Piloty do telewizora różnych marek. Czy są jakieś znaczące różnice?

Pilot do telewizora

Jeśli pamiętasz czasy, kiedy żeby zmienić kanały w telewizorze, trzeba było wstać i ręcznie nacisnąć przycisk na obudowie telewizora to znak, że jesteś bardzo stary 🙂

Ciężko obecnie sobie wyobrazić korzystanie z telewizora bez pilota. Przyzwyczailiśmy się do takiego komfortu, że gdyby nam ktoś kazał przestać używać pilota, najprawdopodobniej zrezygnowalibyśmy z oglądania telewizji. Ale piloty do telewizora służą nie tylko do przełączania kanałów i zmiany poziomu głośności. Dzięki rozwojowi smart tv i innych udogodnień, piloty tv zyskały nowe znaczenie.

Piloty telewizorów to dość powszechne urządzenia, które codziennie używamy w naszych domach. Nie tylko muszą być wygodne w użyciu, ale również estetycznie zaprojektowane. Producenci elektroniki starają się, aby ich piloty były jak najbardziej intuicyjne i łatwe w obsłudze, a jednocześnie estetycznie i funkcjonalnie zaprojektowane. W tym wpisie przyjrzyjmy się designowi pilotów LG, Samsung i Sony i przeanalizujmy ich zalety i wady.

Wpis powstał dzięki współpracy z Ceneo, a każde kliknięcie do okazji wspiera mnie drobną kwotą.

Piloty LG

Piloty telewizorów LG są estetycznie i funkcjonalnie zaprojektowane. Mają one łagodne linie i są wygodne w trzymaniu. Przyciski na pilotach LG są duże i łatwe w naciśnięciu, dzięki czemu użytkowanie jest proste i przyjemne. Ta decha jest doceniana szczególnie wśród seniorów, którzy nie przepadają za malutkimi, słabo oznaczonymi przyciskami na urządzeniach.

W pilotach LG można znaleźć wiele przydatnych funkcji, takich jak tryb Smart TV, który umożliwia korzystanie z aplikacji, czy funkcję rozpoznawania głosu, która umożliwia szybsze i łatwiejsze przeglądanie kanałów telewizyjnych. Bardzo mi się podoba funkcja z rozpoznawaniem głosu. To przenosi wygodę korzystania z tv o level wyżej. Piloty LG są również łatwe w konfiguracji i parowaniu z telewizorem, co czyni je idealnymi dla osób, które nie są zbyt biegłe w obsłudze technologii.

Piloty Samsung

Samsung ma piloty zaprojektowane w taki sposób, aby były wygodne w użyciu, ale również estetyczne. Mają one proste linie i ergonomiczny chwyt, co umożliwia wygodne trzymanie. Przyciski na pilotach Samsung są odpowiednio umieszczone i łatwe w naciśnięciu, dzięki czemu użytkowanie jest łatwe i intuicyjne. Piloty Samsung mają wiele praktycznych funkcji, takich jak przycisk nagrywania, który umożliwia nagrywanie programów bez konieczności korzystania z dodatkowego urządzenia, czy funkcję szybkiego dostępu do trybu filmowego, który zapewnia optymalną jakość obrazu podczas oglądania filmów. Piloty te są też bardzo wytrzymałe. Samsung zadbał o to, aby tworzywo, z którego wykonane są ich piloty, było twardsze, a tym samym bardziej odporne na uszkodzenia podczas upadku na podłogę.

Piloty Sony

Piloty telewizorów Sony mają prosty i elegancki, japoński design. Mają one łagodne wzornictwo i wygodne wcięcia, dzięki którym trzymanie pilota w dłoni jest przyjemnym doświadczeniem. Przyciski na pilotach Sony są logicznie rozmieszczone i szybko można się nauczyć bezwzrokowej obsługi. Tu każdy przycisk można wyczuć kciukiem i wiedzieć, do czego służy. Ciężko jest się pomylić. Piloty Sony są dobrze przemyślane pod kątem intuicji. Po pierwszym zetknięciu się z nimi dłoń szybko się przyzwyczaja, a symbole na przyciskach są na tyle zrozumiałe, że nie wymagają one sięgania do instrukcji i specjalnego uczenia się.


Porównanie designu pilotów LG, Samsung i Sony

W porównaniu do siebie designu pilotów telewizorów LG, Samsung i Sony można zauważyć pewne różnice i podobieństwa. LG i Samsung mają podobne kształty i wyglądają podobnie, ale te od Samsunga są trochę mniejsze i bardziej zgrabne. Z kolei Sony są najmniejsze ze wszystkich i mają najprostszy design.

Kupując telewizor rzadko się zwraca uwagę na tak mało istotny szczegół, jak pilot, a to właśnie od niego zależy, jakie odczucia będą płynęły w trakcie oglądania filmów lub innych programów telewizyjnych.

Na zakończenie dowcip

Spotykają się dwaj przyjaciele i jeden z nich mówi do drugiego: “Wiesz, że kupiłem sobie pilot do telewizora, którym można sterować myślami?” Na to drugi odpowiada: “Serio? A jak to działa?” Pierwszy z uśmiechem na twarzy odpowiada: “Nie wiem, nie mogę się skoncentrować, żeby go włączyć.” 😀


Spodobał Ci się ten wpis? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę☕
[Przeczytaj, dlaczego warto]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.

104