Jak zrobić sobie dobrze buzią 6 razy szybciej niż dotychczas?

Jak zrobić sobie dobrze? Jest wiele sposobów, a o jednym napiszę własnie tutaj. Jestem leniwy, ale kreatywny. Lubię widzieć (i słychać i czuć) natychmiastowe efekty, dlatego też w każdej dziedzinie życia upraszczam wszystkie czynności. To mi pozwala w szybszym czasie osiągnąć cele, a przy okazji cieszyć się zaoszczędzonym wolnym czasem, który wykorzystuję na zajebiste rzeczy.

W kuchni też taki jestem. Nie jestem kuchenną kurą domową, więc na samą myśl, że mam coś gotować przez 25 minut wydobywa ze mnie dwie opcje:
a) wyjdę z kuchni i pójdę zjeść coś na mieście,
b) poszukam sprytniejszego sposobu aby samemu zrobić to lepiej i szybciej.

Dzisiejszą kolację miałbym dopiero po 25 minutach. Potrafiłem skrócić czas jej przygotowania ponad sześciokrotnie. Czekać jak się ugotują ziemniaki przez 25 minut? To nie dla mnie. Wyszperałem gdzieś w sklepie internetowym patent dla leniwych: kapturek do gotowania ziemniaków w mikrofali. Jak spojrzałem na jego instrukcję, to aż się pod nosem uśmiechnąłem. Według opisu tego wynalazku ziemniaki powinny się “gotować” 4 minuty. Sprawdzimy? Zaczynamy eksperyment krok po kroku.

Krok 1: Kąpiel ziemniaków

5 happy kartofelków już czeka na swojego Kamyczka. Opłukane, wilgotne, wydepilowane (yyy… sorry, nie ten odcinek) zaraz znajdą się w czarodziejskim worku.

Młode ziemniaki

Krok 2: No to hop!

Specjalnie do tego przystosowany worek Potato Express przyjął moje ziemniaczki do środka. Jest im tam trochę ciemno, ale za to za chwilę poczują przyjemne ciepło, bardziej przypominające delikatne 4-minutowe solarium z mikrofali, zamiast 25-minutowego gorącego basenu z wrzątkiem.

Potato Express do gotowania ziemniaków w mikrofali

Krok 3: Gotowe na czterominutową misję

Ubrane w sexowny, czerwony jak ferrari skafander zostaną zamknięte w specjalnej komorze. Bęben maszyny losującej jest pusty… sorry, znowu się zagalopowałem. Ustawiamy na czwórkę i idziemy za ten czas wyjąć browara z lodówki, zetrzeć na tarce żółty serek, obrać 4 ząbki czosnku oraz przygotować suszoną pietruszkę, sos słodko-kwaśny oraz chilli.

Gotowanie ziemniaków w mikrofali

Krok 4: Mission complete

Mam jeszcze parę sekund do pełnych czterech minut. Czekam do chwili usłyszenia magicznego “bę”, oznaczającego koniec programu w mikrofali. Ziemniaki są już expresowo ugotowane. Teraz czas je rozłożyć na talerz, i dodać resztę wcześniej przygotowanych składników.

Obiad z piwem

Jak to działa? Ano działa to na zasadzie cyrkulacji pary i wilgoci, która się obraca wewnątrz kapturka. Efekt gotowania bez wody w mikrofali jest taki sam jak w garnku.

Nasuwa się parę zasadniczych pytań:
1) Jak to smakuje?
– Smakuje identycznie co gotowane konwencjonalną metodą, z tą różnicą, że te z mikrofali nie muszą być solone.
2) Dlaczego tak szybko?
– 4 minuty zamiast 25 to ponad 20 minut z życia dziennie gratis. Przyczyniają się do tego prawa fizyki, na których nie muszę się znać. Dla mnie liczy się fakt, że to działa.
3) Czy to jest zdrowe?
– Zdrowsze niż niecierpliwe stresogenne czekanie jak się ugotują we wrzątku nerwowo patrząc na zegarek.
4) Gdzie tu przyjemność z gotowania?
– Przyjemność jest tam, gdzie nie było czasu podczas tradycyjnego, długiego gotowania. Czy to nie przyjemne jest mieć ponad 20 minut dziennie gratis? Na ile wyceniasz swój najcenniejszy czas?
5) Czy się podzielisz obiadem / kolacją / kolacjośniadaniem?
– Zasada jest taka: jeśli nie masz cycków, zapomnij 😛

Obiad


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Jak zrobić sobie dobrze buzią 6 razy szybciej niż dotychczas??
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Komentarzy: 3

  1. Piki

    A więc jak zrobić sobie dobrze? Wyjaśniło się, że jest to banalnie proste. Tylko czy każdy potrafi tak jak ty tego nie wiem.

  2. Pani Palec

    Myślałam, że będzie coś o robieniu inaczej sobie dobrze. Mam zboczone myśli. A może przez żołądek do serca? Tylko że do tego trzeba dwojga, a ja sama długi czas.

  3. JukkaSarasti

    Czyli że istnieją dobre strony tego, że nie mam cycków 😉

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.