Klimatyzacja – do domu i mieszkania lub do firmy

Klimatyzacja

Rynek nowoczesnych technologii klimatyzacji reprezentowany jest przez wielu różnych producentów. Coraz trudniej jest wybrać konkretny model klimatyzatora ze względu na tak szeroki zakres wyposażenia, opcje budżetowe, średnie i luksusowe, designerskie lub klasyczne serie klimatyzatorów.

Który typ klimatyzatora jest najbardziej odpowiedni do domu i mieszkania lub do firmy?

Pożądany typ klimatyzatora jest określany przede wszystkim na podstawie lokalizacji, w której zostanie zainstalowany.

Jak wybrać klimatyzację do domu lub mieszkania?

Podczas wyboru klimatyzacji do domu odpowiedni jest system ścienny lub kanałowy, które mają małe wymiary, moc chłodzenia, ale różnią się bardzo szerokim asortymentem, od małych modeli ekonomicznych, po systemy w wersji projektowej. Ten typ klimatyzatora jest dość prosty w instalacji i nie wymaga dużych kosztów konserwacji (z wyjątkiem tymczasowego czyszczenia jednostek wewnętrznych i zewnętrznych z kurzu i innych zanieczyszczeń).

Jak wybrać system klimatyzacji do firmy?

Do pracy w firmie, biurze odpowiednia jest również klimatyzacja ścienna, (jeśli biuro jest małe) oraz kanałowa. Główną różnicą jest możliwość podłączenia kilku jednostek wewnętrznych do jednego zewnętrznego. Pozwala to znacznie rozszerzyć zakres tego typu urządzeń klimatyzacji, co jest wielką zaletą, szczególnie w przypadku pomieszczeń biurowych, w których zwykle istnieje wiele oddzielnych pomieszczeń, w których należy stale utrzymywać określoną temperaturę.

Jak wybrać system klimatyzacji dla firmy produkcyjnej?

Zasadniczo różnią się specjalnymi wymaganiami dotyczącymi, jakości powietrza, temperatury i wilgotności. Dlatego w takich obiektach instalowana jest klimatyzacja o wysokiej wydajności, mocy i dodatkowych parametrach technicznych. Najczęściej jest to system oparty na agregatach chłodniczych lub dużych systemach wielostrefowych: łączą one jednostki wewnętrzne znajdujące się w budynku i odporne na agresywne środowisko.

Rodzaje klimatyzatorów. Który projekt wybrać?

System split (klimatyzacja) składa się z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej, które są połączone przewodami, przez które przepływa czynnik chłodniczy (freon). Według typu dzieli się na ścienny, kasetowy, system kanałowy i inne. Zaletą tego typu klimatyzatora jest jego niski poziom hałasu podczas pracy, ponieważ główne źródło hałasu tzn. sprężarka, znajduje się w jednostce zewnętrznej, która jest instalowana z ulicy. System multi-split, jest montowany, gdy do obsługi jest kilka wnętrz. Obydwa rozwiązania są doskonałe do mieszkania, domu oraz firmy.

Klimatyzator ścienny

Klimatyzacja ścienna jest najpopularniejszym wyborem do instalacji w mieszkaniu, biurze, sklepie. Jej zaletą jest łatwa instalacja, niewielki rozmiar. Niski poziom hałasu i szereg dodatkowych funkcji, na przykład – jonizacja powietrza.Ten rodzaj klimatyzacji to najbardziej ekonomiczna opcja chłodzenia powietrzem, wygodna i szybka w instalacji. Dlatego jeśli ktoś nie jest szczególnie zaznajomiony z klimatyzacją i nie wie, który klimatyzator lepiej wybrać do mieszkania, powinien zdecydować się ma instalowany na ścianie.

Klimatyzator kasetonowy

Klimatyzator kasetonowy jest montowany na suficie podwieszanym z miejscem, co najmniej 20 cm, aby całkowicie ukryć klimatyzator. Z zalet tego urządzenia można rozróżnić równomierny rozkład powietrza w pomieszczeniu w czterech kierunkach. Najczęściej instalowany na obiektach z wysokimi sufitami.Ten rodzaj klimatyzacji jest często wybierany do zamontowania w biurach i hotelach.

Klimatyzator kanałowy

Klimatyzacja kanałowa nie ma dekoracyjnego wykończenia, ponieważ jest instalowana w przestrzeni sufitu lub w pomieszczeniu gospodarczym, w którym to przypadku powietrze przepływa przez kanały powietrzne i kratki. Cechą tego systemu jest niepozorna instalacja jednostki wewnętrznej, równomierny rozkład mas powietrza w pomieszczeniu, cicha praca i możliwość chłodzenia kilku pomieszczeń jednocześnie za pomocą jednej jednostki.

Klimatyzacja podłogowa i sufitowa, przypodłogowo-sufitowa

Klimatyzacja składa się z urządzeń, które można zainstalować zarówno na podłodze, jak i na suficie. Ich zaletą jest prosta instalacja, szereg dodatkowych funkcji, za pomocą, których można regulować przepływ powietrza, tym samym uniemożliwiając bezpośredni kontakt z ludźmi. Mobilne klimatyzatory podłogowe często wykorzystywane są w mieszkaniu i domu prywatnym. Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe mogą być instalowane: na ścianie przy podłodze i pod sufitem. Zapewniają one oszczędność miejsca w biurze czy sklepie.

Klimatyzatory z falownikiem – co to jest?

Klimatyzatory z falownikiem odnoszą się do osobnego typu klimatyzatora, który może utrzymać określoną temperaturę poprzez zmianę mocy pracy. Możliwość tę osiąga się za pomocą silnika z regulacją częstotliwości sprężarki. Klimatyzator z falownikiem konwertuje prąd przemienny na prąd stały, a następnie odwrotnie. Podczas drugiej konwersji napięcie zmienia się gwałtownie, co pozwala swobodnie kontrolować prędkość obrotową sprężarki, a tym samym moc klimatyzatora (chłodzenie / ogrzewanie). Ponadto urządzenie to oszczędza do 30% energii elektrycznej, charakteryzuje się cichszą pracą i ma długą żywotność.
Inspiracja: Clima.com.pl – Klimatyzacja Warszawa


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,535

Szukałeś mnie na Instagramie?