Co warto zobaczyć w Australii podczas wycieczki życia?

Kangur na łące

Twoim wymarzonym kierunkiem wakacyjnym jest Australia? Jeśli tak, nie zwlekaj! Australia jest rajem dla turystów, całkowicie innym światem. Przy okazji odwiedzenia Australii, warto wybrać się także do Nowej Zelandii, w której również jest kilka ciekawych miejsc do zobaczenia. Obydwa te kraje są wyjątkowe i słyną z cudów natury, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Zapierają dech w piersiach, są wielokulturowe oraz otwarte na turystów. Sprawdź, co warto zobaczyć w Australii i Nowej Zelandii!

Australia — wycieczki, których nie zapomnisz do końca życia

Decydując się na wakacje w Australii, z pewnością nie można pominąć Uluru, czyli najpiękniejszej formacji skalnej na świecie. Zwana jest Ayers Rock, liczy ponad 300 m wysokości i 8 km obwodu. Znana jest z tego, że zmienia kolory zależnie od padającego na nią światła. Z kolei czerwoną barwę zawdzięcza tlenkowi żelaza oraz gładkiej powierzchni skał.

Wycieczki do Australii znane są z tego, iż nie można przegapić niesamowitej atrakcji, jaką jest Wielka Rafa Koralowa. Ciągnie się wzdłuż wschodniego wybrzeża Australii oraz nieco na północ. Jest to największa na całej kuli ziemskiej jednolita struktura stworzona przez organizmy żywe. Wielką Rafę Koralową można zobaczyć nawet z kosmosu. Gwarantuje schronienie dla 1500 gatunków ryb, 215 gatunków ptaków, 30 gatunków wielorybów, delfinów oraz morświnów.

Blue Mountains National Park to kolejne miejsce, którego nie można przegapić podczas wycieczki. Z Katoomba startuje najbardziej stroma kolejka, która wozi turystów wzdłuż szlaków górskich. Od momentu otwarcia, czyli od 1880 roku przewiozła aż 25 mln turystów, dzięki czemu trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa.

Wybierając się do Australii w celach turystycznych na krócej niż 3 miesiące, nie jesteśmy zobowiązani do posiadania wizy. Warto przygotować odpowiednią walutę, jaką jest dolar australijski, a przy okazji wyposażyć się w niewielki turystyczny plecak, okulary przeciwsłoneczne oraz apteczkę, która może okazać się niezbędna. Wpisz w wyszukiwarkę hasło „Australia wycieczki”, a na pewno znajdziesz więcej cennych wskazówek.

Zobacz Sydney, Melbourne i Great Ocean Road

Sydney to niesamowite miasto w Australii. W obrębie centrum tego miasta można zwiedzać parki narodowe, plażować, żeglować czy wspinać się. Najpopularniejszy budynek w tym mieście to Opera House charakteryzująca się nietuzinkowym wyglądem. Budowa trwała 16 lat, a na jej scenie wystąpiły takie gwiazdy, jak Barbara Streisand, Luciano Pavarotti czy Celine Dion.

Kolejnym miastem godnym zobaczenia jest Melbourne. Stanowi centrum kulturalne kraju. Wypożyczając samochód można stamtąd pojechać Great Ocean Road. Jest to największy pomnik ofiar wojennych. Kuranda Koala Gardens to fantastyczne miejsce, gdzie zobaczysz misie koala. Z kolei niedaleko Melbourne, na wyspie Philips Island można zaobserwować pingwiny.

Jakie atrakcje zobaczyć w Nowej Zelandii?

Równie chętnie odwiedzana jest Nowa Zelandia, która zachwyca. Zatoka Milforda swoją popularność zawdzięcza dość częstym opadom — rocznie jest to 600-700 cm na m2. Dunedin to najbardziej szkockie miasto w kraju, które słynie z najbardziej stromej ulicy świata. Bardzo często odwiedzane jest Matamata. Miasteczko hobbitów znane jest przede wszystkim z filmów Władca Pierścieni. W wiosce tej kręcone były sceny do trylogii, jak i do późniejszych filmów na bazie „Hobbita”.


E-booki

1 Komentarz

  1. Manika

    Kangura, to można zobaczyć w polskim zoo bez jechania na drugi koniec świata.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

190

Szukałeś mnie na Instagramie?