Miesiące po angielsku – jak je zapamiętać?

Nauka miesięcy po angielsku

Podczas nauki języka obcego czasem natykamy się na rzeczy, które mimo że z pozoru wyglądają na łatwe, nieustannie uciekają nam z pamięci. Potrafisz wymienić miesiące po angielsku? Ale z podaniem konkretnej daty masz już problem? Poznaj kilka wskazówek, jak sobie z tym poradzić.

Po pierwsze – fiszki

Jeśli bez zająknięcia recytujesz nazwy dwunastu miesięcy po angielsku po kolei, czas na następny krok. Wymieszaj fiszki, przekładaj je i układaj. Losuj i powtarzaj. W końcu trening czyni mistrza a powtarzanie jest matką nauk. Ucz się na wyrywki nazwy miesięcy po angielsku, bo powtarzanie ich po kolei nie przyniesie oczekiwanego efektu.

Po drugie – miesiące przyporządkuj porom roku

Wykorzystaj fiszki z nazwami miesięcy po angielsku, dodaj do nich pory roku i układaj, przekładaj, kojarz. Jeśli zapamiętasz, które miesiące należą do wybranej pory roku, łatwiej będzie dopasować odpowiednią nazwę. Doskonałym pomysłem będzie także dodanie kolorystyki – pokoloruj fiszki tak, by kojarzyły się z porami roku. Twój umysł sam wówczas znajdzie klucz do ich zapamiętania!

Po trzecie – kojarz wydarzenia

Kolejnym niezawodnym sposobem na zapamiętanie nazw miesięcy po angielsku jest skojarzenie ich z ważnymi wydarzeniami zakorzenionymi w naszej świadomości. Dopisz do miesięcy po angielsku, jakie święta mają miejsce w tym czasie. Jeśli jesteś wzrokowcem szybko połączysz zdarzenia ze słówkami. Jeśli bardziej działają na Ciebie bodźce słuchowe – czytaj na głos.

Po czwarte – otaczaj się angielskim

Ta rada dotyczy nie tylko nauki miesięcy po angielsku, ale nauki słówek z każdego języka. O co chodzi? O zanurzenie się w języku. A dokładnie o otoczenie się słówkami, których aktualnie się uczysz. Jeśli są to miesiące po angielsku – powieś je na lodówce. Sam fakt, że na nie spojrzysz każdego poranka będzie już jakąś nauką. A na wszystkich przedmiotach możesz nakleić ich anglojęzyczne nazwy. Proste i skuteczne rozwiązanie, by szybko i trwale zapamiętać słówka.

Co warto wiedzieć?

Jeśli przyswajasz sobie właśnie miesiące po angielsku, pamiętaj, że ich nazwy należy pisać wielką literą. Możesz również stosować skróty wszystkich nazw miesięcy. Je także piszemy wielką literą i kończymy kropką. Zwróć także uwagę na wymowę nazw miesięcy. Zwłaszcza, że będzie się ona nieco różnić w zależności od wybranego anglojęzycznego kraju.


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 526

Szukałeś mnie na Instagramie?