Piloty do telewizora różnych marek. Czy są jakieś znaczące różnice?

Pilot do telewizora

Jeśli pamiętasz czasy, kiedy żeby zmienić kanały w telewizorze, trzeba było wstać i ręcznie nacisnąć przycisk na obudowie telewizora to znak, że jesteś bardzo stary 🙂

Ciężko obecnie sobie wyobrazić korzystanie z telewizora bez pilota. Przyzwyczailiśmy się do takiego komfortu, że gdyby nam ktoś kazał przestać używać pilota, najprawdopodobniej zrezygnowalibyśmy z oglądania telewizji. Ale piloty do telewizora służą nie tylko do przełączania kanałów i zmiany poziomu głośności. Dzięki rozwojowi smart tv i innych udogodnień, piloty tv zyskały nowe znaczenie.

Piloty telewizorów to dość powszechne urządzenia, które codziennie używamy w naszych domach. Nie tylko muszą być wygodne w użyciu, ale również estetycznie zaprojektowane. Producenci elektroniki starają się, aby ich piloty były jak najbardziej intuicyjne i łatwe w obsłudze, a jednocześnie estetycznie i funkcjonalnie zaprojektowane. W tym wpisie przyjrzyjmy się designowi pilotów LG, Samsung i Sony i przeanalizujmy ich zalety i wady.

Wpis powstał dzięki współpracy z Ceneo, a każde kliknięcie do okazji wspiera mnie drobną kwotą.

Piloty LG

Piloty telewizorów LG są estetycznie i funkcjonalnie zaprojektowane. Mają one łagodne linie i są wygodne w trzymaniu. Przyciski na pilotach LG są duże i łatwe w naciśnięciu, dzięki czemu użytkowanie jest proste i przyjemne. Ta decha jest doceniana szczególnie wśród seniorów, którzy nie przepadają za malutkimi, słabo oznaczonymi przyciskami na urządzeniach.

W pilotach LG można znaleźć wiele przydatnych funkcji, takich jak tryb Smart TV, który umożliwia korzystanie z aplikacji, czy funkcję rozpoznawania głosu, która umożliwia szybsze i łatwiejsze przeglądanie kanałów telewizyjnych. Bardzo mi się podoba funkcja z rozpoznawaniem głosu. To przenosi wygodę korzystania z tv o level wyżej. Piloty LG są również łatwe w konfiguracji i parowaniu z telewizorem, co czyni je idealnymi dla osób, które nie są zbyt biegłe w obsłudze technologii.

Piloty Samsung

Samsung ma piloty zaprojektowane w taki sposób, aby były wygodne w użyciu, ale również estetyczne. Mają one proste linie i ergonomiczny chwyt, co umożliwia wygodne trzymanie. Przyciski na pilotach Samsung są odpowiednio umieszczone i łatwe w naciśnięciu, dzięki czemu użytkowanie jest łatwe i intuicyjne. Piloty Samsung mają wiele praktycznych funkcji, takich jak przycisk nagrywania, który umożliwia nagrywanie programów bez konieczności korzystania z dodatkowego urządzenia, czy funkcję szybkiego dostępu do trybu filmowego, który zapewnia optymalną jakość obrazu podczas oglądania filmów. Piloty te są też bardzo wytrzymałe. Samsung zadbał o to, aby tworzywo, z którego wykonane są ich piloty, było twardsze, a tym samym bardziej odporne na uszkodzenia podczas upadku na podłogę.

Piloty Sony

Piloty telewizorów Sony mają prosty i elegancki, japoński design. Mają one łagodne wzornictwo i wygodne wcięcia, dzięki którym trzymanie pilota w dłoni jest przyjemnym doświadczeniem. Przyciski na pilotach Sony są logicznie rozmieszczone i szybko można się nauczyć bezwzrokowej obsługi. Tu każdy przycisk można wyczuć kciukiem i wiedzieć, do czego służy. Ciężko jest się pomylić. Piloty Sony są dobrze przemyślane pod kątem intuicji. Po pierwszym zetknięciu się z nimi dłoń szybko się przyzwyczaja, a symbole na przyciskach są na tyle zrozumiałe, że nie wymagają one sięgania do instrukcji i specjalnego uczenia się.


Porównanie designu pilotów LG, Samsung i Sony

W porównaniu do siebie designu pilotów telewizorów LG, Samsung i Sony można zauważyć pewne różnice i podobieństwa. LG i Samsung mają podobne kształty i wyglądają podobnie, ale te od Samsunga są trochę mniejsze i bardziej zgrabne. Z kolei Sony są najmniejsze ze wszystkich i mają najprostszy design.

Kupując telewizor rzadko się zwraca uwagę na tak mało istotny szczegół, jak pilot, a to właśnie od niego zależy, jakie odczucia będą płynęły w trakcie oglądania filmów lub innych programów telewizyjnych.

Na zakończenie dowcip

Spotykają się dwaj przyjaciele i jeden z nich mówi do drugiego: “Wiesz, że kupiłem sobie pilot do telewizora, którym można sterować myślami?” Na to drugi odpowiada: “Serio? A jak to działa?” Pierwszy z uśmiechem na twarzy odpowiada: “Nie wiem, nie mogę się skoncentrować, żeby go włączyć.” 😀

Wpis powstał dzięki współpracy z Ceneo, a każde kliknięcie do okazji wspiera mnie drobną kwotą.
E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

643

Szukałeś mnie na Instagramie?