Jak z filmowego hitu zrobić kawał shitu? Polsat wie jak.

Życie Pi - Polsat. Wpadka

Życie Pi – ten film będzie się śnił pracownikom Polsatu jako największy koszmar ostatnich dni. Nie ze względu na toczącą się akcję filmu, lecz z powodu niefartownej wpadki, która miała miejsce pierwszego dnia dnia listopada 2015 roku (zapiszcie sobie tę historyczną datę) na ich antenie.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą o co chodzi, szybki skrót:


Źródło filmu: Youtube (Wojciech Siwy)

Wiecie już co jest nie tak? To, że Polsat słynie z przerywania reklam filmami wie każdy. Jednak, żeby w jednej z najbardziej kulminacyjnych scen wysokobudżetowego i mocno wyczekiwanego filmu (nie chcę wiedzieć ile Polsat zapłacił za prawa do jego emisji), wtrącić lektora z reklamą swoich helskiczenów zagłuszając bardzo ważne w tym filmie słowa głównego bohatera? Raczej domyślacie się, co się teraz dzieje ja polsatowskim fanpage. Mówi się, że kryzysy w social media wybuchają w weekendy. W tym przypadku również się sprawdziło. Niedzielny wieczór postawił parę osób w stacji na nogi.

Parodia logo Polsat

Słoneczko w logo Polsatu posmutniało. Może papryczka się uśmiechnie?

Polsat – wpadka, którą zapamiętają internety

My, widzowie, którzy usiedli przez telewizorami z zaciekawieniem oglądając ten film wiemy, co czujemy, gdy stacja emitująca ten film zepsuła cały klimat filmu. To tak, jak by Polsat podczas emisji Titanica zastąpił reklamami kluczową scenę zatopienia statku. Albo puścił reklamę w ostatniej minucie meczu, kiedy Lewandowski strzela najważniejszą bramkę dla reprezentacji Polski. Dla nas to nauczka, żeby największe filmowe hity oglądać na innych platformach, które nie zakłócą nam klimatu akcji. W Polsce mamy tylko dwie ogólnodostępne stacje telewizyjne, które nie przerywają filmów reklamami, oraz nie wplatują reklam w przerwy między reklamami (zwanymi potocznie przez Polsat “filmem”). Niestety na TVP filmowych hitów jest niewiele.

Chili.tv – wolne od reklam filmy w HD

Aby w pełni oddać się przyjemności oglądania długo wyczekiwanych filmów, są internetowe serwisy VOD. I dziś, właśnie z okazji dania ciała przez Polsat, chcę napisać o jednym z wartych polecenia serwisów. Mowa o Chili.tv.

Życie Pi - gdzie obejrzeć na telefon

6,90zł to chyba niedużo jak za dobrą jakość filmu nie przerywaną reklamami.

Dwa kliknięcia i film wędruje na Twoją półkę. Zapomnij o czasach wychodzenia z domu do wypożyczalni kaset VHS. Wypożyczalnię masz w swoim komputerze, lub smartfonie. Nie musisz zajmować swojej półki kolekcją filmów. Kupując film online, jesteś jego posiadaczem na zewnętrznym serwerze. Nie musisz nawet zapychać swojego dysku. Dzięki temu Twój dysk twardy, jak i półki w pokoju odpoczywają. I co równie ważne, kupujesz film i tylko film oglądasz, a nie film + reklamy + przerywniki filmowe.

Co wyróżnia Chili.tv od np. Polsatu?

Nie przerwią Ci oglądania filmu pasmem długich reklam. I co najważniejsze, nie zagłuszą ci w najlepszym momencie filmu lektorem z zapowiedziami kuchennego tiwiszoł. Minusy? Nie dowiesz się jakich garnków używać oraz jakie przyprawy w programie są najlepsze. No chyba, że lubisz chili 🙂

Pirackie serwisy online niby mają się dobrze, ale po co kupowałeś sobie wypas wielki monitor, żeby oglądać kiepskiej jakości obraz z wrzucanych amatorsko kopii filmów? Tak samo czy po to kupowałeś sobie wielki ekran, aby chcąc poczuć super klimat dostajesz po głowie reklamą w najmniej spodziewanym momencie?

VOD Gwiezdne Wojny - Star Wars

Moje pierwsze nabyte filmy w Chili.tv to Starłorsy. Oglądając tę serię na Polsacie dopadła by mnie najciemniejsza strona mocy. Dziękuję. Mam dobre łącze i sprawny komputer. I przede wszystkim wymagający gust co do ciągłości akcji. Minusy? Są. Nie mam przerwy na siku 🙂 No chyba, że tylko wtedy, gdy sam o tym zadecyduję naciskając pauzę.

Wpis zainspirowany dzięki współpracy z platformą filmową chili.tv

Filmy online chili tv


Spodobał Ci się ten wpis? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.

8,657