Czy mężczyźni czytają książki o miłości i związkach?

Książki o związkach i miłości

Facet to takie stworzenie, które skrywa w sobie wszelkiego typu emocje i uczucia. Choćby wewnątrz był miękki jak miękiszon, to i tak uparcie nie pokaże tego. Tak samo mężczyzna nie przyzna się, że ogląda komedie romantyczne (a podobno jest wielu takich). Sytuacji, w których mężczyzna tylko pozornie udaje twardziela, można znaleźć wiele. Do tego można także zaliczyć czytanie książek o związkach.

O ile płeć żeńska jest pełna uczuć, różnorodnych emocji, chęci do dzielenia się w rozmowach tym, co aktualnie kobieta czuje, o tyle mężczyźni uciekają od takich zachowań. Czy to jest głównym powodem, dla którego książki o związkach i miłości kierowane są głównie do kobiet? Czy to wstyd, kiedy mężczyzna sięgnie po książki o relacjach w związku? Oczywiście, że nie. O relacje między osobami w parze dbać powinna każda ze stron. Skąd zatem czerpać mają wiedzę mężczyźni?

Książki o relacjach międzyludzkich – nie wszystkie są o tym samym

Kobiety to płeć, dla której dbanie o relacje interpersonalne jest istotne. Kiedy facet woli posiedzieć sobie w swej samotni i milczeć godzinami, kobiety by szlag trafiał nie mogąc o tych sprawach pogadać z przyjaciółką. Nie trzeba się uzewnętrzniać, aby móc stale rozwijać wiedzę o związkach. Z pomocą przychodzą książki, które skierowane są zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Przedstawię wam kilka, które znajdują się w mojej kolekcji.

Christiane Northrup, Pepper Schwartz, James Witte – “Czy to normalne?”

Czy zastanawiałeś się jakie są normy w związkach? Ile razy w tygodniu pary uprawiają seks, jak często zdradzają, ile razy dziennie myślą o seksie itp? Pytań jest wiele i na wszystkie można znaleźć odpowiedź w tej książce. Nie istnieje coś takiego jak nienormalność. Każdy ma swoje zwyczaje, wymagania, fantazje. Każde z nich jest normalne, o ile ich spełnienie nie łamie prawa. Uważasz, że twoje fantazje seksualne są ekstremalnym zboczeniem? Może cię zdziwić, ile osób ma podobne fantazje jak twoja. Książka ”Czy to normalne” w najlepszy z możliwych sposobów omawia wszystkie sytuacje, dzięki czemu sprawia, że nasze głęboko skrywane fantazje nie muszą już być traktowane jako coś dziwnego.

Hanna Rydlewska – “Po prostu przyjaźń”

Facetowi w związku z trudem przychodzi użycie słowa “miłość” lub “związek”. Prędzej usłyszeć można “partnerstwo” lub “przyjaźń”. I to właśnie o tym drugim słowie jest książka Hanny Rydlewskiej. Treść porusza tematykę relacji przyjacielskich, takich bliższych, gdzie już można zaczynać określać początek związku dwojga osób, które znają się już jakiś czas i zaczynają w płynny sposób przechodzić w głębszą fazę znajomości. Zanim jednak do tej przyjaźni dojdzie, musi zaistnieć kilka procesów. O nich dokładnie opowie autorka książki “Po prostu przyjaźń”.

Agnieszka Przybysz – “Przyciągnij miłość”

Któż nie zna Agnieszki Przybysz? Napisała tyle książek o relacjach, że nie łatwo wymienić je wszystkie. Oprócz tego prowadzi coaching oraz jest zapraszana do wielu wywiadów i audycji. Podobno o miłość się nie zabiega, ponieważ sama przychodzi. Książka “Przyciągnij miłość” uczy budowania relacji od podstaw. Uczy też jak tę relację utrzymać.

Czy warto czytać książki o związkach?

Związek między dwiema osobami stanowi istotną część życia. Dlaczego więc nie zadbać o jakość związku, próbując rozwijać wiedzę na ten temat. Moim zdaniem, tak jak wiedzę z każdej dziedziny życia, tak i z dziedziny relacji, warto rozwijać. Sięganie po książki na ten temat jest jednym ze sposobów na uzyskanie tej wiedzy.




Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,155