Malowanie po numerach – pomysł na prezent dla dziewczynki

Dziewczyna maluje obraz

Już wkrótce czeka nas wiele okazji do obdarowania dzieci prezentami – Dzień Dziecka czy zakończenie roku szkolnego. O ile dość łatwo wybrać prezent małej dziewczynce, o tyle kłopot może sprawić dobór prezentu dla nieco starszego dziecka (na przykład w wieku szkolnym). Przybywamy więc ze świetną propozycją. Malowanie po numerach spodoba się każdej małej artystce.

Malowanie po numerach – co to takiego?

Na początek warto wyjaśnić, na czym właściwie polega malowanie po numerach. Otóż mamy do dyspozycji prawdziwe płótno z zarysem dzieła, instrukcję, a także wszystkie niezbędne farby. Na obrazie widzimy oznaczone numerami partie. Numery te odpowiadają kolorowi farby, którego musimy użyć. W ten sposób tworzymy własne dzieła i możemy się poczuć jak prawdziwy artysta. Zestawy znajdziesz w sklepie Artimento.

Dlaczego malowanie po numerach to idealna propozycja na prezent?

Malowanie po numerach to radość z samodzielnego malowania i świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Ponadto dzieci ćwiczą w ten sposób motorykę małą i szlifują zdolności manualne.

Są to zajęcia manualne, przeznaczone nie tylko dla uzdolnionych dzieci. Wprost przeciwnie – świetnie sprawdzają się w przypadku dzieci, które dotychczas stroniły od takich aktywności. Dzięki przejrzystej instrukcji i oznaczeniu partii obrazu numerami pozwalają stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.

Dziecko poczuje satysfakcję ze swojej pracy i zyska pewność siebie. Co ważne – wypełnianie obrazu barwami po numerach (malowanie) wspomaga koncentrację i uczy precyzji. Poza tym – jest to po prostu świetna zabawa!

Jaki zestaw kupić na prezent dla dziewczynki?

Producenci mają do zaoferowania wiele różnych zestawów. Wybierając konkretny, weź pod uwagę zainteresowania dziewczynki. W ofercie bez problemu znajdziesz zwierzęta, kwiaty, pejzaże, panoramy miast, a nawet klasyczne dzieła sztuki.

Przy okazji możesz zdecydować się również na pasującą do obrazu ramę, by udekorował pokój dziewczynki po skończonej zabawie. Obrazy mogą być dobierane również pod kątem aranżacji pokoju, w którym mają wisieć. Natomiast na prezent lepiej wybrać personalizowany zestaw, czyli taki wybrany zgodnie z zainteresowania obdarowanego dziecka.

Doświadczenie pokazuje, że dziewczynki chętnie sięgają po takie motywy, jak: koń w galopie, urocze kotki, szczeniaczki w koszyku, aniołki, bajkowe jednorożce, baletnice, rozgwieżdżone niebo, pejzaże morskie itp. Nie jest to oczywiście regułą, dlatego warto dobrze przejrzeć ofertę i wybrać taki obraz, który trafi prosto w serce.


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

441

Szukałeś mnie na Instagramie?