Pad Xbox Series X – jak wybrać najlepszy kontroler?

Kontroler Xbox

Pad Xbox Series X to sprzęt, bez którego nie może obejść się żaden fan interaktywnej rozgrywki na wysokim poziomie. Konsola od firmy Microsoft ma ogromną rzeszę zwolenników na całym świecie, a to w dużej mierze zasługa jej dobrych parametrów technicznych. Jeśli jednak nie posiadamy funkcjonalnego i ergonomicznego kontrolera, cała przyjemność z gry może zniknąć. Czym kierować się przy jego wyborze? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadam.

Spis treści

Pad Xbox Series X – co warto o nim wiedzieć?

Kontrolery Xbox do konsoli Xbox Series S i X to kompaktowe urządzenia, bez których nie można liczyć na interakcję ze sprzętem od amerykańskiego giganta. Warto pamiętać o tym, że oryginalne modele najnowszej generacji wyróżniają się ergonomią, która idzie w parze z wygodnym użytkowaniem i nieprzeciętnej funkcjonalności. Wszystko po to, aby granie w ulubione tytuły było jeszcze bardziej intuicyjne i płynne.

Kontrolery Xbox do najnowszej wersji konsoli posiadają bardzo zbliżoną konstrukcję do poprzedniej odsłony sprzętu. W praktyce mowa m.in. o standardowym układzie przycisków akcji, dwóch przyciskach bumper czy też dwóch gałkach analogowych. Można w nich znaleźć jednak pewną nowość, a dokładniej przycisk Share, dzięki któremu można wykonywać np. zrzuty ekranu czy nagrywać filmy w trakcie trwania rozgrywki. Ponadto nowe kontrolery do Microsoft Xbox obsługują technologie Xbox Wireless, jak również Bluetooth, dzięki czemu można sparować je również innymi urządzeniami takimi jak np. laptopy czy tablety.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że świetny kontroler to nie tylko ulepszenia w kontekście rozwiązań technologicznych. Dla wielu graczy niezwykle ważny jest komfort podczas wielu godzin spędzonych na rozgrywce, dlatego też pady do Xbox Series X i S wyróżnia się ergonomiczną budową i rozmiarem. Bardzo łatwo dopasowują się do każdej dłoni. Oprócz tego na pierwszy plan wysuwa się przyjemna struktura w duecie i wyściełane wykończenie, które gwarantuje lepszy i pewniejszy chwyt. Nie ma zatem ryzyka, że kontroler wypadnie nam z ręki w najważniejszym momencie gry.

Kontroler bezprzewodowy do konsoli Xbox – najważniejsze parametry

Warto mieć na uwadze to, że można postawić zarówno na oryginalne kontrolery do gier od Microsoftu, jak również zdecydować się na zamienniki od innych producentów. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W pierwszej kolejności warto sprawdzić jakość wykonania. Pad Xbox Series X to taki sprzęt, który zostaje poddawany eksploatacji z dużą częstotliwością – nierzadko każdego dnia. Warto, aby wygodnie leżał w dłoni i był odpowiednio wyważony.

Drogą do sukcesu jest również jakość wykonania. Większość graczy kupuje sprzęt z myślą o długoterminowej inwestycji, dlatego też warto zwrócić uwagę na solidną obudowę, jak również przyciski. Nie jest tajemnicą, że nierzadko wciskane są one tysiące, jeśli nie setki tysięcy razy podczas jednej sesji, a nie ma nic bardziej irytującego niż zacinający się przycisk podczas ważnej rozgrywki.

Nie bez znaczenia jest również rodzaj łączności. Większość modeli dostępnych na rynku obsługuje technologię Xbox Wireless, ale niektóre wciąż można podpiąć do konsoli również z pomocą złącza USB. Należy postawić na rozwiązanie, które jest dla nas najwygodniejsze i najbardziej funkcjonalne.

Wielu miłośników wirtualnej rozrywki ceni sobie również aspekty wizualne i traktuje konsolę Xbox w duecie z kontrolerami jako element wystroju wnętrza. Na rynku dostępne są modele w wielu wersjach kolorystycznych – od klasycznych białych i czarnych, aż po bardziej szalone, np. niebieskie czy z wzorem moro.

Materiał (tekst i grafika) dostarczony przez reklamodawcę. Odpowiedzialność za dostarczoną treść ponosi reklamodawca.
E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

128

Szukałeś mnie na Instagramie?