Tablet pracujący jak smartfon? Test: tablet Overmax Qualcore 7022 3G z Dual SIM

Coraz trudniej odróżnić smartfona od tabletu, a tym bardziej phabletu. Każde z tych urządzeń posiada podobny cel i funkcje różniące się od siebie jedynie parametrami które sobie producent wymyślił. Szkiełko, plastik i uniwersalny Android to widok, który spowodował, że nie potrafimy odróżniać od siebie tych urządzeń. A cech, które wyróżniają dane urządzenie nie tak łatwo doszukać się na pierwszy rzut oka.

Kiedyś już pisałem, że nie wyobrażam sobie smartfona bez podwójnego slotu na karty SIM (Dual SIM). Noszenie dwóch telefonów nie wchodziło w rachubę, a ograniczenie się tylko do jednego operatora (PLAY mam do rozmów, Aero2 mam do Internetu) psuje ideę wielofunkcyjności smartfona.

Strona mobilna

Jedna SIM użyta do rozmów telefonicznych w PLAY, podczas gdy drugą SIMką przeglądasz Internet z Aero2. Jednocześnie.

Widok tabletów ze slotem na karty SIM jakoś nie dziwi, choć wciąż nie jest to standardem. Czasami przyda się skorzystać z Aero2 na tablecie gdy jesteśmy poza zasięgiem sieci Wi-Fi. Co więcej, skoro już mamy slot na kartę SIM, to możemy do niego włożyć simkę operatora GSM i dzwonić jak ze smartfona. Z tym drugim to nie w każdym tablecie tak się da. Slot na SIM nie jest jednoznaczny z możliwością wykonywania rozmów. Taki psikus. Na szczęście tablet Overmax Qualcore 7022 3G, który otrzymałem od producenta, posiada taką zdolność i za to go polubiłem.

Dzwonienie z tabletu

Dzwonienie z tabletu posiada taki sam komfort co ze smartfona. No chyba, że masz rączki jak mama Małej Madzi.

Overmax Qualcore 7022 3G to tablet czy phablet? A co to za różnica?

Że rozmiary tabletu za wielkie do rozmów telefonicznych? Sorry. Da się przyzwyczaić. Sam bowiem na co dzień używam sześciocalowego smartfona i jakoś nie zjeżdża z dłoni, a komfort przeglądania treści na ekranie jest o niebo lepszy niż w smartfonach o standardowych rozmiarach.

Kiedyś telefony mylono ze słuchawkami od prysznica. Pewien tabloid twierdzi, że również z żelazkiem. Obecnie jest jeszcze trudniej odróżnić smartfona od tabletu, Jedynym kryterium może okazać się te kilka cali różnicy w rozmiarze.
{Kamyk – lifestyle’owy bloger}

Ale zaraz. A co, kiedy chcemy za pomocą tabletu wyposażonego w slot SIM przeglądać internet przez Aero2, i jednocześnie mieć możliwość wykonywania połączeń telefonicznych? I tu się okazuje, że otrzymany przeze mnie testowy model tabletu posiadał… uwaga… dual SIM! Gdy to ujrzałem na własne oczy, aż zdziwiłem się, że tak niewielu producentów wpadło na podobny pomysł. Duży plus dla polskiej marki Overmax za możliwość używania dwóch kart SIM w tablecie.

Dual SIM w tablecie

Dual SIM w tablecie. Doskonale przemyślana koncepcja.

Wielofunkcyjność w narzędziach komunikacyjnych pozwala kilka urządzeń zastąpić jednym. Kiedyś zwykłego czterocalowego smartfona i tablet zastąpiłem phabletem, aby móc korzystać z narzędzia pracy oraz móc dzwonić. Tablet Overmaxa spokojnie potrafi powstrzymać przed zakupem phabletu, będąc narzędziem uniwersalnym.

Wpis powstał dzięki współpracy z marką Overmax.
Logo Overmax


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Tablet pracujący jak smartfon? Test: tablet Overmax Qualcore 7022 3G z Dual SIM?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Komentarzy: 8

 1. Mocna Kawka

  Fajne rozwiązanie, ułatwia życie 😉

 2. pokali

  Na jakim Androidzie jest ten tablet? Warto kupić?

 3. Marcin Kamiński

  Na Kitkat.

 4. Primo

  Mam zamiar kupić tablet z GPS ciężarówki bo jestem kierowcą tira i potrzebne mi wgrać navi najlepiej 3 różne, dobrze hulający internet, dobry aparat foto dzień i noc (3 aparat czy nie za słaby ?) itd. a wiem, że nie wszystkie perfekcyjnie działają chodzi tu o nagłe zawieszenie systemu czy szybkie rozładowanie baterii bo na to nie można pozwolić no i odbicie światła dziennego bo tu i noc i dzień będzie używany. Nie mam zamiaru wydawać kilka stówek więcej i płacić za markę skoro mogę mieć to samo za mniej prawda ? Pozdr…..

 5. Foka Mika

  W sumie niedrogi tablet. Do czytania ebooków by mi się przydał jakiś. No i fajnie na tym samym tablecie móc pisać smsy. Poproszę męża żeby mi coś takiego kupił.

 6. punk4u.com

  Tablet jak tablet. Jedyne co mnie wnerwiło w tym tablecie to stan wyświetlacza po pierwszym wycieraniu śladów palców, szmatką. Swojego smartphon’a HTC wycieram od dwóch lat i nie ma śladu rys, a tu jedno czyszczenie i wyświetlacz zmasakrowany.

 7. Zbig

  Dużo gadania, a konkretów żadnych. Nie dowiedziałem się niczego o jakości mowy w połaczeniach telefonicznych, nic o czułości GPS, ani o radzenia sobie z zasięgiem sieci komórkowej. Na jak długo wystarcza naładowany akumulator…. Takie rzeczy interesują użytkowników. O tym, że tablet ma dwa sloty SIMM wystarczy poinformować jednym zdaniem, a nie obracać temat przez cały artykulik.

 8. Marcin Kamiński

  Drogi Zbig. Trafiłeś na bloga lifestyle’owego. Jeśli potrzebujesz danych technicznych, zamiast poznania stylu użytkowania, zachęcam do przeczytania recenzji na blogach technologicznych. Jeśli chcesz poznać zalety jego używania oraz korzyści płynących z jego używania, zachęcam do blogów dotyczących lifestyle.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.