Jak słuchamy muzyki? Czy zawsze online?

Większość się zgodzi, że dzień bez muzyki jest dniem straconym. Dlatego też powinna ona towarzyszyć od rana do nocy, w każdym miejscu, tym bardziej w mieszkaniu. Jaki sprzęt najlepiej się do tego nadaje? To zależy od naszych wymagań.

Muzyka – towarzyszka każdego dnia

Są osoby, które dosłownie słuchają muzyki cały dzień. Rano wstają i pierwsze co, to włączają radio bądź odtwarzają muzykę na smartfonie. Później jadąc do pracy lub szkoły, mają słuchawki na uszach i dalej są zatopieni w ulubione dźwięki. W pracy lub na uczelni – o ile to możliwe – dalej muzyka rozbrzmiewa w słuchawkach. I później to samo – po przyjściu do domu, wieczorem, a może nawet przed snem.

Inni słuchają muzyki od czasu do czasu, ale chcą ją zawsze mieć pod ręką, żeby jak tylko przyjdzie na to ochota, móc szybko i bez zbędnych problemów ją odtworzyć. To – jak napisaliśmy we wstępie – koniecznie szczególnie w domu. Dzisiaj dostęp do muzyki jest banalnie prosty, bo nawet nie musimy kupować drogich płyt, by słuchać najnowszych płyt. Jak to możliwe?

Strojenie radia

Muzyka online i offline

To wszystkie dzięki serwisom streamingowym, na których znajdzie mnóstwo – nowych i starych nagrań. Jest to zupełnie darmowe, choć można wykupić konto premium, by zyskać dodatkowe funkcje. Oczywiście warunkiem dostępu do serwisów streamingowych jest podłączenie do internetu, co aktualnie nie stanowi żadnego problemu.

Z drugiej strony, czasem chcemy się wyłączyć ze świata online i pobyć z muzyką w jej tradycyjnym wydaniu. Oznacza to, że nie mamy zamiaru jej odtwarzać ani na smartfonie, ani na tablecie czy laptopie. Chcemy po prostu włączyć radioodtwarzacz – taki model w sam raz do mieszkania, by jak dawniej, gdy nie było innych możliwości, zatopić się dźwiękach. Słuchając online, za dużo rzeczy nam przeszkadza. Załóżmy, że mamy włączonego Facebooka, maila i inne komunikatory. Podczas gdy wsłuchujemy się w utwór, dostajemy powiadomienia, a nasza uwaga zostaje rozproszona. Jeśli zaś korzystamy z radioodtwarzacza, nie mamy takich “przeszkadzajek”.

Radio z lat 80

A może coś lepszego?

Wiadomo, radioodtwarzacz nie jest pokaźnych rozmiarów sprzętem, o bardzo dużej mocy i idealnym dźwięku. Jest jednak odpowiedni dla większości, bo pozwala na łatwy, szybki dostęp do muzyki. Dla osób jednak, które poszukują lepszej jakości, będzie on niewystarczający. W tej sytuacji warto pomyśleć o porządnej wieży, która nie tylko ma liczne funkcje i różne możliwości odtwarzania, ale przede wszystkim cechuje się parametrami, które doceni każdy meloman. Na rynku jest jednak tak dużo tego rodzaju sprzętów, że naprawdę trzeba się trochę natrudzić, poczytać i przeanalizować wiele informacji, by wybrać najlepszą wieżę.

Nie ma wątpliwości, że muzyka łagodzi obyczaje, wpływa pozytywnie na humor, pozwala się zrelaksować, a poza tym wywołuje w nas emocje. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki, więc kiedy tylko chcemy, możemy zatopić się w świecie dźwięków. Zapewne, jak większość osób słuchamy utworów i całych płyt za pośrednictwem serwisów streamingowych. Warto jednak czasem korzystać z alternatywnych rozwiązań, czego idealnym przykładem jest radioodtwarzacz. Jeśli zaś mamy większe wymagania, to powinniśmy rozglądać się za wysokiej jakości wieżą.


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,142

Szukałeś mnie na Instagramie?