Jak zamienić smartfona i tablet na jedno urządzenie? Phablet Goclever Quantum 600

Gadżeciarzem nie jestem, ale cenię sobie komfort pracy i komunikacji, a w szczególności dostęp do wygodnych narzędzi w zasięgu ręki. Cenię sobie także ergonomię, więc i przyzwyczajenia szybko zmieniam ciągle szukając rozwiązań, które coraz lepiej będą robić mi dobrze 🙂

Z tego powodu nie rozstaję się ani na krok ze smartfonem, który telefonem jest mi tylko w niewielkim stopniu. Spełnia on głównie funkcję narzędzia pracy i komunikacji. Do rozrywki natomiast używam tabletu: gry na androidzie, oglądanie filmów w podróży, czytanie e-booków (jestem cyfrowym molem książkowym), korzystanie z komunikatora i dużej wygodnej klawiatury ekranowej. Tak mijały miesiące, a potem lata, w których te dwa urządzenia zawsze mi towarzyszyły. Po jakimś czasie zaczynałem czuć psychiczny balast i zastanawiałem się jak smartfona i tablet zastąpić jednym urządzeniem.

Phablet GoClever

Smartfon, phablet i tablet. Który z nich jest najbardziej uniwersalny?

Bez smartfona nie potrafię żyć ani pracować, jednak do bardziej bojowych zadań okazywał się zbyt mały. Wszyscy znają to uczucie podczas edytowania arkusza kalkulacyjnego na małym ekranie. Dlatego nosiłem ze sobą ciągle dodatkowe urządzenie o imieniu tablet. Tablet dawał mi większą przestrzeń roboczą, lepszą widoczność obiektów, wygodniejsze pisanie textu na dotykowej klawiaturze na ekranie, lecz nijak się nadawał do wykonywania połączeń, ani nie mieścił mi się w kieszeni, przez co lądował zawsze w torbie.

I tak bym nosił te dwa osobne urządzenia do końca życia, gdyby nie pojawił się phablet, a dokładnie Goclever Quantum 600. 4-calowy smartfon i 7-calowy tablet zaczęły się niepokoić jaki będzie ich dalszy los i co z nimi zrobię, gdy zastąpię te dwa urządzenia jednym 6-calowym phabletem. Co prawda mój nabyty 10 miesięcy temu smartfon, nota bene również tej samej marki co phablet (Quantum 4, którego recenzja pojawiła się kilka miesięcy temu na moim blogu), wciąż sprawuje się tak, jak by był dopiero co wyjęty z pudełka (no, może tylko folia na wyświetlaczu pokazała swoje znaki czasu, ale to z mojej winy).

Quantum 600 - pudełko

Po wyjęciu z pudełka przed oczami ukazuje się gigant: Goclever Quantum 600.

Ekran 2 cale większy od smartfona i tylko jeden cal mniejszy od tabletu. Niby 6-calowemu phabletowi bliżej wymiarami do tabletu, lecz jego funkcjonalność zdecydowanie zastępuje obydwa. Wbrew moim wcześniejszym obawom, da się go nosić w kieszeni, co sprawia że jednak phabletowi bliżej do smartfona.

GoClever Quantum 600GoClever Quantum 4

Porównanie proporcji ekranu pomiędzy smartfonem 4″ a phabletem 6″. 50% więcej przestrzeni.

Mam typowo męską dłoń. Miewałem większe rzeczy w ręce od phabletu i jakoś dobrze się trzymało 😉 Trzyma się nieźle i nie wypada z dłoni. Wykonywanie połączeń jest równie komfortowe co ze smartfona, a pisanie wiadomości tekstowych oraz odpisywanie na maile stało się czynnością o wiele przyjemniejszą, niż ciągłe używanie backspace na smartfonach z powodu zbyt grubego palca trafiającego dwie litery na ekranie na raz. Czynności, które do tej pory wykonywałem za pomocą tabletu stały się czynnościami wykonywanymi na phablecie.

Jednego mogę być pewien: nadszedł koniec epoki smartfonów. Czas na coś większego. Niech mi ktoś teraz powie, że rozmiar nie ma znaczenia 🙂


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Jak zamienić smartfona i tablet na jedno urządzenie? Phablet Goclever Quantum 600?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Komentarzy: 2

  1. Złotek

    Tablet, z którego można dzwonić i nie jest taki wielki. Nie próbowałem jeszcze takiego. Poczekam na Gwiazdkę z nieba.

  2. rysson

    Ciekawy tekst i ciekawy produkt. Tylko zaznaczę, że 6″ do 4″ to jest 125% więcej powierzchni.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.