Jeśli pamiętasz czasy, kiedy żeby zmienić kanały w telewizorze, trzeba było wstać i ręcznie nacisnąć przycisk na obudowie telewizora to znak, że jesteś bardzo stary 🙂
Ciężko obecnie sobie wyobrazić korzystanie z telewizora bez pilota. Przyzwyczailiśmy się do takiego komfortu, że gdyby nam ktoś kazał przestać używać pilota, najprawdopodobniej zrezygnowalibyśmy z oglądania telewizji. Ale piloty do telewizora służą nie tylko do przełączania kanałów i zmiany poziomu głośności. Dzięki rozwojowi smart tv i innych udogodnień, piloty tv zyskały nowe znaczenie.
Piloty telewizorów to dość powszechne urządzenia, które codziennie używamy w naszych domach. Nie tylko muszą być wygodne w użyciu, ale również estetycznie zaprojektowane. Producenci elektroniki starają się, aby ich piloty były jak najbardziej intuicyjne i łatwe w obsłudze, a jednocześnie estetycznie i funkcjonalnie zaprojektowane. W tym wpisie przyjrzyjmy się designowi pilotów LG, Samsung i Sony i przeanalizujmy ich zalety i wady.
Wpis powstał dzięki współpracy z Ceneo, a każde kliknięcie do okazji wspiera mnie drobną kwotą.
Piloty LG
Piloty telewizorów LG są estetycznie i funkcjonalnie zaprojektowane. Mają one łagodne linie i są wygodne w trzymaniu. Przyciski na pilotach LG są duże i łatwe w naciśnięciu, dzięki czemu użytkowanie jest proste i przyjemne. Ta decha jest doceniana szczególnie wśród seniorów, którzy nie przepadają za malutkimi, słabo oznaczonymi przyciskami na urządzeniach.
W pilotach LG można znaleźć wiele przydatnych funkcji, takich jak tryb Smart TV, który umożliwia korzystanie z aplikacji, czy funkcję rozpoznawania głosu, która umożliwia szybsze i łatwiejsze przeglądanie kanałów telewizyjnych. Bardzo mi się podoba funkcja z rozpoznawaniem głosu. To przenosi wygodę korzystania z tv o level wyżej. Piloty LG są również łatwe w konfiguracji i parowaniu z telewizorem, co czyni je idealnymi dla osób, które nie są zbyt biegłe w obsłudze technologii.
Piloty Samsung
Samsung ma piloty zaprojektowane w taki sposób, aby były wygodne w użyciu, ale również estetyczne. Mają one proste linie i ergonomiczny chwyt, co umożliwia wygodne trzymanie. Przyciski na pilotach Samsung są odpowiednio umieszczone i łatwe w naciśnięciu, dzięki czemu użytkowanie jest łatwe i intuicyjne. Piloty Samsung mają wiele praktycznych funkcji, takich jak przycisk nagrywania, który umożliwia nagrywanie programów bez konieczności korzystania z dodatkowego urządzenia, czy funkcję szybkiego dostępu do trybu filmowego, który zapewnia optymalną jakość obrazu podczas oglądania filmów. Piloty te są też bardzo wytrzymałe. Samsung zadbał o to, aby tworzywo, z którego wykonane są ich piloty, było twardsze, a tym samym bardziej odporne na uszkodzenia podczas upadku na podłogę.
Piloty Sony
Piloty telewizorów Sony mają prosty i elegancki, japoński design. Mają one łagodne wzornictwo i wygodne wcięcia, dzięki którym trzymanie pilota w dłoni jest przyjemnym doświadczeniem. Przyciski na pilotach Sony są logicznie rozmieszczone i szybko można się nauczyć bezwzrokowej obsługi. Tu każdy przycisk można wyczuć kciukiem i wiedzieć, do czego służy. Ciężko jest się pomylić. Piloty Sony są dobrze przemyślane pod kątem intuicji. Po pierwszym zetknięciu się z nimi dłoń szybko się przyzwyczaja, a symbole na przyciskach są na tyle zrozumiałe, że nie wymagają one sięgania do instrukcji i specjalnego uczenia się.
Porównanie designu pilotów LG, Samsung i Sony
W porównaniu do siebie designu pilotów telewizorów LG, Samsung i Sony można zauważyć pewne różnice i podobieństwa. LG i Samsung mają podobne kształty i wyglądają podobnie, ale te od Samsunga są trochę mniejsze i bardziej zgrabne. Z kolei Sony są najmniejsze ze wszystkich i mają najprostszy design.
Kupując telewizor rzadko się zwraca uwagę na tak mało istotny szczegół, jak pilot, a to właśnie od niego zależy, jakie odczucia będą płynęły w trakcie oglądania filmów lub innych programów telewizyjnych.
Na zakończenie dowcip
Wpis powstał dzięki współpracy z Ceneo, a każde kliknięcie do okazji wspiera mnie drobną kwotą.Spotykają się dwaj przyjaciele i jeden z nich mówi do drugiego: „Wiesz, że kupiłem sobie pilot do telewizora, którym można sterować myślami?” Na to drugi odpowiada: „Serio? A jak to działa?” Pierwszy z uśmiechem na twarzy odpowiada: „Nie wiem, nie mogę się skoncentrować, żeby go włączyć.” 😀
Pasjonat pozytywnego stylu życia. Prowadzę bloga od 2012 roku dzieląc się wiedzą i spostrzeżeniami. Ekspercko recenzuję rzeczy i miejsca warte uwagi, które zmieniają życie na lepsze. Poza blogowaniem napisałem kilka e-booków oraz publikacje w prasie drukowanej. Moje treści cytowane są przez duże media, w tym telewizja i portale.