Gumy Turbo wracają!

Gumy Turbo

Legendarne gumy Turbo po 20 latach wracają! Pamiętasz swoją kolekcję samochodów z gum turbo? Uzbieranie całej kolekcji kart dawało +5% do lansu wśród rówieśników z podstawówki. Mimo ohydnego smaku tureckiej chemii, kupowałeś te gumy, aby zajrzeć jaki samochód jest w środku. Po wielu latach zacząłeś tęsknić za smakiem z dzieciństwa, mimo, iż te gumy były wyjątkowo niedobre.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy w jednym z sieciowych sklepów na dziale spożywczym pojawiły się te kultowe gumy. Od razu w głowie mózg zaczął projektować wspomnienia z dzieciństwa, próbując sobie dokładnie odtworzyć przygodę z kolekcjonowaniem serii samochodów, które były dołączane do każdej sztuki. Nie udało się przejść obojętnie. To było silniejsze ode mnie i kupiłem kilka z ciekawości, co znajdę w środku po rozpakowaniu. Zastanawiam się jednak, czy to są te same kultowe gumy, czy tylko produkt wykorzystujący licencję na tę markę, podobnie jak to miało miejsce z produktami marki Frugo czy piw EB. Zdaję sobie sprawę, że reaktywowane produkty to zupełnie coś innego niż legenda, ale sentyment do marki czasem pozostaje.

PS: Podobno w nowej wersji gum Turbo można znaleźć Fiata Multiplę 😛 Żartuję.


E-booki

Komentarzy: 3

  1. Mocna Kawka

    Dobrze to pamiętam, gumy Turbo, Donaldy, gumy kulki, smaki do których z chęcią bym na chwilę wrócił. Fajnie, że się pojawiły.

  2. Dan

    Calkiem inny smak,bardziej cos ala guma donald

  3. Piter

    Pamiętam, zbierałem te obrazki, miałem pokaźną kolekcję (przypuszczam że wszystkie możliwe pojazdy). Ogłoszono wtedy konkurs (chyba 1989/90r), gdzie znalazłem się w śród 100 zwycięskich osób. Wygrałem samochód zdalnie sterowany Tamiya. Autko mam do dziś (trochę zdezelowane) mam również list od Kent informujący o zwycięstwie oraz instrukcje obsługi modelu RC. Taka ciekawa pamiątka z dzieciństwa 🙂

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 779

Szukałeś mnie na Instagramie?