Jesienne nowości Apple MacBook Pro z 2021 roku. Co się zmieniło?

MacBook Pro

Niełatwo nadążyć za nowościami Apple od paru lat. W przypadku iPhone’ów i MacBooków pod koniec roku 2021 sporo się dzieje. Co parę miesięcy wychodzą nowe modele lub akcesoria, które zawstydzają swoich topowych poprzedników. Dziś zostawmy iPhone w spokoju. Porozmawiajmy o serii MacBook Pro, która ukazała się jesienią 2021.

Nowy macOS Montenery

Wydana dosłownie parę dni temu nowa wersja systemu macOS o nazwie Montenery wnosi kolejne zmiany kompozycji systemu tak, by użytkownik odniósł najwyższe doznania estetyczne i wizualne. Montenery jest następcą jedenastej wersji o nazwie Big Sur. Jaka jest główna różnica między nimi? Na pewno nie ma rewolucyjnych zmian, ale jest sporo takich, które zwiększają wygodę korzystania z systemu. Skorzystała przeglądarka Safari, otrzymując odświeżony interfejs i wygodniejszy sposób grupowania kart. Graficy 3D mocno się ucieszą z nowszego sposobu tworzenia obiektów 3D dla AR. Programiści Swift (język programowania popularny dla użytkowników Apple) też znajdą tu sporo nowości, ale to mogą docenić jedynie zagorzali miłośnicy tego języka. Zwykły, szary użytkownik doceni głównie walory wizualne.

Zalety konstrukcji nowego MacBook Pro

Jednym z największych koszmarów użytkowników MacBookow była niewystarczająca ilość portów oraz horrendalnie drogie przejściówki. Wydaje się, że Apple się ugięło pod naciskiem głosów użytkowników, i od teraz nowe MacBooki mają tych portów więcej. W sumie są to:

  • trzy porty USB C z Thunderbolt 4
  • gniazdo na słuchawki
  • port HDMI
  • gniazdo kard SD
  • i najważniejsza nowość: wraca złącze MagSafe do ładowania notebooka

Nowości, jakie przychodzą we wnętrzu, to nowe procesory, które są jeszcze szybsze od znanego Apple M1. Dwa nowe procesory i nazwie M1 Max i M1 Pro podobno mają ponad dwa razy lepszą prędkość przetwarzania danych od Intela i9. To robi wrażenie.

Wady konstrukcji nowego MacBook Pro

Fani wspaniałego, wizualnego dodatku nad klawiaturą o nazwie TouchBar mogą poczuć się zawiedzeni. W nowych wersjach MacBook Pro znika TouchBar i wracają klasyczne klawisze funkcyjne. Czy to oznacza, że Apple pogrzebało ten widget na zawsze? Poczekajmy z odzewem użytkowników i na reakcję Apple na opinie dotyczące tej zmiany. Kto wie, może TouchBar pod naciskiem userów kiedyś wróci? Albo w jego miejsce pojawi się kiedyś coś lepszego? Uważam, że TouchBar znacznie wyróżniał notebooki Apple od reszty, Teraz ta zaleta istnieć przestaje. Szkoda.

Niektórych wkurzać może ten notch – wycięcie na kamerkę u góry ekranu. Znany użytkownikom smartfonów od ponad 2 lat, tym razem pojawił się w MacBookach Pro. Czy będzie można się do tego przyzwyczaić? Czas pokaże, ale na pierwszy rzut oka może wydawać się to dziwne.

Cena nowego MacBook Pro z 2021 roku

Apple przyzwyczaiło nas do tego, że ich produkty są drogie. Za ceną stoi usprawiedliwiająca je jakość oraz ergonomia użytkowania. Aby kupić nowego MacBooka trzeba być przygotowanym na wydatek minimum kilkunastu tysięcy złotych. Ceny są zależne od wariantów. Można wybrać wersję 14 lub 16 calową, dysk SSD 1, 2, 4, 8 lub pół terabajta, pamięć RAM 16, 32 lub 64 GB, no i najważniejsze: rodzaj procesora, gdzie mamy tu do wyboru Apple M1 Max lub Apple M1 Pro. Wariantów wyboru jak widać, jest wiele i to od ich doboru zależeć ma finalna cena.E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

512

Szukałeś mnie na Instagramie?