[TL;DR] Końcowa scena z filmu Mgła. Jedna z najbardziej dołujących scen thrillerów

Końcowa scena filmu Mgła Stephena Kinga

Kiedy sytuacja staje się całkowicie beznadziejna i stoisz przed najbardziej ostatecznym wyborem, zaczynasz postępować irracjonalnie. Gdy już jesteś przekonany, że to koniec i że jedynym wyjściem jest ulżenie strachu i cierpienia, podejmujesz ten odważny krok.

Myślenie, że na świecie nie ma już nadziei prowadzi do zguby. Kiedy w tej scenie z filmu wyjście z samochodu oznacza śmierć (kto oglądał film w całości, ten wie, co ta mgła w sobie kryje i jaką śmierć niesie), postanawiasz bohaterskim czynem skrócić swoim bliskim oczekiwania na najgorsze. Kiedy jest już po wszystkim, okazuje się, że ten desperacki czyn nie był konieczny, spóźniona pomoc nadeszła, a wszystko na świecie szybko wróciło do normy.

Ta scena nauczyła mnie jednej, najważniejszej rzeczy:

Nigdy, nigdy, naprawdę PRZENIGDY nie trać nadziei.

 

Film powstał na podstawie powieści “Mgła” Stephena Kinga.

Całemu filmowi przyznaję mocne 7/10. Końcówce natomiast 10/10. Warto obejrzeć w całości film, choćby dla zrozumienia, czym jest ludzka nadzieja w skrajnych sytuacjach i gdzie są jej granice.

Zobacz też to:


Mały kotekZa każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek:

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 343
Blog dla mężczyzn pisany przez 100% meżczyznę. Męska pasja, gadżety, kultura, męski lifestyle i sposób na ciekawe spędzanie czasu. Jak na samca przystało, lubię ładne kobiety, a szczególnie inteligentne i pomysłowe.

Na tym blogu często trafi się okazja na przetestowanie męskich gadżetów, sprzętu codziennego użytku, czy też ciekawa muzyka lub książka, która wpadnie w ręce. Lubię także chodzić do kina kilka razy w miesiącu. Zdarzy mi się opowiedzieć o wybranym filmie w formie recenzji, jeśli warto poswięcić mu więcej niż czas na siedzeniu w kinie.

Jestem facetem nieszablonowym, mam trudny, specyficzny męski gust. Ciężko jest mnie ujarzmić. Lubię dzielić się opinią i własnym, nietypowym spojrzeniem na świat. Nie podążam za tłumem. Jak typowy wolny samiec chodzę własnymi ścieżkami wyznaczając nową drogę.