Gumy Turbo wracają!

Gumy Turbo

Legendarne gumy Turbo po 20 latach wracają! Pamiętasz swoją kolekcję samochodów z gum turbo? Uzbieranie całej kolekcji kart dawało +5% do lansu wśród rówieśników z podstawówki. Mimo ohydnego smaku tureckiej chemii, kupowałeś te gumy, aby zajrzeć jaki samochód jest w środku. Po wielu latach zacząłeś tęsknić za smakiem z dzieciństwa, mimo, iż te gumy były wyjątkowo niedobre.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy w jednym z sieciowych sklepów na dziale spożywczym pojawiły się te kultowe gumy. Od razu w głowie mózg zaczął projektować wspomnienia z dzieciństwa, próbując sobie dokładnie odtworzyć przygodę z kolekcjonowaniem serii samochodów, które były dołączane do każdej sztuki. Nie udało się przejść obojętnie. To było silniejsze ode mnie i kupiłem kilka z ciekawości, co znajdę w środku po rozpakowaniu. Zastanawiam się jednak, czy to są te same kultowe gumy, czy tylko produkt wykorzystujący licencję na tę markę, podobnie jak to miało miejsce z produktami marki Frugo czy piw EB. Zdaję sobie sprawę, że reaktywowane produkty to zupełnie coś innego niż legenda, ale sentyment do marki czasem pozostaje.

PS: Podobno w nowej wersji gum Turbo można znaleźć Fiata Multiplę 😛 Żartuję.

Zobacz też to:


Mały kotekZa każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek:

Komentarzy: 3

  1. Mocna Kawka

    Dobrze to pamiętam, gumy Turbo, Donaldy, gumy kulki, smaki do których z chęcią bym na chwilę wrócił. Fajnie, że się pojawiły.

  2. Dan

    Calkiem inny smak,bardziej cos ala guma donald

  3. Piter

    Pamiętam, zbierałem te obrazki, miałem pokaźną kolekcję (przypuszczam że wszystkie możliwe pojazdy). Ogłoszono wtedy konkurs (chyba 1989/90r), gdzie znalazłem się w śród 100 zwycięskich osób. Wygrałem samochód zdalnie sterowany Tamiya. Autko mam do dziś (trochę zdezelowane) mam również list od Kent informujący o zwycięstwie oraz instrukcje obsługi modelu RC. Taka ciekawa pamiątka z dzieciństwa 🙂

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 671
Blog dla mężczyzn pisany przez 100% meżczyznę. Męska pasja, gadżety, kultura, męski lifestyle i sposób na ciekawe spędzanie czasu. Jak na samca przystało, lubię ładne kobiety, a szczególnie inteligentne i pomysłowe.

Na tym blogu często trafi się okazja na przetestowanie męskich gadżetów, sprzętu codziennego użytku, czy też ciekawa muzyka lub książka, która wpadnie w ręce. Lubię także chodzić do kina kilka razy w miesiącu. Zdarzy mi się opowiedzieć o wybranym filmie w formie recenzji, jeśli warto poswięcić mu więcej niż czas na siedzeniu w kinie.

Jestem facetem nieszablonowym, mam trudny, specyficzny męski gust. Ciężko jest mnie ujarzmić. Lubię dzielić się opinią i własnym, nietypowym spojrzeniem na świat. Nie podążam za tłumem. Jak typowy wolny samiec chodzę własnymi ścieżkami wyznaczając nową drogę.