Dlaczego tak grubo smarujesz? Bo mogę. Optima DHA dla poprawy wzroku

Kanapki z margaryną i ogórkiem

Często słyszałeś w domu, gdy ktoś ci zwracał uwagę, że za grubo smarujesz chleb margaryną? To nie było z powodu, że ci ktoś żałuje. Tu skąpstwo ma drugorzędną rolę. Bardziej chodzi o zdrowie. Wiele tanich ogólnodostępnych w sklepach margaryn posiada dziwne składniki, których spożywanie w dużych ilościach powoduje negatywną reakcję organizmu. Czy należy zatem ograniczyć spożywanie margaryny? Niekoniecznie. Jeśli lubisz dużo smarować, to będziesz. I możesz nawet zdrowo.

Margaryna Optima DHA. Nią możesz grubo smarować

Jak dużo smarować i przy tym zrobić swojemu organizmowi dobrze? Należy wybrać zdrową żywność. O dużej ilości warzyw i innych oczywistych sprawach nawet nie będę się rozpisywał. Banały zostawmy na bok.

Tak się składa, że margaryna Optima DHA jest nieco inna niż reszta margaryn dostępnych w polskich sklepach. Zawiera ona w sobie kwas DHA, który pozytywnie wpływa na twój organizm, szczególnie na mózg i wzrok. Jeśli dużo pracujesz przed komputerem i lubisz sobie sporo zjeść, ten produkt czeka, żeby go wypróbować. Im grubiej smarujesz, tym lepiej dla twoich oczu i mózgu.

Optima DHA

Nikt mi teraz nie powie że za grubo smaruję 🙂

Co to jest DHA?

DHA to inaczej kwas dokozaheksaenowy. Można tą nazwą połamać sobie język, ale przecież nie musimy jej na co dzień wymawiać. Wystarczy wiedzieć, że ten pozytywny kwas należy do grupy kwasów tłuszczowych Omega 3. To on właśnie jest źródłem budulca siatkówki oka oraz mózgu.

Czy jedząc tego dużo urośnie mi mózg?
I pęknie mi czaszka?

Oczywiście, że nie 🙂 Ale za to mózg będzie się prawidłowo rozwijał, co może poprawić koncentrację w pracy, a także podczas wykonywania codziennych obowiązków domowych. Jeśli jesteś studentem, to docenisz zaletę lepszej pamięci. Artyści też nie pozostają bez znaczenia.

Właściwości margaryny Optima DHA

Dobrze wiedzieć, że szare komórki będą ze mnie dumne 🙂

Dlaczego dostarczanie DHA jest tak ważne?

Ludzki organizm nie ma takiej możliwości produkowania odpowiedniej ilości DHA. To powoduje, że na starość systematycznie nasz wzrok się pogarsza oraz mamy coraz większe zaniki pamięci. Aby zapobiec temu efektowi starzenia się, trzeba pomóc swojemu organizmowi dostarczając mu potrzebną dawkę kwasu dokozaheksaenowego (co za złośliwy naukowiec wymyślił tą nazwę). Można DHA dostarczać poprzez suplementy, ale można i w bardziej naturalny sposób, robiąc dobre śniadanie i kolację.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Dlaczego tak grubo smarujesz? Bo mogę. Optima DHA dla poprawy wzroku?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.