Jaki ekspres do kawy do domu wybrać? Porady i wskazówki

Kawa z ekspresu

Myślisz o kupnie ekspresu do kawy do domu? To doskonała decyzja zakupowa dla każdego kawosza! Wyobraź sobie tylko, że pijesz swoją ulubioną kawę codziennie rano — smak jak z kawiarni, ale jednak w domu. Jednak wybór ekspresów do kawy jest naprawdę ogromny. Sprawdź więc, czym kierować się przy kupnie urządzenia i dowiedz się, jaki ekspres sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Ekspres ciśnieniowy w domu — dlaczego warto?

Marzysz o własnym ekspresie do kawy, ale wciąż się wahasz? Rzeczywiście, kupno takiego urządzenia wiąże się ze sporą inwestycją, dlatego też dobrze jest przemyśleć taki wydatek. Czy w Twoim przypadku będzie to dobra decyzja? Zastanów się więc — nic nie budzi Cię rano tak skutecznie, jak smak kawy? Nie wyobrażasz sobie dnia bez tego pysznego, aromatycznego naparu? Codziennie pijesz przynajmniej jedną filiżankę? Jeśli padło tu choć jedno “tak” to na pewno nie pożałujesz tej decyzji!

Kupno ekspresu do kawy do domu zapewnia wiele fantastycznych korzyści. Przede wszystkim, dzięki temu możesz kiedy tylko chcesz, popijać swoje ulubione napoje, takie jak latte macchiato, czy cappuccino, które zamawiasz zwykle jedynie w kawiarni. A wyobraź sobie tylko, jak zachwyceni będą Twoi goście, gdy odwiedzą Cię, a Ty zaproponujesz im taką kawę! Warto też wspomnieć, że ekspres do kawy to po prostu także bardzo stylowy dodatek do kuchni.

Ekspres kolbowy czy automatyczny? Jaki wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje ekspresów. Jednak bez wątpienia największą popularnością cieszą się ekspresy automatyczne oraz kolbowe. To one także pozwolą na stworzenie naprawdę fantastycznych naparów, których smaku nie powstydziłby się żaden barista. Pytanie tylko, jaki ekspres do kawy do domu sprawdzi się lepiej?

Automatyczny ekspres ciśnieniowy, jak sama nazwa wskazuje, niemal samodzielnie przyrządza napój. Wystarczy nacisnąć guzik i gotowe! Ma wbudowany młynek do kawy, zbiornik na wodę oraz automatyczny spieniacz do mleka, dzięki czemu jego obsługa nie wymaga właściwie żadnych umiejętności baristycznych.

Ekspresy kolbowe to natomiast prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników klasycznej, włoskiej kawy. Tutaj bowiem pole do popisu dla osoby przygotowującej napój jest znacznie większe. Można samodzielnie dobierać ilość i stopień zmielenia kawy. Ekspres kolbowy wyposażony jest też w spieniacz, dzięki któremu można samodzielnie uzyskać idealną konsystencję mleka — ważność tego etapu zrozumie każdy fan kaw mlecznych.

Jaki ekspres do kawy do domu będzie więc lepszy do parzenia kawy w domu? Ekspres automatyczny czy ciśnieniowy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest to kwestia indywidualna. Koniecznie wejdź na kawawbiurze.pl/jaki-ekspres-do-kawy-do-domu/ – tam dowiesz się, co jeszcze należy wziąć pod uwagę, szukając idealnego ekspresu dla siebie.


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

628

Szukałeś mnie na Instagramie?