Związek na odległość. Dlaczego w to nie wierzę?

Związek na odległość. Są tacy, którzy twierdzą, że związki na odległość mają tę zaletę, która pozwala partnerom za sobą się stęsknić. Problem w tym, że nawet największy płomień stopniowo wygasa. Uczucia nie pielęgnowane, zastępowane platonicznym, SMSowym kontaktem tak samo wygasają jak zaniedbany ogień w piecu. Można bronić teorii tezą, że spotkania po długiej rozłące są bardziej namiętne i budzą więcej pożądania (efekt głodu), że powinno się stawiać na jakość, a nie na ilość spotkań. Jednak brak stałej bliskości siebie uważam za największą wadę takich dziwnych relacji i ciągłe oczekiwanie może kiedyś wyczerpać cierpliwość.

Pocałunek

Tego na odległość nie doświadczysz

Według mnie nie ma nic gorszego niż związek z ukochaną osobą na odległość. Sporadyczne spotkania nie zrekompensują tego codziennego dystansu między partnerami. Czasami człowiek ma potrzebę przytulenia się do bliskiej osoby “tu i teraz”, lub choćby cieszyć się obecnością w totalnej ciszy. Nawet cisza we dwoje brzmi zupełnie inaczej niż osobno.

Albo być ze sobą razem, albo wcale

Częsta rozłąka powoduje, że partnerzy powoli oddalają się psychologicznie od siebie i przyzwyczajają do braku partnera. Związek na odległość to fikcja, zabite złudzenie, że jeszcze istnieje jakieś bliskie uczucie. To imitacja więzi, w której nie ma słowa “my”, tylko “ty” lub “ja”. To zupełnie dwa oddzielne światy, które żyją osobno, z osobnymi codziennymi zajęciami, pasjami, problemami oraz co gorsza coraz bardziej odmiennymi marzeniami. Emocjonalny popiół, z którego już ognia nie będzie.


Spodobał Ci się ten wpis? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę☕
[Przeczytaj, dlaczego warto]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 Komentarz

  1. Agnes

    Trafna wypowiedź. Ja swojego męża straciłam właśnie przez rozłąkę związaną z nową pracą. Od rozwodu przestałam wierzyć w związki na odległość i już nigdy więcej się nie zgodzę na taką formę związku z mężczyzną. Takie związki zawsze źle się kończą. Bez bliskości nie ma miłości.

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.

8,873