6 przydatnych funkcji w telewizorze

Funkcje smart TV

W jaki sposób oglądanie filmów może sprawiać przyjemność? To zależy od wybranej technologii, którą posiadają telewizory. Przeglądając ulotkę z parametrami telewizora można dostać zawrotu głowy. Tyle tego jest tam wypisane, że nie wiadomo, na czym się skupić i co jest ważne, a co nie. Każdy ma inne wymagania. Każdy też może używać telewizora do różnych celów.  Pozwól, że opowiem ci historię z własnego doświadczenia na jakie najważniejsze funkcje zwracałem uwagę, aby być w pełni zadowolonym z zakupu telewizora.

Smart TV z połączeniem z internetem

To już raczej standard. Spróbuj znaleźć w sklepie telewizor, który nie byłby smart ani nie miał opcji podłączenia internetu. Telewizor to już nie tylko urządzenie do oglądania kanałów telewizyjnych. Telewizja z roku na rok jest w coraz większym odwrocie, ale w żaden sposób nie wpływa to na spadek sprzedaży telewizorów. Wręcz odwrotnie. Popularyzacja smart TV spowodowała, że duża liczba osób chętniej ogląda na nowym telewizorze treści z internetu niż z ramówek stacji. Jaki z tego wniosek? Zmieniły się nie tylko standardy w telewizorach. Zmieniły się także zwyczaje użytkowników.

Android TV

To, że telewizor jest smart, nie jest jeszcze oczywiste, że posiada Androida. Niektórzy producenci instalują własny system. Nie jest to wadą, lecz mając na uwadze bogactwo aplikacji na Androida, warto rozważyć skupienie się na Android TV. Szczególnie, gdy już masz swoje konto Google na smartfonie lub pececie. To wygodne mieć jedno konto Google na wielu urządzeniach, a tym samym mieć dobrą komunikację między urządzeniami w tym samym środowisku.


4K. Absolutny standard domowej rozrywki

Jeszcze nie tak dawno szczytem naszych marzeń była jakość obrazu w rozdzielczości Full HD. Świat nie stoi w miejscu. Pojawiają się coraz większe ekrany, coraz bardziej wydajniejsze wielordzeniowe procesory w telewizorach a także coraz więcej produkcji w coraz wyższych parametrach. O ile oglądanie filmu lub granie w gry w 4K na 26 lub 32 calowym ekranie nie robi różnicy w porównaniu z Full HD, to już w ekranach od 40 cali wzwyż obraz 4K wyraźnie przewyższa swojego technologicznego poprzednika. Już nawet zwykłe kamerki rowerowe, smartfony oraz drony posiadają możliwość nagrywania w 4K, więc obraz w tej rozdzielczości staje się must-have przy decyzji wyboru nowego telewizora.

Możliwość nagrywania

Czasami chcesz nagrać ważny mecz, lub zarejestrować kolejną głupią wypowiedź Bosaka 🙂 20 lat temu robiło się to za pomocą magnetowidów (pamięta ktoś jeszcze takie wynalazki XX wieku?). Teraz wystarczy sam telewizor. Oczywiście z funkcją nagrywania. Co prawda niektóre dekodery telewizji kablowych umożliwiają nagrywanie video, ale można to zrobić również nie posiadając dekodera. Ważne jest, aby do portu USB w telewizorze mieć podpięty odpowiednio pojemny dysk SSD. Zalecane są dyski powyżej 500MB, gdyż pliki video nagrane w 4K zajmują naprawdę sporo miejsca na nośniku.

Łączność Bluetooth

Szybko się okaże, że do oglądania ciekawych filmów będziesz chciał podłączyć dodatkowe głośniki lub soundbar. Ciągnięcie kabli przez pół pokoju niekoniecznie jest praktyczne i estetyczne. Parując bezprzewodowo telewizor z głośnikami zyskasz lepszy dźwięk bez konieczności plątaniny kabli. Bluetooth w TV to także możliwość podpięcia klawiatury, która może ci zastąpić pilota.

Inteligentne podświetlenie Ambilight

Dla mnie totalny hit! Zakochałem się w tej funkcji. Wyobraź sobie, że obraz który oglądasz, nie kończy się na granicy ekranu. To światło zainstalowane jest na krawędzi ekranu z tyłu i reaguje na to, co w danej chwili znajduje się na obrazie. Dajmy na to przykład, że grasz w Need For Speed i goni cię policja. Czerwono niebieskie światła z policyjnych kogutów świecą ci po całej ścianie 🙂 A teraz wyobraź sobie ten efekt, kiedy oglądasz video z burzą. Coś pięknego!


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 504

Szukałeś mnie na Instagramie?