Najlepsze zmywarki do zabudowy – przegląd modeli

Zmywarki do zabudowy

Zmywarka to jeden z najważniejszych sprzętów w kuchni. Lepiej wybrać model do zabudowy czy wolnostojący? Jeśli zależy ci na walorach wizualnych, zdecyduj się na to pierwsze rozwiązanie! Zobacz, czym się kierować, wybierając zmywarkę do zabudowy i poznaj najciekawsze sprzęty czołowych producentów.

Zmywarka do zabudowy – dlaczego warto?

Wybór odpowiedniej zmywarki do domu to ważna decyzja – każdy chce mieć czyste naczynia na wyciągnięcie ręki! Urządzenie do zabudowy jest wybierane nie tylko przez estetów ceniących harmonijny wystrój kuchni. Również patrząc praktycznie, taki zakup ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musisz spędzać godzin na doborze odpowiedniej kolorystyki urządzenia – tak, by pasowało do lodówki czy kuchenki. Odpada też uciążliwe zmywanie odcisków palców z drzwiczek zmywarki. Sprzęt do zabudowy docenią również rodzice małych dzieci – nie ma na nich zewnętrznego panelu sterowania, co oznacza mniejsze ryzyko, że ciekawski maluch włączy, wyłączy lub zmieni ustawienia zmywania.

Jak widzisz, za zakupem zmywarki do zabudowy przemawia wiele konkretnych argumentów. To jednak nie koniec decyzji! Powinieneś określić również, czy szukasz modelu o szerokości 45 czy 60 cm. Pierwsze, węższe modele, dobrze sprawdzą się w kawalerkach, aneksach kuchennych, w domu osób, które stołują się przede wszystkim na mieście. Większe rodziny, miłośnicy gotowania i pieczenia sięgną raczej po pełnowymiarowe sprzęty – szerokość 60 cm to tyle, ile klasyczna szafka kuchenna.

Na jakie parametry zwracać uwagę, porównując urządzenia? Oprócz szerokości przyjrzyj się także pojemności sprzętów. Może się okazać, że modele o tych samych wymiarach nieznacznie różni się pojemnością. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Nie zapominaj o:

  • zużyciu wody;
  • klasie energetycznej;
  • generowanym hałasie;
  • dostępnych programach zmywania;
  • zastosowanych technologiach;
  • łatwej obsłudze;
  • dodatkowych udogodnieniach – na przykład regulowanej wysokości kosza.

Ile trzeba zapłacić za dobrą zmywarkę do zabudowy? Wiele zależy od producenta, na jakiego się zdecydujesz. Wysokiej klasy sprzęty znajdziesz w ofercie czołowych marek AGD, jak Samsung, Whirlpool, Electrolux, Beko, Bosch, Amica. Dobrze założyć budżet od 1500 zł w górę.

Polecane modele zmywarek do zabudowy

Zobacz, które zmywarki do zabudowy cieszą się najlepszymi opiniami i są chętnie wybierane przez kupujących! Każda z nich świetnie sprawdzi się w twojej kuchni.

  • WHIRLPOOL W8I HP42 L MAXI SPACE – model za ok. 2800 zł i szerokości 60 cm to propozycja dla wymagających. Nie zabrakło tutaj flagowej technologii Szósty Zmysł – sprzęt sam wykryje rodzaj naczyń i stopień ich zabrudzenia, dobierając odpowiednio parametry zmywania. Wewnątrz urządzenia zmieści się 14 kompletów naczyń – sprzęt ma o 10% większą pojemność niż zmywarki o podobnych wymiarach. Klasa energetyczna omawianej propozycji to C. Funkcja NaturalDry, czyli uchylanie drzwiczek pod koniec cyklu, przyspieszy wysychanie naczyń.
  • SAMSUNG DW50R4050BB/EO – model za ok. 1500 zł o szerokości 45 cm. W środku zmieścisz 10 kompletów naczyń. Klasa energetyczna tego modelu to F. Docenisz wygodną funkcję dezynfekcji i sześć programów automatycznych. Nie zabrakło tutaj regulacji wysokości górnego kosza!
  • ELECTROLUX Intuit EEM48320L MaxiFlex – 60-centymetrowy model za ok. 2300 zł. W środku ujmujesz 14 kompletów naczyń. Klasa energetyczna urządzenia to D. Sprzęt wykorzystuje technologię AirDry, uchylając drzwi pod koniec cyklu, by dopływ świeżego powietrza szybciej wysuszył naczynia. Spodoba ci się szuflada MaxiFlex, która oferuje dużo miejsca na sztućce. To świetny wybór dla liczniejszych rodzin!

Chcesz poznać inne polecane urządzenia? Zobacz wszystkie zmywarki do zabudowy w sklepie MediaMarkt!

Materiał (tekst i grafika) dostarczony przez reklamodawcę. Odpowiedzialność za dostarczoną treść ponosi reklamodawca.
E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

44

Szukałeś mnie na Instagramie?