Muzyka z żarówki? Goclever Colour Sound. Testy i opinie

Kolejny ciężki dzień. Marzysz już o weekendzie, a tu dopiero środa. Wracasz do domu z pracy i jedyne o czym marzysz, to dobry relaks w domowym zaciszu. Relaks w formie leżingu na wygodnym materacu, przy ulubionej muzyce i odprężającym świetle. Tylko kto włączy nastrojowe światło w drugim końcu pokoju? I kto wstanie do sprzętu audio i włączy odpowiednią muzykę? Nie chce się.

W takich sytuacjach wyobrażasz sobie, jak by to wspaniale było, gdyby istniało coś takiego, co bez wstawania wprawi cię w pozytywny nastrój. W styczniu 2016 firma Goclever wypuściła coś, co zaspokoi twoją potrzebę relaksu i nie będzie to wymagało większych czynności, niż dotknięcie parę razy smartfona. To dobre rozwiązanie, bo smartfon jest najbardziej osobistym urządzeniem z którym użytkownik ma najczęściej styczność i jest zawsze w zasięgu ręki.

Goclever Colour Sound

Goclever Colour Sound – grająca kolorowa żarówka

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to kolejna, zwyczajna żarówka sterowana pilotem. Można tak sądzić, ale co powiesz na żarówkę zdalnie sterowaną, która nie potrzebuje pilota? Po co ci kolejny pilot w domu, skoro możesz do tego celu wykorzystać smartfona. Goclever Colour Sound to żarówka, której sterowanie odbywa się za pomocą smartfona opartego na systemie Android lub dowolnego modelu iPhone/iPad. I na pewno nie jest to zwykłe włącz-wyłącz. Nie. To było by zbyt banalne rozwiązanie.

Żarówka LED RGB Goclever Colour Sound

Pełna paleta kolorów do wyboru. Masz ochotę na zielony? Proszę bardzo. Chcesz lekko przyciemnić? Nie ma problemu. A może masz ochotę na jeden z kilku świetlnych efektów?

Sterowanie kolorami i dźwiękiem żarówki

Wystarczy sparować swojego smartfona przez Bluetooth, a twój pokój zamieni się w przytulną salę chilloutową. Dzięki dedykowanej aplikacji można sterować nie tylko natężeniem światła, ale także wybierzesz odpowiedni dla siebie kolor świecenia spośród pełnej gamy 16 milionów kolorów. Jeśli nie wiesz jaki kolor wybrać, lub jeśli chcesz dopasować kolor do swojego pomieszczenia, możesz użyć skanera koloru za pomocą aparatu w smartfonie.

Aplikacja do sterowania żarówką

Aplikacją SmartLit możesz zeskanować kolor z dowolnego obiektu w twoi aparacie. Po zeskanowaniu obiektu żarówka będzie wyświetlała dokładnie taki kolor.

Poza wyborem odpowiedniego koloru można także dobrać sposób świecenia. Do wyboru są efekty pulsacji światła, skoków kolorów, efekt świeczki, lub płynnej animacji zmieniających się kolejno barw. Możesz także wybrać standardowy tryb oświetlenia, wybierając tylko kolor i rodzaj nasycenia światła.

Często wykorzystuję tę żarówkę do zasypiania. Łagodne, delikatnie zmieniające się przyciemnione kolory powodują ukojenie dla oka i pomagają w zasypianiu. Jeśli nie chcesz, aby żarówka świeciła aż do rana, możesz ustawić tzw “Sleep Mode”, które po zdefiniowanym czasie samo wyłączy urządzenie.

Muzyka z żarówki

Minęły już czasy, w których zegarki służyły tylko do pokazywania godziny. Minęły także czasy, w których żarówki służyły tylko do świecenia. Goclever Colour Sound, jak nazwa wskazuje, jest całkiem przyjemnym źródłem dźwięku. Można powiedzieć, że wielobarwnego dźwięku. Dźwiękiem tym również sterujesz za pomocą aplikacji w smartfonie. Tej samej, którą wybierasz jaki nastrój światła nastawić. Muzykę możesz wybrać ze swojej ulubionej playlisty, bądź z dowolnej strony, typu Soundcloud, Youtube, czy Spotify.  Nie ukrywałem swojego sceptyzmu do jakości dźwięku żarówki, do czasu aż ją włączyłem. Miłe zaskoczenie. Jakość dźwięku jest na naprawdę zadowalającym poziomie. Szczególnie dolne pasma są przyjemne dla ucha.

Gdzie takie oświetlenie może mieć zastosowanie?

Co prawda, można tej żarówki użyć jako oświetlenie imprezy domówkowej, ale i tak najlepiej sprawdza się w domowym zaciszu. Głównie w pokoju, w którym odpoczywasz. Colour Sound dobrze sprawdzi się też na wystawach sklepowych, ekspozycjach, restauracjach i klubach nocnych. Na pewno nie można jej zastosować w łatwo dostępnych miejscach publicznych, ponieważ swoim kuszącym wyglądem i funkcjonalnością może skusić złodzieja.

Mógłbym jeszcze parę słów napisać, ale wolę odejść od komputera, wziąć smartfona, położyć się wygodnie na łóżku, wybrać odpowiednią muzykę i klimat oświetlenia. Czas na błogi relaks.

Test powstał dzięki współpracy z firmą Goclever.


E-booki

Komentarzy: 2

  1. mamamia

    Czy ta żarówka ma wyjście audio na minijack?

  2. Marcin Kamiński

    Nie przesadzajmy 🙂 Żarówka jest końcowym outputem. A od technologii przewodowych raczej się odchodzi.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 653

Szukałeś mnie na Instagramie?