Wpisy na temat: Piwo

Celem tej kategorii jest poszerzenie Twojej wiedzy na temat piwa, dzielenie się informacjami o nowych trendach i unikatowych smakach, które się pojawiają.

Poznasz też gatunki piwa i cechy, jakimi się poszczególne gatunki piwa różnią.

Bez względu na to, jakie piwo lubisz, moje treści nie mają za zadanie promowania spożywania piwa. Ich zadaniem jest jedynie edukacja, a także pokazanie, że odpowiedzialność to ważna rzecz także w przypadku spędzania czasu z piwem.

Stoisko Brokreacja na Silesia Beer Fest Katowice

Relacja z Silesia Beer Fest Katowice 2023

Silesia Beer Fest to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się co roku w katowickim Spodku i przyciąga tłumy miłośników piwa oraz dobrego jedzenia. W tym roku wydarzenie to ma miejsce właśnie w ten weekend, począwszy od piątku 14 kwietnia 2023. Przez…
Czytaj

Miesiąc bez alkoholu

Mój miesiąc abstynencji. 9 zalet odstawienia alkoholu na 30 dni

Postanowiłem podjąć wyzwanie i odstawić alkohol na miesiąc. Było to dla mnie spore wyrzeczenie, ponieważ lubię wypić dobre piwo kraftowe (sikacze typu Warka lub “tyskie” omijałem z daleka nawet gdy nie brałem eksperymentu z abstynencją). Po miesiącu abstynencji zauważyłem wiele…
Czytaj

Piwo Russian Imperial Stout RIS

Piwne style #5: RIS / Russian Imperial Stout (Imperial Stout)

Russian Imperial Stout (w skrócie RIS) to jeden z najbardziej unikalnych gatunków piwa w Europie. Ten mocny i intensywny trunek charakteryzuje się głębokim smakiem i aromatem, które zawdzięcza swojej specyficznej recepturze oraz procesowi fermentacji. W piątej części cyklu wpisów pt….
Czytaj

Szukałeś mnie na Instagramie?