Jaki prezent dla nauczyciela?

Prezent dla nauczyciela - jaki wybrać?

Każdego roku rodzice i uczniowie dwoją się i troją, myśląc nad odpowiednim prezentem dla nauczyciela. Nierzadko jest to temat zawziętej dyskusji. Z drugiej strony pojawiają się także głosy pochodzące z kadry nauczycielskiej o zaprzestaniu dawania im prezentów, które sprawiają, że czują się niekomfortowo. Drobny upominek od serca z pewnością będzie doskonałym pomysłem i nie sprawi, że nauczyciel będzie czuł się niekomfortowo. Przestawiamy, co można podarować w ramach podziękowania nauczycielowi.

Czy wypada dać nauczycielowi prezent?

W pierwszej kolejności warto rozważyć, czy nauczycielom należy dawać prezent. Jest to niezwykle mocno zakorzeniony obyczaj, który szczególnie odnosi się do Dnia Nauczyciela jak i zakończenia roku. W konsekwencji jest to nierzadko traktowane jako konieczność, z czym pojedyncze osoby chcą walczyć. Dlatego coraz częściej rozstrzygnięcie tej kwestii następuje w drodze głosowania. Zawierany z nimi kompromis sprawia, że rodzice decydują się na zakup skromnego upominku. Szczególnie przed nadchodzącymi wakacjami, które są zawsze znacznym obciążeniem dla domowego budżetu.

Podejście nauczycieli do otrzymywania prezentów

Nie bez znaczenia pozostaje stanowisko nauczycieli w tej kwestii. Prezent z reguły powinien mieć charakter dobrej woli i docenienia poświęconej pracy. Nie jest ani nagrodą, ani karą. To forma wyrażenia posiadanej wdzięczności. Przed nadchodzącymi okazjami niektórzy nauczyciele bardzo wyraźnie podkreślają, że nie chcą otrzymywać jakichkolwiek upominków. Wskazują, że za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie i nie oczekują żadnych podarunków ze strony uczniów. Wówczas należy się dostosować i postąpić zgodnie z wolą nauczyciela.

Jaki można dać prezent dla nauczyciela?

Zarówno pomysł jak i gest są zdecydowanie cenniejsze niż sam podarunek. Stąd można bardzo małym kosztem podziękować nauczycielowi za zaangażowanie. Podczas dokonywania wyboru warto uwzględnić preferencje nauczyciela lub też nawiązać do jego wykonywanej pracy.

Prezentu na Dzień Nauczyciela poszukaj w księgarni internetowej – dobra książka, zgodna z zainteresowaniami jest świetnym rozwiązaniem. Jeżeli lubi kryminały, to może któryś bestseller Mroza czy Bondy lub mniej popularnego pisarza, ale równie dobrego? Można dodatkowo ją wzbogacić poprzez dedykację i podpisy uczniów. Lektura jest świetnym pomysłem na wakacyjną przerwę.

Jeżeli budżet pozwoli, to dodatkowo warto dokupić kwiaty i jakąś dobrej jakości słodycz. Można jednak odejść od tych tradycyjnych i nieco już spowszedniałych podarunków i do książki kupić piękny kubek lub filiżankę wraz z dobrą kawą.


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

300

Szukałeś mnie na Instagramie?