[TL;DR] Końcowa scena z filmu Mgła. Jedna z najbardziej dołujących scen thrillerów

Końcowa scena filmu Mgła Stephena Kinga

Kiedy sytuacja staje się całkowicie beznadziejna i stoisz przed najbardziej ostatecznym wyborem, zaczynasz postępować irracjonalnie. Gdy już jesteś przekonany, że to koniec i że jedynym wyjściem jest ulżenie strachu i cierpienia, podejmujesz ten odważny krok.

Myślenie, że na świecie nie ma już nadziei prowadzi do zguby. Kiedy w tej scenie z filmu wyjście z samochodu oznacza śmierć (kto oglądał film w całości, ten wie, co ta mgła w sobie kryje i jaką śmierć niesie), postanawiasz bohaterskim czynem skrócić swoim bliskim oczekiwania na najgorsze. Kiedy jest już po wszystkim, okazuje się, że ten desperacki czyn nie był konieczny, spóźniona pomoc nadeszła, a wszystko na świecie szybko wróciło do normy.

Ta scena nauczyła mnie jednej, najważniejszej rzeczy:

Nigdy, nigdy, naprawdę PRZENIGDY nie trać nadziei.

 

Film powstał na podstawie powieści “Mgła” Stephena Kinga.

Całemu filmowi przyznaję mocne 7/10. Końcówce natomiast 10/10. Warto obejrzeć w całości film, choćby dla zrozumienia, czym jest ludzka nadzieja w skrajnych sytuacjach i gdzie są jej granice.


Spodobał Ci się ten wpis? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę☕
[Przeczytaj, dlaczego warto]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.

4,246