AGD turystyczne – co zabrać ze sobą na wyprawę?

Nic tak nie zaostrza apetytu jak ruch i świeże powietrze. Gdy wybierasz się na wyprawę i wiesz, że po drodze raczej trudno będzie o restauracje czy bary szybkiej obsługi, warto zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt turystyczny. Takie przenośne i kompaktowe AGD dostępne jest dzisiaj w dużym wyborze i można dzięki niemu bez problemu przechowywać produktu spożywcze i przygotowywać z nich pyszne dania na łonie natury. Co warto ze sobą zabrać?Czajnik turystyczny

Lodówka turystyczna

Przyda się wtedy, gdy planuje się podróż samochodem. Ze względu na spore gabaryty jej noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Tego rodzaju sprzęt zapewnia izolację termiczną znajdujących się wewnątrz produktów. Najtańsze lodówki turystyczne kosztują już około 50 złotych – sprzęt działa na wkłady mrożące z lodem w środku, a ich specjalna konstrukcja pozwala na utrzymanie niskiej temperatury przez długi, ale ograniczony czas. Droższa będzie mała lodówka zasilana z sieci 230V i z wtyczką samochodową 12V – może działać stale po podłączeniu do gniazdka.

Kuchenka turystyczna

Drugim sprawdzonym sprzętem przy przygotowywaniu posiłków w plenerze będzie kuchenka turystyczna. Najbardziej popularne są kuchenki na gaz – mała kuchnia gazowa do działania potrzebuje specjalnych butli gazowych. W sprzedaży znajdują się lekkie modele kuchenek o składanych ramionach, które można bez problemu zabrać ze sobą na biwak. Gdy w podróż jedzie się samochodem i można zabrać ze sobą cięższy sprzęt, wtedy warto pomyśleć o kuchenkach przypominających stacjonarne – są one wyposażone w jeden palnik i działają na naboje gazowe.

Czajnik turystyczny

Jeżeli będzie się miało dostęp do energii elektrycznej z gniazdka samochodowego, można również kupić specjalny czajnik do gotowania wody na herbatę czy kawę. Przyda się również tym osobom, które dużo czasu spędzają na podróżach samochodowych, na przykład przedstawicielom handlowym czy kierowcom zawodowym.

Wśród sprzętu turystycznego dostępne są też innego rodzaju urządzenia – garnki, jajowary, miniaturowe żelazka turystyczne czy też suszarki do włosów.


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 795

Szukałeś mnie na Instagramie?