Czy mężczyźni czytają książki o miłości i związkach?

Książki o związkach i miłości

Facet to takie stworzenie, które skrywa w sobie wszelkiego typu emocje i uczucia. Choćby wewnątrz był miękki jak miękiszon, to i tak uparcie nie pokaże tego. Tak samo mężczyzna nie przyzna się, że ogląda komedie romantyczne (a podobno jest wielu takich). Sytuacji, w których mężczyzna tylko pozornie udaje twardziela, można znaleźć wiele. Do tego można także zaliczyć czytanie książek o związkach.

O ile płeć żeńska jest pełna uczuć, różnorodnych emocji, chęci do dzielenia się w rozmowach tym, co aktualnie kobieta czuje, o tyle mężczyźni uciekają od takich zachowań. Czy to jest głównym powodem, dla którego książki o związkach i miłości kierowane są głównie do kobiet? Czy to wstyd, kiedy mężczyzna sięgnie po książki o relacjach w związku? Oczywiście, że nie. O relacje między osobami w parze dbać powinna każda ze stron. Skąd zatem czerpać mają wiedzę mężczyźni?

Książki o relacjach międzyludzkich – nie wszystkie są o tym samym

Kobiety to płeć, dla której dbanie o relacje interpersonalne jest istotne. Kiedy facet woli posiedzieć sobie w swej samotni i milczeć godzinami, kobiety by szlag trafiał nie mogąc o tych sprawach pogadać z przyjaciółką. Nie trzeba się uzewnętrzniać, aby móc stale rozwijać wiedzę o związkach. Z pomocą przychodzą książki, które skierowane są zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Przedstawię wam kilka, które znajdują się w mojej kolekcji.

Christiane Northrup, Pepper Schwartz, James Witte – “Czy to normalne?”

Czy zastanawiałeś się jakie są normy w związkach? Ile razy w tygodniu pary uprawiają seks, jak często zdradzają, ile razy dziennie myślą o seksie itp? Pytań jest wiele i na wszystkie można znaleźć odpowiedź w tej książce. Nie istnieje coś takiego jak nienormalność. Każdy ma swoje zwyczaje, wymagania, fantazje. Każde z nich jest normalne, o ile ich spełnienie nie łamie prawa. Uważasz, że twoje fantazje seksualne są ekstremalnym zboczeniem? Może cię zdziwić, ile osób ma podobne fantazje jak twoja. Książka ”Czy to normalne” w najlepszy z możliwych sposobów omawia wszystkie sytuacje, dzięki czemu sprawia, że nasze głęboko skrywane fantazje nie muszą już być traktowane jako coś dziwnego.

Hanna Rydlewska – “Po prostu przyjaźń”

Facetowi w związku z trudem przychodzi użycie słowa “miłość” lub “związek”. Prędzej usłyszeć można “partnerstwo” lub “przyjaźń”. I to właśnie o tym drugim słowie jest książka Hanny Rydlewskiej. Treść porusza tematykę relacji przyjacielskich, takich bliższych, gdzie już można zaczynać określać początek związku dwojga osób, które znają się już jakiś czas i zaczynają w płynny sposób przechodzić w głębszą fazę znajomości. Zanim jednak do tej przyjaźni dojdzie, musi zaistnieć kilka procesów. O nich dokładnie opowie autorka książki “Po prostu przyjaźń”.

Agnieszka Przybysz – “Przyciągnij miłość”

Któż nie zna Agnieszki Przybysz? Napisała tyle książek o relacjach, że nie łatwo wymienić je wszystkie. Oprócz tego prowadzi coaching oraz jest zapraszana do wielu wywiadów i audycji. Podobno o miłość się nie zabiega, ponieważ sama przychodzi. Książka “Przyciągnij miłość” uczy budowania relacji od podstaw. Uczy też jak tę relację utrzymać.

Czy warto czytać książki o związkach?

Związek między dwiema osobami stanowi istotną część życia. Dlaczego więc nie zadbać o jakość związku, próbując rozwijać wiedzę na ten temat. Moim zdaniem, tak jak wiedzę z każdej dziedziny życia, tak i z dziedziny relacji, warto rozwijać. Sięganie po książki na ten temat jest jednym ze sposobów na uzyskanie tej wiedzy.E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,308

Szukałeś mnie na Instagramie?