Czym są podrobione materiały eksploatacyjne Brother?

Brother

Podobnie jak wiele innych firm zajmujących się produkcją i sprzedażą drukarek oraz materiałów eksploatacyjnych, Brother od pewnego czasu zmaga się z problemem podrobionych materiałów eksploatacyjnych. Firma ta od wielu lat zmaga się z nieuczciwym działaniem firm działających na niekorzyść zarówno Brother, jak i klientów wprowadzanych w błąd. Pod pozorem sprzedaży pod nazwą marki Brother sprzedawane są bowiem podróbki produktów, które odbiegają jakością od oryginałów. Jak ustrzec się tego rodzaju oszustwa, a także czym dokładnie są podrobione materiały eksploatacyjne opowiemy nieco szerzej.

Podrobione wkłady – co to takiego

Podrobione wkłady to wszelkie słabo wykonane produkty imitujące swoim wyglądem, a także nazwą oryginalne wkłady do drukarek Brother. Celem produkcji takiego właśnie atramentu, czy tonera jest stworzenie jak najbardziej zbliżonego wizualnie do oryginału produktu, bez dbałości o parametry jakości. Tego typu zabiegi nie tylko wprowadzają klientów w błąd, ale są jawnym oszustwem i działaniem na niekorzyść zarówno firmy Brother, jak i konsumenta.

Brother

Podrobione wkłady z dyskwalifikującymi je wadami

Podrobione materiały eksploatacyjne posiadają wiele wad, które dyskwalifikują je pod względem eksploatacji. Ich podstawowe wady to przede wszystkim słaba jakość. Ta prowadzić może nie tylko do słabej jakości wydruków, ale przede wszystkim do uszkodzenia sprzętu drukującego. Poza niewątpliwie gorszą jakością wydruku oraz problemami jakie mogą wystąpić przy eksploatowaniu sprzętu, warto zwrócić uwagę na kolejny aspekt, jakim jest ekologia. W większości przypadków wkłady – podróbki wykazują dużą szkodliwość dla środowiska naturalnego, co dyskwalifikuje je w stu procentach jeśli chodzi o eksploatację.

Nie kupuj kota w worku, czyli jak poznać, że kupuję oryginał

Najprostszą metodą na to, by kupić oryginalny, nie zaś podrabiany i podszywający się pod oryginał produkt jest skorzystanie z oferty autoryzowanego sklepu Brother lub bezpośrednio ze strony internetowej firmy Brother. Zawsze przed zakupem tuszu sprawdź, czy posiada on na opakowaniu naklejkę zabezpieczającą w postaci hologramu. Unikaj też kupowania materiałów eksploatacyjnych o podejrzanie niskiej cenie. Tak zwane okazje mogą okazać się zwyczajną próbą oszustwa i sprzedaży podrobionych tonerów.


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 515

Szukałeś mnie na Instagramie?