Słuchasz muzyki czy tylko gatunków?

Słuchanie muzyki. Muzyka jest nieodzowną częścią życia. Słuchając muzyki potrafimy zmienić sobie nastrój o 180 stopni, powodując pożądane stany: począwszy od relaksu, skupienia, poprzez dobrą pobudkę z rana, na hucznych zabawach w gronie dobrych znajomych skończywszy. Do każdego nastroju wybierasz inny styl muzyki. Na przykład do snu nie posłuchasz sobie tej samej muzyki, której używasz do biegania. Wybór gatunków muzycznych jest szeroki i w każdym z tych gatunków warto zasmakować w zależności do sytuacji.

Nie rozumiem ludzi, którzy uparcie twierdzą, że słuchają tylko jednego gatunku muzyki. Podajmy na przykładzie hiphopowca, który mówi, że jedyna muzyka, którą słucha, to hiphop. A co z resztą muzyki? Czy do wszystkich stanów nastroju wykorzystuje tylko ten jeden gatunek?

Porównajmy słuchanie muzyki do diety. Czy można ograniczyć dietę tylko do jednego rodzaju posiłków? Ileż można jeść w kółko same placki ziemniaczane 🙂

Ktoś mądry kiedyś powiedział:

Ograniczając się tylko do jednego gatunku muzycznego to tak, jak by być upośledzonym muzycznie.

A Ty? Słuchasz muzyki, czy tylko gatunków muzycznych?

Zobacz też to:


Mały kotekZa każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek:

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 607
Blog dla mężczyzn pisany przez 100% meżczyznę. Męska pasja, gadżety, kultura, męski lifestyle i sposób na ciekawe spędzanie czasu. Jak na samca przystało, lubię ładne kobiety, a szczególnie inteligentne i pomysłowe.

Na tym blogu często trafi się okazja na przetestowanie męskich gadżetów, sprzętu codziennego użytku, czy też ciekawa muzyka lub książka, która wpadnie w ręce. Lubię także chodzić do kina kilka razy w miesiącu. Zdarzy mi się opowiedzieć o wybranym filmie w formie recenzji, jeśli warto poswięcić mu więcej niż czas na siedzeniu w kinie.

Jestem facetem nieszablonowym, mam trudny, specyficzny męski gust. Ciężko jest mnie ujarzmić. Lubię dzielić się opinią i własnym, nietypowym spojrzeniem na świat. Nie podążam za tłumem. Jak typowy wolny samiec chodzę własnymi ścieżkami wyznaczając nową drogę.