Letni ogród. Obrazy stworzone przez sztuczną inteligencję

Sztuczna inteligencja tworząca obrazy rozwija się w ogromnym tempie. Przybywa też miłośników tego typu sztuki. Po dzisiejszym przykładzie okazuje się, że AI świetnie interpretuje pojęcie natury. Stworzyłem 13 próbek obrazu, który miał przedstawiać ogród bogaty w kwiaty czerwone i zielone. Po raz kolejny sztuczna inteligencja przerosła oczekiwania i stworzyła obrazy, które w niebywały sposób stanowiłyby domową kolekcję dzieł z akwareli.

Zdjęcia warte tysiąca słów. Jak sztuczna inteligencja je tworzy?

Temat tworzenia obrazów przez algorytm może wydawać się trudny dla laika. Za wszystko odpowiedzialny jest mechanizm samouczący, który na podstawie istniejących publicznie obrazów zapamiętuje najważniejsze cechy danego przedmiotu, osoby i zjawiska. Następnie przy tworzeniu nowego obrazu, bazuje na tym, co algorytm się nauczył. Co ciekawe, za każdym razem wytworzony obraz wygląda inaczej. Można więc powiedzieć, że dzieła sztucznej inteligencji zawsze są niepowtarzalne.

Sztuczna inteligencja: obrazy ogrodów

Rośliny czerwone i zielone Zieleń w AI Ogród pełen kwiatów Obraz stworzony przez sztuczną inteligencję Piękny ogród z kwiatami Zdjęcie wygenerowane przez AI Najładniejszy ogród Ogród z różami Kolorowe kwiaty w ogródku Obraz kwiatów namalowany przez komputer Roślinność czerwona i zielona Park z kolorowymi roślinami Kwiaty w ogrodzie


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2,455

Szukałeś mnie na Instagramie?