Zrób to sam – gdzie szukać porad

Zrób to sam

Trend na zrób to sam, jest coraz większy na całym świecie. Ludzie, żeby się nieco wyróżnić i przełamać rutynę codziennego życia, decydują się na ręczne robienie dekoracji do domu, mebli lub przyrządzanie skomplikowanych potraw od zera. Ale gdzie szukać porad?

Pierwsza myśl

Pierwsza myśl to oczywiście internet. Mnóstwo osób kieruje swoje pierwsze zapytania właśnie do popularnych wyszukiwarek. Wpisywane hasła są naprawdę różnorodne. Od samodzielnego wykonania doniczki przez przygotowanie baklavy po budowę domku na drzewie. Wystarczy tylko wpisać to, co Cię najbardziej interesuje, po czym przeglądać miliony blogów i videoblogów z kolejnymi propozycjami. Przy okazji z pewnością będziesz mieć wgląd do filmiku instruktażowego lub narysowanej instrukcji, co ułatwia późniejszą pracę.

W sieci jest dosłownie wszystko, ale istnieje też ryzyko na starcie się z nierzetelnymi informacjami. Jeżeli jakiś pomysł albo tekst nie brzmi sensownie, niech od razu zapali Ci się w głowie czerwona lampka. Ktoś może robić sobie zwyczajne żarty cudzym kosztem. Niestety takich osób nie brakuje, a fakt, że mogą one pozostać anonimowe, jedynie je nakręca. Właśnie dlatego warto korzystać z porad renomowanych, dużych serwisów internetowych, które dbają o swoich czytelników.

Inne media

Dobry pomysł na znalezienie ciekawych porad to sięgnięcie po fachowe magazyny i gazety. To nieprawda, że epoka słowa pisanego odeszła już do lamusa. Po prostu łatwiej jest coś znaleźć w sieci niż włożyć w poszukiwania więcej energii. Informacje, porady oraz rozwiązania znalezione w magazynach często są nietuzinkowe. Niekiedy można też trafić na absolutne perełki, których nie uświadczy się w sieci. Jeżeli chcesz być naprawdę oryginalny, udaj się do kiosku lub większej księgarni.

Fachowe pisma są redagowane i pisane przez profesjonalistów więc możesz mieć pewność, że ich porady będą trafne.

Zrób to sam, czyli warto rozmawiać

Internet już przeglądnięty, gazety przeczytane, a Ty dalej nie znalazłeś tego, na czym Ci zależało? Najlepszy pomysł to udać się do rodziców, dziadków, cioć lub wujków po praktyczne rady. Współczesne pokolenie często nie docenia tego, co do powiedzenia mają starsi, a bywat tak, że posiadają oni świetne pomysły przez swoje doświadczenie. W czasach, kiedy nie dało się kupić wszystkiego w sklepach, a internet nie był tak powszechnie dostępny, ludzie musieli sobie jakoś radzić. Skorzystanie z ich mądrości oraz trików na zrobienie czegoś samemu to rewelacyjny i niebanalny pomysł!
Szukasz porad w stylu zrób to sam? Odwiedź serwis Porady.org.

Zobacz też to:


Mały kotekZa każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek:

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

304
Blog dla mężczyzn pisany przez 100% meżczyznę. Męska pasja, gadżety, kultura, męski lifestyle i sposób na ciekawe spędzanie czasu. Jak na samca przystało, lubię ładne kobiety, a szczególnie inteligentne i pomysłowe.

Na tym blogu często trafi się okazja na przetestowanie męskich gadżetów, sprzętu codziennego użytku, czy też ciekawa muzyka lub książka, która wpadnie w ręce. Lubię także chodzić do kina kilka razy w miesiącu. Zdarzy mi się opowiedzieć o wybranym filmie w formie recenzji, jeśli warto poswięcić mu więcej niż czas na siedzeniu w kinie.

Jestem facetem nieszablonowym, mam trudny, specyficzny męski gust. Ciężko jest mnie ujarzmić. Lubię dzielić się opinią i własnym, nietypowym spojrzeniem na świat. Nie podążam za tłumem. Jak typowy wolny samiec chodzę własnymi ścieżkami wyznaczając nową drogę.
s