Przyszła pora na składane smartfony. Czy się rozpowszechnią?

Samsung Galaxy Z Fold 2

Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowości ze świata elektroniki, przybywa nowych modeli smartfonów. Niektórzy producenci idą o krok dalej i oferują coś zupełnie nowego, innowacyjnego. Przykładem będzie składany smartfon. Mogłoby się wydawać, że nie ma w tym niczego niezwykłego, bo przecież telefony z klapką były modne już wiele lat temu, ale chodzi tutaj o coś zupełnie innego. Modele ze składanym ekranem to prawdziwy hit, który zrewolucjonizował rynek smartfonów. Na chwilę obecną ceny tych urządzeń skutecznie odstraszają wielu potencjalnych nabywców, ale z czasem staną się one powszechnie dostępne i w przystępniejszych cenach.

Składany smartfon – dlaczego warto?

Miłośnicy nowinek technologicznych z pewnością będą zainteresowani smartfonami składanymi, które są obecnie czymś rzadko spotykanym, bo produkują je nieliczni producenci. Jeśli jednak ktoś ceni sobie mobilną formę rozrywki, to bez wątpienia skusi go taki zaawansowany technologicznie sprzęt. Telefony już dawno przestały służyć wyłącznie do dzwonienia i smsowania. Stały się smartfonami – nowoczesnymi kombajnami multimedialnymi, zastępują nawet aparaty fotograficzne, można nimi nagrywać filmy w wysokiej jakości, odbierać połączenia wideo itd. Składane smartfony to świetna opcja dla biznesmenów, studentów, każdej osoby ceniącej sobie multifunkcyjność. Urządzenie będzie pełnić funkcję telefonu w wersji klasycznej i smartfona po rozłożeniu. Duży ekran robi wrażenie, jednocześnie można liczyć na kompaktowe wymiary. Jest to urządzenie 2w1, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca i pieniędzy na zakup dwóch osobnych urządzeń. Składane smartfony są bezramkowe, cechują się ciekawym designem, umożliwiają obsługiwanie wielu aplikacji w tym samym czasie i to przy zachowaniu płynności działania. Smartfon, który otwiera się niczym książka, prezentuje się bardzo efektownie.

Nowoczesny smartfon ze składanym ekranem już na wyciągnięcie ręki

Na rynku dostępnych jest już kilka modeli smartfonów składanych, dzięki czemu można liczyć na większy wybór i zróżnicowane ceny. Nadal trzeba sporo zapłacić za taki nowoczesny smartfon w porównaniu ze zwykłymi modelami, ale ceny nie są już tak zaporowe. Godny polecenia jest bez wątpienia Samsung Galaxy Z Fold 2, który wyróżnia się dużym ekranem 120 Hz z wąskimi ramkami. Można go kupić już za mniej niż 9 tysięcy złotych. Na korzyść tego smartfona przemawia bardzo szybkie działanie. Można mówić o płynnym otwieraniu się wszystkich aplikacji, nawet jeśli uruchomi się ich kilka jednocześnie i będą działać w tle.Kilka aparatów, w które zostało wyposażone urządzenie, umożliwia wykonanie dobrej jakości zdjęć. Można też liczyć na nagrywanie filmów w jakości 4K60. Jeśli ktoś szuka smartfona, na którym będzie mógł komfortowo grać i używać do woli multimediów, to Samsung Galaxy Z Fold 2 z pewnością go nie zawiedzie. Posiada bardzo wydajny procesor Snapdragon 865+. Na tym jednak nie koniec, do zalet zaliczyć można też dużą pamięć 12/256 GB, co umożliwia przechowywanie ogromnej liczby plików. Smartfon nie jest oczywiście wolny od wad. Jednym z minusów jest brak wejścia słuchawkowego 3,5 mm. Trzeba mieć na uwadze to, że smartfon jest dosyć ciężki, po złożeniu przypomina dwa złączone ze sobą telefony. Nie ma też co liczyć na wodoszczelną obudowę. Należy bardzo ostrożnie obchodzić się z wewnętrznym ekranem rozkładanym, bo jest delikatny.


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

544

Szukałeś mnie na Instagramie?