Wybieramy segmentową bramę garażową – na co zwrócić uwagę?

Brama

Bramy segmentowe należą obecnie do najbardziej popularnych modeli bram garażowych, które stosowane są zarówno w garażach przydomowych, jak i przemysłowych. W asortymencie producentów można znaleźć różne typy tych bram – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Bramy segmentowe składają się z połączonych ze sobą poziomych paneli nazywanych segmentami. Podczas otwierania i zamykania garażu skrzydło składające się z paneli porusza się w górę i w dół wzdłuż zamontowanych w środku garażu prowadnic i zatrzymuje się pod sufitem – w związku z tym w garażu z bramą segmentową zwykle nie można zamontować oświetlenia sufitowego, dlatego trzeba wziąć to pod uwagę. Dzięki temu, że segmenty połączone są ze sobą elastycznie, brama może zginać się w miejscach ich łączenia, dlatego też nie zajmuje miejsca na podjeździe podczas otwierania jej i zamykania.

Bramy tego rodzaju mogą być przeznaczone zarówno do garażów na jeden samochód, jak i również na dwa stanowiska. W przypadku zamówienia bramy na dwa samochody zwykle czas oczekiwania jest dłuższy i wynosi kilka tygodni.

Panele w bramie segmentowej wypełnione są pianką poliuretanową, która zapewnia odpowiednią izolację akustyczną i termiczną bramy, wobec tego nie ma ryzyka nadmiernego wychłodzenia garażu.

Dla pełnej wygody obsługi bramy segmentowe mogą być również wyposażone w napędy. Dzięki dopasowanemu systemowi automatyki bramę garażową można otworzyć lub zamknąć jednym przyciskiem na pilocie. Automatyka może współpracować także z bramą wjazdową.

Wzory bram segmentowych
Bramy garażowe segmentowe pasują zarówno do aranżacji nowoczesnych, jak i również tych klasycznych, ponieważ można znaleźć je w sprzedaży w wielu różnych interesujących wariantach wzorniczych.

Bramy segmentowe można zakupić w wersjach z panelami bez przetłoczeń lub z przetłoczeniami niskimi lub wysokimi. Dostępne są również bramy z przetłoczeniami kasetonowymi oraz z przeszkleniami, które wykańczane są z akrylowych szyb pozwalających na naturalne oświetlenie wnętrza garażu.

Gdy chodzi o kolorystykę, bramy wykańczane są okleinami jednokolorowymi lub okleinami przypominającymi drewno. Wśród oklein jednokolorowych najczęściej wykorzystuje się kolory takie jak biel, szarości, brązy czy beże, natomiast wzory drewnopodobne można dopasować do kolorystyki stolarki okiennej i drzwiowej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając bramę segmentową?
Oprócz właściwych wymiarów oraz odpowiedniej kolorystyki brama garażowa segmentowa powinna wyróżniać się także solidnym wykonaniem. Przede wszystkim warto wybrać model o odpowiedniej izolacji termicznej zarówno wtedy, gdy garaż ma być ogrzewany, jak i również nie planuje się jego ogrzewania. Im grubsze będą panele, tym brama będzie mogła dawać większą ochronę termiczną.

Trzeba zwrócić także uwagę na uszczelnienie, które zarówno ma za zadanie poprawę izolacji termicznej, jak i również zwiększenie bezpieczeństwa używania bramy – szczeliny powinny zostać osłonięte specjalnym fartuchem lub uszczelkami, które zapobiegnąć przycięciu palców. Dobra brama segmentowa powinna być też wyposażona w uszczelki obwodowe, szczególnie dolną.

Konstrukcja bramy powinna być wykonana z odpornych na korozję elementów stalowych ocynkowanych lub malowanych proszkowo albo z elementów aluminiowych, dzięki czemu będzie mogła służyć przez lata.

Jeżeli szukasz dobrej bramy segmentowej do swojego garażu, pamiętaj o tym, aby wybrać specjalistów w tej dziedzinie, którzy będą mogli wykonać ją zgodnie z twoimi życzeniami i profesjonalnie zamontować. Do skorzystania ze swojej oferty zaprasza firma ODB – Okna, Drzwi i Bramy z Kielc. Z jej ofertą można zapoznać się pod adresem: http://www.odb.com.pl/products/bramy.

Zobacz też to:


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt. Wybieramy segmentową bramę garażową – na co zwrócić uwagę??
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek:

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

900