Dresy nie muszą być kojarzone z dresiarzami

Dresy męskie

Nie ma chyba niczego wygodniejszego od dresu, czyli uniwersalnego stroju dla każdego, niezależnie od płci czy wieku. Jest to idealna opcja nie tylko na trening, ale też na co dzień, do noszenia w domu, podczas wyjścia na miasto czy spotkań ze znajomymi. Nie brakuje dresów w wersji zarówno sportowej, jak i casualowej czy nawet bardziej eleganckiej. Już dawno przestały być one przeznaczone wyłącznie dla blokersów, kierówców zdezelowanych 20-letnich niemieckich samochodów z wybrakowanym tłumikiem, dresiarzy czy discopolowców. Dawniej dresy kojarzone były z czymś kiczowatym, nosili je przedstawiciele specyficznej subkultury. Zwykle dresiarze byli łysi, niewykształceni, obstawiali wejścia na klatki schodowe i przeklinali co drugie słowo.

Różne oblicza dresów, czyli uniwersalne ubranie na trening, wygoda w domu i modny wygląd na co dzień

Dresy nie muszą się kojarzyć z dresiarzami. Nie tylko strój wpływa na to, jak jest się postrzeganym. Mianem drechów określa się młodych mężczyzn, którzy zamieszkują stare blokowiska, spędzających większość czasu pod klatką z tanim piwem za 4 złote, skłonnych do agresywnych zachowań i wykroczeń. Dla nich kultura osobista nie istnieje, ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Oprócz dresu nie może zabraknąć grubego łańcucha na szyi i obciachowego tatuażu. O dresiarzach można byłoby pisać długo, ale nie ma w tym niczego ciekawego i szkoda tracić na to czas.

Można być miłośnikiem stylu dresowego i nie mieć nic wspólnego z wyżej wymienionymi osobnikami. Dresy to jedne z najpopularniejszych ubrań sportowych, dawno przestały one być kojarzone z workowatym i mało atrakcyjnym strojem noszonym byle jak. Dresy męskie stały się odzieżą funkcyjną, idealną do uprawiania sportu i noszenia na co dzień. Można w nich wyglądać bardzo stylowo, nawet elegancko. Do wyboru są różne komplety dresowe składające się ze spodni i bluzy oraz kombinezony dresowe. W przypadku dresu eleganckiego spodnie mogą imitować nawet jeansy, mieć formę rurek czy spodni cygaretek.


Popularność dresów

Dresy cieszą się ogromną popularnością ze względu na to, że są niezwykle wygodnie, nie ograniczają ruchów, można czuć się w nich w pełni swobodnie. W zależności od preferencji, do wyboru są luźne ubrania lub dopasowany dres podkreślający sylwetkę. W przypadku wyjść ze znajomymi będzie to uniwersalne rozwiązanie. Obecnie można przebierać w kolorach, fasonach i wzorach. Dostępne są dresy z ciekawymi wstawkami i oryginalnymi zdobieniami, jeśli ktoś chce wyróżnić się z tłumu. Dresy idealnie wpisują się w street fashion, czyli nurt cieszący się coraz większą popularnością. Umożliwia to połączenie komfortu z nieszablonowością. Spodnie dresowe nadają się nawet na imprezę, wystarczy wybrać gładkie spodnie, stylowy t-shirt i jeansową koszulę czy nawet marynarkę. Każdemu mężczyźnie przyda się świetnie wyglądający dres dopasowany do sylwetki i pory roku, wykonany z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, dobrze przepuszczający powietrze, niepodatny na przecieranie się, wytrzymały. Wystarczy dobrać do niego odpowiednie dodatki, aby stworzyć stylizacje na różne okazje. Dresy już dawno pojawiły się na wybiegach mody najlepszych projektów. Obecnie stały się one must have w garderobie dosłownie każdego. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. A dla pracujących na home office – idealnie komfortowym ubiorem. Wiem coś o tym 😉


E-booki

Komentarzy: 2

  1. Irek

    A ja lubię dres ( bawełniany) jako tak zwany strój domowy. Chyba cały lockdown w dresie przełaziłem

  2. Pojedztam.pl

    Bardzo lubię nosić dresy, to bardzo wygodna odzież.

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

937

Szukałeś mnie na Instagramie?