Słuchasz muzyki czy tylko gatunków?

Słuchanie muzyki. Muzyka jest nieodzowną częścią życia. Słuchając muzyki potrafimy zmienić sobie nastrój o 180 stopni, powodując pożądane stany: począwszy od relaksu, skupienia, poprzez dobrą pobudkę z rana, na hucznych zabawach w gronie dobrych znajomych skończywszy. Do każdego nastroju wybierasz inny styl muzyki. Na przykład do snu nie posłuchasz sobie tej samej muzyki, której używasz do biegania. Wybór gatunków muzycznych jest szeroki i w każdym z tych gatunków warto zasmakować w zależności do sytuacji.

Nie rozumiem ludzi, którzy uparcie twierdzą, że słuchają tylko jednego gatunku muzyki. Podajmy na przykładzie hiphopowca, który mówi, że jedyna muzyka, którą słucha, to hiphop. A co z resztą muzyki? Czy do wszystkich stanów nastroju wykorzystuje tylko ten jeden gatunek?

Porównajmy słuchanie muzyki do diety. Czy można ograniczyć dietę tylko do jednego rodzaju posiłków? Ileż można jeść w kółko same placki ziemniaczane 🙂

Ktoś mądry kiedyś powiedział:

Ograniczając się tylko do jednego gatunku muzycznego to tak, jak by być upośledzonym muzycznie.

A Ty? Słuchasz muzyki, czy tylko gatunków muzycznych?


Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.