Dostałem w prezencie granatnik. Co zrobić?

Pożar po wybuchu w mieszkaniu

Granatnik to takie kosmiczne działko, które strzela granatami jak krowa plackami. Właściwie to granatnik to nic innego jak specjalny pistolet, tyle, że znacznie większy, który służy do wyrzucania granatów na odległość. Ale uwaga! Takiego granatnika nie wolno używać do strzelania do kaczek na jeziorze ani do zabawy w chowanego z kumplami! Bo wtedy granatnik może zostać przypadkowo uruchomiony i zacznie działać jak prawdziwy granat i eksplodować, a to już nie będzie śmieszne. Więc lepiej trzymać się z daleka od granatnika i zostawić go dla profesjonalistów z wojska czy policji. Yyy… policji? Zaraz, zaraz…

Czy policja może używać granatników?

Podobno granatnik to jedna z ulubionych zabawek-prezentów niektórych policjantów. Czy stało by coś na przeszkodzie, gdyby policja używała go w celach interwencyjnych, zamiast tylko do zabawy w boomboxa? Bo przecież nic tak nie rozprasza bandytów jak garść granatów wypuszczonych z granatnika 🙂 No, chyba że bandyci też mają granatnik. Wtedy to już nie będzie taka fajna zabawa i może być remis 🙂

Jeśli kiedykolwiek zobaczysz policjanta z granatnikiem w ręku, to czy musisz się bać? Najlepiej wtedy nie zbliżać się do niego i upewnić się, czy budynek jest zbudowany z mocnych cegieł. Przy okazji sprawdź, co znajduje się za oknem. Jeśli pole – wtedy nie masz powodów do obawy. Jeśli stacja tankowania samochodów spalinowych – spierdalaj jak najszybciej! 🙂

Jakie szkody może spowodować nieumiejętne używanie granatnika?

Granatnik to narzędzie, które nie nadaje się do zabawy w domu czy na podwórku. Dlatego też nieumiejętne używanie granatnika może prowadzić do naprawdę poważnych szkód. Po pierwsze, granaty wyrzucane z granatnika mogą spowodować olbrzymie wybuchy i spustoszenie wokół siebie. Także w duszy 😱

To oznacza, że jeśli zaczniesz strzelać z granatnika w kierunku sąsiadów czy przechodniów, to z pewnością nie przypadnie to im do gustu. Nie przypadnie do gustu nawet głupim miłośnikom strzelania w Sylwestra fajerwerkami i rzucania po mieście petardami.

Po drugie, granaty mogą spowodować ciężkie rany szarpane, a nawet śmierć. Dlatego też granatnik jest narzędziem specjalistycznym i powinien być używany tylko przez osoby odpowiednio przeszkolone i przygotowane do tego rodzaju działań.

Co zrobić jeśli w prezencie dostałem granatnik?

Jeśli dostałeś granatnik jako prezent, niezależnie od tego, czy jest to śmieszne, czy nie, należy poważnie potraktować tę sytuację. Granatnik to mocna broń strzelecka, która może być niebezpieczna dla ludzi i może być powodem do popełnienia przestępstwa. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, należy natychmiast skontaktować się z odpowiednimi służbami, takimi jak wojsko (co do policji, to mam pewne wątpliwości), aby uzyskać pomoc i dalsze wskazówki. Nie dotykaj takiego sprzętu, no chyba, że nie lubisz swoich rąk i reszty swojego ciała. Nie należy nigdy samodzielnie próbować obsługiwać ani używać granatnika lub innej ciężkiej broni strzeleckiej. Nawet, jeśli wydaje ci się on atrapą i otrzymałeś go w prezencie od dobrego wujka ze wschodu.

Czy Komendant Główny Policji może używać granatnika?

Komendant Główny Policji to w końcu szef całej polskiej policji, więc można by pomyśleć, że ma do dyspozycji wszelkie dostępne narzędzia i gadżety. Czy to oznacza, że Komendant Główny Policji może sobie pozwolić na używanie granatnika, kiedy tylko zapragnie? Przecież Komendant Główny Policji to najważniejsza osoba w polskiej policji, więc dlaczego miałby sobie odmówić przyjemności strzelania z granatnika? Otóż nie. Do używania granatnika trzeba być odpowiednio przeszkolonym i mieć właściwe uprawnienia. Policja takich uprawnień nie ma. Ma je wyłącznie wojsko.

Pamiętaj, że granatnik to narzędzie specjalistyczne i nie nadaje się do zabawy. Dlatego też nawet Komendant Główny Policji nie może używać granatnika, ani się nim bawić.

Gdzie można kupić granatnik?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem granatnika, to mam dla ciebie złą wiadomość. Granatnik nie jest dostępny w zwykłych sklepach z zabawkami czy w marketach z narzędziami. Na Szopipipi też go nie kupisz. Granatnik to narzędzie specjalistyczne, które jest przeznaczone tylko dla specjalnych służb. Dlatego też nie ma możliwości, by zwykły Kamiński mógł sobie używać takie sprzętu w swoim domu.

Jeśli więc masz ochotę na trochę zabawy z granatnikiem, to najlepiej poszukać jakiejś gry komputerowej czy filmu akcji, gdzie będziesz mógł spróbować swoich sił z takim narzędziem. Albo możesz zawsze zostać zawodowym żołnierzem, pójść na wojnę i wtedy będziesz mógł używać granatnika na co dzień!


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,666

Szukałeś mnie na Instagramie?