Idź własną drogą i zostaw za nią ślad

Chodzenie własną drogąZ każdej strony ktoś do Ciebie mówi: rób tak bo tak jest najlepiej. Albo: ten sposób jest najlepszy bo wszyscy tak robią. Kim są do cholery ci “wszyscy”, którzy podobno wiedzą co dla mnie jest najlepsze? Kto stoi na czele tych “wszystkich”? Nigdy nie byłem konformistą i od małego wiedziałem, że podążając tą samą drogą co inni, można być co najwyżej taki sam jak reszta.

Wielcy odkrywcy, ludzie sukcesu, sławni ludzie, nigdy nie podążali za ślepym stadem owiec. Wiedzieli bowiem, że żeby osiągnąć w życiu coś więcej, w pewnym momencie trzeba skręcić w bok i stworzyć własną drogę. Mając na uwadze wielkich ludzi, zadaj sobie pytanie: czy chcesz robić wszystko co trzeba zgodnie ze schematem tak jak wszyscy i osiągać w życiu nie więcej niż było do tej pory osiągnięte, czy może chcesz pokierować swoim życiem zgodnie ze swoją wolą, bez ingerencji szarej masy pilnującej abyś stał równo w szeregu?

Baw się dobrze, rób zawsze swoje i twórz historię, która zapamięta Cię w podręcznikach.
– {Kamyk}

Historia świata ma jeszcze wiele niezapełnionych kartek w swoich kronikach. Odłączam od tłumu, skręcam w inną stronę tworząc nową ścieżkę historii, którą za parę lat podąży reszta.

Zobacz też to:


Mały kotekZa każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek:

Komentarzy: 2

  1. Dominik

    Należy iść własną drogą, a nie tam gdzie wszyscy. Ci zabiegani ludzie szukający szczęścia w bogactwie pieniądze, nie szanujący się nawzajem. Szkoda gadać.

    Widzę, że mamy ten sam sposób myślenia i słuchamy podobnej muzyki

    Pozdrawiam i życzę udanego dnia 🙂

  2. Marcin Kamiński

    Szukanie szczęścia w bogactwie i pieniądzach samo w sobie nie jest złe, o ile nie staje się ważniejsze niż szczęście z ludźmi.

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 344
Blog dla mężczyzn pisany przez 100% meżczyznę. Męska pasja, gadżety, kultura, męski lifestyle i sposób na ciekawe spędzanie czasu. Jak na samca przystało, lubię ładne kobiety, a szczególnie inteligentne i pomysłowe.

Na tym blogu często trafi się okazja na przetestowanie męskich gadżetów, sprzętu codziennego użytku, czy też ciekawa muzyka lub książka, która wpadnie w ręce. Lubię także chodzić do kina kilka razy w miesiącu. Zdarzy mi się opowiedzieć o wybranym filmie w formie recenzji, jeśli warto poswięcić mu więcej niż czas na siedzeniu w kinie.

Jestem facetem nieszablonowym, mam trudny, specyficzny męski gust. Ciężko jest mnie ujarzmić. Lubię dzielić się opinią i własnym, nietypowym spojrzeniem na świat. Nie podążam za tłumem. Jak typowy wolny samiec chodzę własnymi ścieżkami wyznaczając nową drogę.