Gin bezalkoholowy – doskonała alternatywa dla klasycznego ginu

Gin bezalkoholowy

Uważasz, że każda impreza powinna być suto zakrapiana alkoholem? Nie każdy z nas szuka wyskokowych wrażeń, a tym bardziej jeśli jest to miłośnik ginu. Każdy koneser jałowcowych aromatów zgodnie przyzna, że w wielu przypadkach to właśnie smak a nie procenty odgrywa kluczową rolę. Bezalkoholowy gin jako doskonała alternatywa dla tradycyjnego ginu wyśmienicie wywiązuje się ze swej roli. Jakiej? Sprawdźcie sami!

Gin bez procentów okazuje się idealną opcją dla wszystkich osób, które lubią imprezować, jednakże nie przepadają za alkoholem oraz tych, którzy nie chcą rezygnować z życia towarzyskiego, jednak w danym dniu są kierowcami. Gin bezalkoholowy pod wieloma względami przypomina ten tradycyjny, stosowany do wielu drinków. Ceniony za ziołowy aromat jałowcowy oraz za charakterystyczny gorzkawy posmak stał się stałym punktem programu wielu spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Warto wiedzieć, że sama produkcja ginu bezalkoholowego w niczym nie odbiega od produkcji ginu z procentami. Podobnie jak w przypadku produkcji tradycyjnego ginu wykorzystuje się zioła, jagody jałowca, przyprawy oraz aromatyczne rośliny z taką różnicą, że gin bezalkoholowy w końcowym procesie produkcji poddawany jest dealkoholizacji.

Bezalkoholowy gin o wybornym smaku

Ten pozbawiony alkoholu trunek okazuje się najlepszym rozwiązaniem także dla osób, które z pewnych względów powinny się wystrzegać nawet małych ilości alkoholu, jednak wciąż chcą uczestniczyć w zabawie. Ze względu na wzrost świadomości społecznej w kwestii racjonalnego spożywania napojów alkoholowych, gin bezalkoholowy stał się stałym bywalcem wszelkiego rodzaju imprez i wydarzeń rodzinnych, firmowych i społecznych, pozwalając na pełną integrację z innymi uczestnikami biesiady.

Historia ginu przenosi nas do średniowiecza, w którym europejscy mnisi dokonywali procesu destylacji w celu uzyskania roślinnych esencji przeznaczonych do celów leczniczych. Składnikami, które zaczęto destylować jako pierwsze były jagody jałowca, dzięki którym został zapoczątkowany tradycyjny gin. Pierwsze esencje uznawane były za lekarstwo stosowane na różnego rodzaju dolegliwości takie jak choroby morskie i problemy żołądkowe.

Jałowcowy aromat w roli głównej

Z upływem czasu, popularność ginu zaczęła rosnąć, a osoby go destylujący zaczęli prowadzić eksperymenty z wykorzystaniem różnego rodzaju ziół, przypraw i aromatów, nadając trunkowi bardziej złożonego i charakterystycznego smaku. Obecnie gin jest trunkiem ogromnie zachwalanym przez koneserów smaku, a jego bezalkoholowa wersja także zrzesza wokół siebie grono wielbicieli. Popularność i atrakcyjność ginu bezalkoholowego sprawia, że osoby na co dzień unikające alkoholu, mogą cieszyć się jego wybornym smakiem bez ryzyka utraty kontroli.

Jak spożywać gin bezalkoholowy?

W zależności od upodobań i przyzwyczajeń, gin bezalkoholowy może być spożywany w różny sposób, tak samo jak jego procentowa wersja. Bezalkoholowy gin można łączyć z bezalkoholowym wermutem, by w towarzystwie oliwek lub plasterków cytryny podawać go jako Dry Martini. Najpopularniejszą i najpowszechniejszą opcją spożywania ginu bezalkoholowego jest łączenie go z bezalkoholowym tonikiem w obecności plasterka cytryny lub limonki nadającej wysublimowany i orzeźwiający smak całemu trunkowi.

Ponadto bezalkoholowy gin okazuje się doskonałym składnikiem do serwowania różnego rodzaju koktajli bezalkoholowych takich jak na przykład Virgin Gin Fizz. Podobnie jak w przypadku drinków alkoholowych, już samo podanie go z kostkami lodu zapewnia wspaniały, orzeźwiający smak. W zależności od upodobań, gin pozbawiony procentów może być także łączony z wodą sodową. Można też połączyć z napojem gazowanym o smaku cytrynowym, co pozwala uzyskać w pełni lekki i orzeźwiający trunek. Nie zapominajmy także o wykorzystaniu ginu bezalkoholowego do kulinarnych dań takich jak marynaty do mięs, sosy i dania z dziczyzny.

Gin bez alkoholu – zalety

Tak jak w przypadku innych napojów bezalkoholowych, także gin bezalkoholowy posiada wiele zalet, które są podkreślane przez różne grupy miłośników ginu. Do najważniejszej zalety ginu bez procentów jest właśnie ich brak. Jak się okazuje gin bezalkoholowy jest najlepszą opcją dla wszystkich osób unikających alkoholu nie tylko ze względów zdrowotnych ale też religijnych. Aromaty bezalkoholowego ginu mogą towarzyszyć osobom niepełnoletnim a także w sytuacji kiedy jesteśmy na imprezie autem. Gin bez alkoholu dedykowany jest także wszystkim osobom, które chcą uniknąć negatywnych skutków związanych ze spożywaniem alkoholu.

Bez względu na to, do której grupy osób się zaliczasz, spożywanie bezalkoholowego ginu jest w pełni bezpieczne i stanowi doskonałą alternatywę dla jego klasycznej wersji. Trunek pozbawiony procentów może wciąż zachwycać tym samym smakiem i aromatem, a Ty możesz być spokojny o swoje zdrowie, bezpieczny powrót do domu i integrację z pozostałymi uczestnikami imprezy.

Więcej niezbędnych informacji na temat bezalkoholowego ginu znajdziesz pod linkiem:https://warsawfreespirits.pl/

Materiał (tekst i grafika) dostarczony przez reklamodawcę. Odpowiedzialność za dostarczoną treść ponosi reklamodawca.
E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

201

Szukałeś mnie na Instagramie?