Singielka brzmi dumnie?

Singielka

Codziennie rano budzisz się sama, ewentualnie z cierpiącym na ADHD kotem który czeka jak posprzątasz mu w kuwecie. Otwierasz oczy, rozciągasz się na zbyt wielkim łóżku i mówisz sama do siebie: “ale było fajnie”. Really?

Podnosisz się z łóżka. Zanim weźmiesz prysznic idziesz zrobić dwie kawy. Patrzysz na te porozrzucane na podłodze ubrania, które wszystkie należą do Ciebie, a marzyłaś, aby połowa z nich była męska.

Przynosisz te kawy. Obie dla siebie. Pierwszy łyk, potem drugi… czas w zegarku mija nieubłaganie, mimo iż każda godzina wygląda tak samo a samotne wieczory zamieniają się w niekończącą się nudną wieczność. Czas się spieszyć na tramwaj, którym zmierzasz codziennie w to samo miejsce. Przed wyjściem odruchowo przeglądasz się w lustrze, aby wyglądać z rana w miarę jako tako oraz sprawdzasz skrzynkę SMS, czy czasem ktoś napisał do Ciebie gdy spałaś. Nikt nie napisał. Nikt nie zapytał co słychać, nie zaprosił na kolacjośniadanie. I tak codziennie. Te same w kółko powtarzane rytuały, aż to codziennie powtarzane słowo: “a może jutro” coraz mniej przekonuje i uświadamiasz sobie, że okłamujesz sama siebie.

Początkowo byłaś dumna z bycia singielką. To takie modne być kobietą wyzwoloną. Owszem, dobrze być kobietą wyzwoloną, ale w łóżku z partnerem, pozbywając się wszelkiego wstydu, dając się ponieść perwersyjnej fantazji. Tylko że nie masz z kim.

Mija kolejny dzień. Samotnie zjedzona kolacja, i jeden kieliszek wina aby zapić swe smutki. Kolejny wieczór kładziesz się sama i głaskasz bezduszną poduszkę.

Dobranoc :* – mówisz do poduszki przytulając się do niej.
– … – poduszka nic nie odpowiedziała.

Free photo: Unsplash/Pixabay


Spodobał Ci się ten wpis? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.

3,827