Rowery Gravel. Poznaj ich prawdziwe oblicze

Rower gravel

Jazda na rowerze staję się coraz bardziej modna, a po tego typu aktywność fizyczną sięga coraz większe grono osób. To przyjemny sport, który można połączyć ze zwiedzaniem, czy mile spędzonym czasem w gronie rodziny, czy przyjaciół. To również doskonały sposób, by wzmocnić swój organizm, poprawić kondycję fizyczną i ogólną wydolność. Poznajmy z bliska rowery gravelowe, które czekają na Twój wybór, oferując wiele możliwości.

Rowery gravel i ich krótka charakterystyka

Rowery gravel to modele o bardzo łagodnej geometrii. Ich cechą charakterystyczną jest także duża baza kół, co umożliwia montaż szerokich opon (nawet o wymiarach 50 milimetrów). Rama (stalowa, bądź molibdenowa), składa się z rur o małym przekroju, co sprawia, że możliwe jest założenie pojemnych, funkcjonalnych toreb wewnątrz trójkąta. Jest to szczególnie przydatne w wypadku tras długodystansowych. W tym aspekcie warto wspomnieć także o dużej ilości gniazd montażowych, co umożliwia umiejscowienie dodatkowych akcesoriów, czy bagażu. Podczas turystycznych wypraw, rowery gravel sprawdzają się doskonale, ze względu na szeroki zakres przełożeń. W praktyce oznacza to, że bardzo łatwo uda nam się dostosować bieg do aktualnie panujących warunków drogowych. Dzięki temu z łatwością uda nam się poruszać po każdej nawierzchni.

Wśród dostępnych produktów wyróżnić można także rowery gravelowe, które stworzone zostały z myślą o jeździe sportowej. W tym przypadku produkty posiadają geometrię zbliżoną do modeli typu endurance, a rama wykonana jest z karbonu (chodzi o uzyskanie niskiej wagi roweru). Cechą charakterystyczną jest także nisko umieszczony suport, co zwiększa stabilność szybkich, wyczynowych przejazdów. Spokojną, szybką jazdę, gwarantuje łagodny kąt widelca i rury podsiodłowej.

Dla kogo dedykowane są rowery gravelowe?

Rowery Gravelowe to niezwykle interesujące jednoślady, które posiadają co najmniej dwa oblicza. Przede wszystkim będą doskonałym wyborem w przypadku, gdy szukamy idealnych propozycji do turystyki. To z ich wykorzystaniem będziemy mogli cieszyć się doskonałym komfortem jazdy na długich, swobodnych, lekkich trasach. Co więcej, rowery gravelowe doskonale sprawdzą się także wśród osób, które szukają modeli jednośladów do jazdy sportowej. W praktyce oznacza to, że są to jednoślady stworzone dla osób, których celem jest osiągnięcie wysokich prędkości podczas jazdy, i to nie tylko na równej, prostej nawierzchni, jaką jest np. asfalt, ale także na szutrach.

Dlaczego rowery gravelowe wyróżniają się na tle innych?

Rowery gravel wyróżniają się na tle innych podwójną możliwością wykorzystania i przeznaczenia. W związku z tym montowane są w nich elementy osprzętu, które w tego typu jednośladach są standardem. Na szczególną uwagę zasługują hamulce tarczowe (hydrauliczne, bądź mechaniczne), które są niezawodne bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Na szczególną uwagę zasługuje także ogumienie. W rowerach gravelowych możliwe jest zastosowanie o wiele szerszego ogumienia, niż w przypadku standardowych rowerów szosowych. Koła są niezwykle solidne (zwłaszcza w porównaniu do rowerów kolażowych), co ma bezpośrednie przełożenie na komfort i jakość jazdy, nawet w przypadku dużego bagażu i dużej nierówności terenu. Na szczególną uwagę zasługują również piasty, które w rowerach gravelowych wyposażone zostały w stałe osie. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonałą sztywnością całego roweru.

Cechą charakterystyczną prezentowanych jednośladów jest również napęd. Zamontowany mechanizm korbowy w takich rowerach, wyposażony został w tarcze kompaktowe- 34/50, a w niektórych modelach nawet 30/46, jak również kasetę 11-34. Dzięki temu na trasach szutrowych, jadąc na rowerze gravel, będziemy mogli korzystać z bardziej miękkich przełożeń.

Sklep Internetowy Rower Szosowy to idealne miejsce, by zdobyć swój wymarzony rower typu gravel. Postaw na sprawdzone rozwiązania, i ciesz się wygodą i komfortem jazdy przez długi czas.

Materiał (tekst i grafika) dostarczony przez reklamodawcę. Odpowiedzialność za dostarczoną treść ponosi reklamodawca.


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75

Szukałeś mnie na Instagramie?