Pielęgnacja brody. Oczym nie można zapomnieć?

Pielęgnacja brody

Styl ekskluzywnego menela modny jest od kilku sezonów. Na jego fali panowie chętnie zapuszczają brodę i z dumą noszą bujne owłosienie na twarzy. Jednak, aby dobrze się ono prezentowało, nie można zapominać o pielęgnacji brody. Jest ona kluczowa w zachowaniu estetycznego wyglądu. Na szczęście na rynku nie brakuje kosmetyków do brody i wąsów. Jakie wybrać, aby pielęgnacja brody była kompleksowa?

3 kroki do pięknej brody

Odpowiednia pielęgnacja brody wiąże się z zakupem właściwych kosmetyków, a także regularnością w zabiegach upiększających. Wbrew pozorom dbanie o zarost wcale nie jest czasochłonne i trudne. Wystarczy zastosować się do 3 kroków. Pomogą one oczyścić, odżywić i ułożyć owłosienie na twarzy. Pielęgnacja brody łatwiejsza będzie z kosmetykami, gadżetami i narzędziami, które proponuje https://www.perfumeria.pl/collections/pielegnacja-brody.

Krok 1: mycie body

Wstępem do zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających jest mycie brody. Zabieg ten wykonuje się przy pomocy specjalnych szamponów. Ich formuła jest delikatniejsza od tej zastosowanej w tradycyjnych szamponów do włosów. Ma to chronić przed podrażnieniami, przesuszeniem i niedokładnym oczyszczeniem zarostu na twarzy. Alternatywą dla szamponów do brody są mydła np. z węglem drzewnym. Zadaniem kosmetyków myjących do brody jest odżywienie, oczyszczenie i zmiękczenie włosów, a także pielęgnacja skóry twarzy. Po umyciu zarostu warto go wysuszyć, ale nie suszarką a ręcznikiem.
Mycie brody

Krok 2: pielęgnacja brody olejkami

Oczyszczony z zanieczyszczeń zarost gotowy jest na przyjęcie składników pielęgnacyjnych. Znajdują się one w olejkach. W zależności do wybranego produktu może on spełniać różne role. Olejki i balsamy do brody mogą mieć działanie nawilżające, łagodzić swędzenie skóry, niwelować uczucie kłucia, zmiękczać zarost, pielęgnować skórę. Pielęgnację brody warto przeprowadzać olejkiem migdałowym, arganowym, jaśminowym, cytrynowym lub o dowolnym, ulubionym zapachu. Aby zauważyć efekty pielęgnacji, po olejek najlepiej sięgać 1-2 razy dziennie. W codzienne rytuały warto włączyć też balsamy. Pomogą one w układaniu brody i nadadzą jej odpowiedni kształt.

Pielęgnacja brody

Krok 3: czesanie brody

Ostatnim krokiem pielęgnacji brody jest czesanie. Do tego zabiegu warto używać szczotki z dobrym, twardym włosiem np. z dzika. Odpowiednia szczotka będzie delikatnie masować twarz i pobudzać krążenie, co korzystnie wpłynie na skórę. Wyczesywanie martwego naskórka pomaga również w utrzymaniu odpowiedniej higieny. Czesanie to także zabieg, który układa zarost i sprawia, że wygląda on estetycznie.


E-booki

1 Komentarz

  1. Stylish Soul

    Dla mnie podstawa to zdecydowanie olejek, mydło i kartacz. Kiedyś korzystałem z balsamu ale ostatecznie stwierdziłem, że jest zbędny. No i dobry barber, to też podstawa. Dobry wpis, pozdrawiam.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 307

Szukałeś mnie na Instagramie?