Darmowy Internet Aero2 znosi limity, ale nie jest już darmowy

Nowe pakiety Aero2

Jest takie powiedzenie, że darowanej klaczy nie zagląda się tu i ówdzie. Jeśli coś jest za darmo, to nie powinno się narzekać, że: a) za wolno, b) za słabo, c) cycki jakieś małe.

Było sobie darmowe Aero2. A raczej nadal jest. Dobra alternatywa dla drogiego internetu mobilnego. Było pięknie, aż do czasu, gdy operator zaczął wprowadzać ograniczenia. Zrywanie połączenia co godzinę jeszcze nie było takie bolesne, bo można było sobie zainstalować bota pod Androidem, który sam wznawiał połączenie 24 razy w ciągu doby. Wprowadzenie kodów obrazkowych Captcha już nie było takie kolorowe. Dopiero za którymś razem udawało się poprawnie przepisać kod z nieczytelnego obrazka. Komfort z korzystania z darowanej klaczy znacznie się pogorszył i już zaczynałem się rozglądać za ofertami komercyjnych operatorów telefonii. Mając takie utrudnienia w korzystaniu (choć w pełni rozumiem techniczno-finansowe uzasadnienie operatora Aero2), wolałem zapłacić i czuć komfort z korzystania.

Nie zdążyłem się zapoznać z ofertami PLAY czy innych operatorów internetu mobilnego, aż tu jak gwiazdka z nieba pojawiła się oferta “zakupu” zdjęcia ograniczeń w darmowym Aero2. Pakiet Aero Mini za 5zł miesięcznie miał gwarantować zniesienie ograniczenia w postaci braku zrywania co godzinę połączeń i brak konieczności przepisywania tokenów obrazkowych. I zagwarantował. Decyzja była natychmiastowa: kupuję to! Byłem znowu szczęśliwym użytkownikiem Aero2 bez ograniczania dostępu.

Mając rozwiązany najważniejszy problem w Aero2 wciąż marzyłem o szybszym transferze. Pół mega nie powalało na kolana, ale taka prędkość była od samego początku deklarowana przez operatora. Czasami zdarzają się sytuacje, szczególnie w pracy, kiedy szybkość ma znaczenie. I tu kolejny raz zacząłem się rozglądać za jakimś szybszym dostawcą Internetu. I znowu Aero2 mnie wyprzedziło z podjęciem decyzji. Dziś dostałem cudowną wiadomość, że Aero2 wprowadza szybsze płatne pakiety danych. Oferta pod nazwą Aero Max gwarantuje zwiększenie prędkości sześciokrotnie w cenie 15 lub 20 złotych.

Kiedyś Aero2 kojarzone było z darmowym dostępem do Internetu mobilnego. Teraz to, czym zasłynął, nie jest jego główną cechą. Jednak nie przeszkadza mi to. Miło jest zapłacić za darmowy Internet (absurd, prawda?), aby korzystać z bardziej korzystnych parametrów.

Płatne pakiety Aero2


E-booki

Komentarzy: 2

  1. m.k.

    Tekst trochę nie aktulny

  2. Marcin KAMYK Kamiński

    Może dlatego, że komentujesz wpis sprzed 2 lat 🙂

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10,709

Szukałeś mnie na Instagramie?