Buty podwyższające – co warto o nich wiedzieć?

Męskie brązowe buty skórzane

Buty z ukrytą platformą, pozwalające na podwyższenie wzrostu, nie wyróżniają się wizualnie spośród standardowych modeli przeznaczonych na co dzień. Oferują jednak lekkie uniesienie pięty dzięki ukrytej platformie, co pozytywnie wpływa na sylwetkę. Jedną z kluczowych zalet takiego rozwiązania jest fakt, że nie rzuca się w oczy. Dlatego też eleganckie garnitury lub marynarki z dobrze dopasowanymi spodniami świetnie komponują się z butami na platformie, subtelnie wydłużając sylwetkę mężczyzny.

Jak zbudowane są buty podwyższające?

Męskie obuwie z podwyższeniem to specjalne modele stworzone z myślą o dodaniu paru centymetrów do wzrostu noszącego. Buty te wyglądają zupełnie tak samo jak zwykłe buty wizytowe, lecz posiadają ukrytą platformę w postaci wewnętrznego obcasa, która zapewnia delikatne podniesienie stopy. Ukryte podwyższenie, wyższa cholewka i lekko wygięta podeszwa gwarantuję, że klasyczny design doskonale ukryje ich szczególne przeznaczenie.

Różnice w konstrukcji butów podwyższających są widoczne tylko z boku – ale nie są one znacznie zauważalne, a przy dłuższych spodniach praktycznie niewidoczne.

Dla niższych mężczyzn

Mężczyźni z przyjemnością sięgają po buty z ukrytym obcasem, gdyż dzięki nim mogą dyskretnie wyrównać różnicę we wzroście z partnerką. Najczęściej sytuacja taka ma miejsce, kiedy kobieta decyduje się na buty na wysokim obcasie, a to może zwiększyć jej wzrost nawet o 10 cm. Wystarczy odpowiednio dobrać rodzaj obuwia, by rozwiązać problem nierówności lub podobnego wzrostu.

Oferowane buty podwyższające mogą mieć różną wysokość. Przy klasycznym wykonaniu dodają łącznie nawet 7 cm wzrostu – około 2,5 dodaje zewnętrzny, widoczny obcas, dzięki czemu but prezentuje się jeszcze bardziej naturalnie.

Poprawa wyglądu sylwetki

Należy zaznaczyć, że obuwie z podwyższonymi obcasami może również przyczynić się do poprawienia sylwetki. Nieco wyższy obcas sprawia, że nogi wydają się smuklejsze, co pozwala na uzyskanie bardziej postawnej i smuklejszej sylwetki. Dodatkowo taki rodzaj obuwia często wymusza na panach automatyczne wyprostowanie pleców.

Aby jeszcze bardziej wydłużyć wizualnie sylwetkę, warto postawić na monochromatyczny look, czyli dobranie koszuli, garnituru i krawata w tym samym odcieniu. Dzięki temu sylwetka wydaje się bardziej proporcjonalna.

Buty na ważne wydarzenia

Buty podwyższające cieszą się największą popularnością wśród panów przygotowujących się do ważnych uroczystości. W takim dniu każdy pragnie czuć się pewnie i prezentować się bez zarzutu. Dla wielu ludzi wzrost może być kwestią wrażliwą. Bez względu na powód, obuwie z ukrytą platformą może okazać się przydatne podczas takich okazji jak:

  • śluby i wesela,
  • chrzciny, pierwsze komunie oraz inne rodzinne spotkania,
  • wydarzenia firmowe,
  • imprezy, które będą rejestrowane na wideo lub zdjęciach.

Osoby związane z biznesem często decydują się na noszenie butów podwyższających w celu zapewnienia sobie profesjonalnego wyglądu i pewności siebie na spotkaniach z klientami. W dzisiejszym świecie wzrost to ważny element autoprezentacji, a buty z ukrytym podwyższeniem pozwalają na noszenie ich nawet przez wiele godzin, zapewniając komfort użytkowania. W efekcie pomagają więc w wielu ważnych sytuacjach.

fot. materiały prasowe


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,861

Szukałeś mnie na Instagramie?