Wpisy na temat: Piwo

Piwo1.Korzyści picia piwa dla zdrowia

Piwo ma wiele zalet zdrowotnych. Jest doskonałym źródłem witamin z grupy B i błonnika, dzięki czemu jest dobry dla układu pokarmowego. Chmiel w piwie zawiera również estrogen roślinny, który działa przeciwzapalnie i pomaga w zmniejszeniu skurczów menstruacyjnych.

Niektórzy uważają, że picie piwa może pomóc w walce z rakiem, ponieważ zawiera przeciwutleniacze, ale nie ma jednoznacznych dowodów na potwierdzenie tej teorii.

2. Osoby pijące piwo dużo są bardziej towarzyskie

W badaniu wykorzystano miary samoopisowe, aby ocenić, jak spożycie alkoholu wpływa na więź społecznościową i wykazało, że uczestnicy, którzy spożywali więcej piwa, byli nie tylko bardziej skłonni do zaprzyjaźnienia się z nowymi ludźmi, ale także z osobami, które były przypadkowo napotkane.

3. Piwo to świetny zamiennik niezdrowych przekąsek

Za każdym razem, gdy masz ochotę sięgnąć po ciastko, chipsy ziemniaczane lub inną przekąskę, która nie jest dobra dla twojej wagi, zamiast tego wypij piwo. Piwo jest świetnym zamiennikiem niezdrowych przekąsek i jest też smaczne! Oczywiście pod warunkiem, ze pijesz dobre piwo z jakościowych składników, a nie popularne przemysłowe piwa znane z reklam, produkowane na “ilość”.

4. Spotkania towarzyskie są lepsze z alkoholem

Wyobrażamy sobie, jak pijemy piwo w pubie z przyjaciółmi, nadrabiając zaległości w naszym życiu. Dzielimy się historiami, pomysłami i śmiechem. To jest esencja spotkań towarzyskich.

Ludzie to istoty społeczne, które muszą się spotykać okresowo, aby utrzymywać zdrowe relacje z innymi. Dotyczy to wszystkich grup wiekowych, nie tylko młodych dorosłych. Jesteśmy istotami społecznymi, które lubią łączyć się z innymi. Używamy do tego między innymi piwa, aby te połączenia były bardziej znaczące i przyjemne!

5. Piwo odpręża i poprawia sen

Badanie wykazało, że alkohol, nawet w małych dawkach, wydawał się skracać czas zasypiania. Skrócił również czas budzenia się w nocy i poprawił ogólny czas snu.

Piwo Russian Imperial Stout RIS

Piwne style #5: RIS / Russian Imperial Stout (Imperial Stout)

Russian Imperial Stout (w skrócie RIS) to jeden z najbardziej unikalnych gatunków piwa w Europie. Ten mocny i intensywny trunek charakteryzuje się głębokim smakiem i aromatem, które zawdzięcza swojej specyficznej recepturze oraz procesowi fermentacji. W piątej części cyklu wpisów pt….
Czytaj

Piwo porter

Piwne style #4: Porter

Witajcie, miłośnicy dobrego piwa! W czwartej części cyklu “Piwne style” chcę przybliżyć wam jedno z ciekawszych i bardziej złożonych stylów piwa – porter. Ten gatunek piwa przez kilkaset lat przechodził wiele ewolucji, zyskując coraz więcej fanów na całym świecie. Poznajcie…
Czytaj

Kraftowe piwa bezalkoholowe które wybrać

Kraftowe piwa bezalkoholowe. Które najlepsze? Jakie wybrać?

Lubisz piwo, ale prowadzisz rower lub inny pojazd? Wierzę, że jesteś odpowiedzialną osobą i nie sięgasz po alkohol, kiedy prowadzisz. Co zrobić, kiedy lubisz piwo, ale nie możesz pozwolić sobie na jazdę po spożyciu? Odpowiedź wydaje się banalna: nie pić…
Czytaj

Browar rzemieślniczy

Czym się różni piwo rzemieślnicze od koncernowego?

Piwo rzemieślnicze jest bardzo szybko rozwijającym się trendem w ciągu ostatnich kilku lat. Ten rodzaj procesu warzenia pozwala wyróżnić się smakowi i metodom produkcji. Widać to w jakości produktu, który przedkłada smak i jakość nad ilość. Piwo kraftowe (będę naprzemiennie stosował…
Czytaj

Black IPA jakie piwa. Co to jest

Piwne style #3: Black IPA

IPA jest niewątpliwie najpopularniejszym gatunkiem wysokojakościowych piw kraftowych. Nie dziwi więc tak wiele odmian tego piwa. W pierwszej części cyklu “Piwne Style” napisałem ogólny zarys piwa IPA oraz rozpisałem, na jakie podgatunki można to piwo podzielić i czym się różnią….
Czytaj

Piwa dyniowe

Piwne style #2: Piwo dyniowe

Po pozytywnie przyjętym pierwszym wpisem z cyklu “Piwne style”, czas na kolejną odsłonę. Były piwa IPA, teraz czas porozmawiać o innym stylu. Końcówka października jest idealnym czasem, aby opowiedzieć o piwie sezonowym, które swoją popularność zawdzięcza m.in. Halloween oraz ogólnie…
Czytaj