Facebook Messenger bez Facebooka. Wreszcie webowy komunikator fejsa bez żebrolajków

Facebook Messenger - wersja na komputer

Czy można korzystać z czatu Facebooka bez używania Facebooka? Dotychczas była taka możliwość tylko dla użytkowników mobilnych (Android, IOS, Windows Phone) pod postacią niezależnego programu Messenger. Wystarczyło w Messengerze zalogować się na swoje konto facebookowe i cieszyć się funkcjonalnością komunikacji znaną z Facebooka. Bez przeglądania całego tego spamu z żebrolajkami, quizami, zdjęciami noworodków swoich koleżanek, czy statusów z Endomondo.

Tego dobrodziejstwa od samego początku brakowało mi w wersji webowej. Owszem, wychodziły jakieś nieoficjalne komunikatory które obsługiwały protokół Messengera (kolejne mutacje amatorskich komunikatorów obsługujących multikonta typu Pidgin), ale nigdy im nie ufałem i nie miałem pewności gdzie moje dane (login FB, hasło, treści rozmów) wylądują. Poza tym konieczność instalowania komunikatora w systemie, w czasach gdy żyjemy w epoce danych chmurowych, nie była zbyt przekonująca.

Tak sobie marzyłem o niezależnym nieinstalowalnym komunikatorze na desktopie, tak sobie mijały tygodnie, miesiące, lata… aż pewnego poranka firma Marka Zuckerberga zrobiła mi (i milionom innych userów) dobrze. Nie wierzę! Wersja Facebook Messenger na przeglądarkę? Tak! Świat wreszcie się tego doczekał. Zobaczcie jak wygląda screen tegoż komunikatora, i znajdźcie choć jedno zdjęcie kota lub spam wyborczy:

Messenger przez przeglądarkę

Messenger w wersji webowej na komputer

Komunikator Messenger online bez konieczności przeglądania Facebooka dostępny jest pod adresem:
https://www.messenger.com/login


1 Komentarz

  1. Marlena

    Normalka?

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.