępują obecnie coraz więcej urządzeń, wręcz pożerają inne rynki elektroniki konsumenckiej.

Kwestią czasu jest to, jak smartfon zastąpi kartę kredytową i dowód tożsamości. Używa się go w domu, szkole, pracy, niemalże wszędzie. W jednej ręce można trzymać coś, w czym znajduje się: telefon stacjonarny, aparat fotograficzny, kamera wideo, album ze zdjęciami. I jeszcze radio, gazeta, budzik i zegar, dyktafon, odtwarzacz muzyki, kalendarz, notatnik, kalkulator, latarka, GPS, kompas, Wi-Fi i hotspot. Wymieniać dalej? Książka adresowa, kupony, bilety, karty podarunkowe, słowniki języków obcych, czytnik książek. Lecimy dalej. Portfel, stroik do gitary, gry planszowe, konsola do gier i wiele więcej. Wystarczy zapoznać się specyfikacją smartfonów, aby przekonać się o ich ogromnych możliwościach. Czy w takim razie można spodziewać się nowej ery post-smartfonowej? Czy pojawi się coś nowego, co wyprze smartfony? Z pewnością tak, ale na pewno jeszcze nie teraz.
Wpis powstał dzięki współpracy z Ceneo, a każde kliknięcie do okazji wspiera mnie drobną kwotą.


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

763

Szukałeś mnie na Instagramie?