Masz telefon Samsunga? Sprawdź, jakie szkło hartowane go ochroni

Pęknięte szkło Samsung

Telefon towarzyszy Ci każdego dnia, w domu, w pracy czy trakcie spotkań ze znajomymi. Kupując nowy telefon wymagasz od niego bardzo wiele, jednocześnie nie planując go oszczędzać.

Bardzo często nosisz go w kieszeni z innymi przedmiotami, odkładasz niedbale, czy przypadkiem upuszczasz. Brzmi znajomo? Co zrobić, żeby ochronić ten ważny dla Ciebie przedmiot? Może warto zainwestować w szkło hartowane? Jakie szkło będzie najlepsze do telefonu Samsung? Czym kierować się przy wyborze szkła hartowanego do Twojego telefonu? Sprawdź!

Szkło hartowane – Co to właściwie jest?

Czym właściwie jest szkło hartowane? Najprościej mówiąc jest to dodatkowa warstwa szkła, którego zadaniem jest chronienie ekranu telefonu przed pęknięciem, porysowaniem czy innym uszkodzeniem mechanicznym. Jego rolą jest przyjęcie na siebie obrażeń, które mogłyby poważnie zaszkodzić ekranowi czy nawet uniemożliwić Ci korzystanie z telefonu.

Jak wybrać szkło hartowane do swojego telefonu?

Rynek jest pełen różnego typu producentów, którzy oferują szkła hartowane w różnorodnej cenie, jakości czy nawet kolorze. Jakie jednak są parametry najważniejsze dla bezpieczeństwa telefonu? Na co patrzeć dobierając szkło hartowane do konkretnego modelu telefonu? Poniżej znajdziesz kilka podstawowych parametrów, które będą mieć znaczenie przy wyborze szkła hartowanego.

Parametry szkła hartowanego:

  • dopasowanie
  • twardość
  • elastyczność
  • grubość
  • dodatkowe powłoki
  • łatwość montażu

Dopasowanie

Pierwszym, co powinieneś wziąć pod uwagę jest fakt, czy szkło jest uniwersalne czy przeznaczone do konkretnego modelu urządzenia. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety, jednakże warto postawić na rozwiązania dedykowane dla Twojego telefonu. W takim przypadku nie będziesz męczyć się z docinaniem szkła oraz nie musisz obawiać się nierówności czy wystających krawędzi.

Twardość, a elastyczność

Twardość szkła jest jednym z najważniejszych dla Ciebie parametrów, ponieważ to właśnie ona odpowiada za odporność na rysowanie czy stłuczenie samego szkła. Internet pełen jest nieprawdziwych artykułów i opisów produktów twierdzących, że dany model szkła jest tak twardy, że można przeciąć go tylko diamentem. Nie jest to jednak prawda. Twardość szkła hartowanego jest wyrażana w skali Wolfa-Wilburna, która opiera się na badaniach z wykorzystaniem ołówków o różnych twardościach. Najczęściej spotykane modele osiągają poziom 9H lub 7H. Pierwszy z nich jest twardszy, ale nie jest to jednoznaczne z tym, że jest lepszy. Co prawda szkło hartowane o twardości 9H jest bardziej odporne na zarysowania, ale dużo łatwiej się kruszy, w przeciwieństwie do szkła 7H, które wykazuje większą elastyczność. Z kolei szkło 9H nie porysuje się od kluczy czy innych podobnych przedmiotów.

Grubość szkła hartowanego

Kolejnym ważnym aspektem jest grubość szkła hartowanego. Wybierając model do swojego telefonu musisz pamiętać, że szkło wpłynie na wygląd telefonu i jeśli nie chcesz oglądać grubej powłoki na ekranie, zdecyduj się na cieńsze szkło.

Dodatkowe powłoki

Wiele modeli dostępnych na rynku jest wyposażona w dodatkowe powłoki, które odpowiadają za naturalną regenerację szkła, kolor czy właściwości odbijania światła. Warto przyjrzeć się czy szkło hartowane jest matowe czy błyszczące, bowiem źle dobrane szkło hartowane może irytować w słoneczny dzień.

Łatwość montażu

Ostatnim elementem, który warto sprawdzić przed zakupem szkła hartowanego jest instrukcja jego montażu. Większość popularnych modeli montuje się szybko i bezproblemowo, bez obaw można powtarzać montaż i dopasowywać szkło. Niektóre jednak mogą wymagać podjęcia jakiś dodatkowych kroków, jak nałożenie specjalnej warstwy, czy zdjęcie kilku powłok ochronnych.

Wybór dostosowany do potrzeb i stylu użytkowania

Wybierając szkło hartowane do telefonu Samsunga kieruj się własnymi preferencjami i zastanów się, w jaki sposób używasz telefonu. Czy nosisz go luzem w kieszeni czy w torebce, czy stosujesz dodatkowe etui, czy nosisz go wspólnie z kluczami, czy nawet, na co telefon może być narażony w Twojej pracy. Biorąc pod uwagę te wszystkie rzeczy zdecyduj, jakich właściwości oczekujesz do swojego szkła hartowanego!


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

728

Szukałeś mnie na Instagramie?